Vzteklina nákaza

Od: Datum: 01.07.16 16:00 odpovědí: 7 změna: 02.07.16 13:16

Může kočka která je jen doma a nikdy se nepohybuje venku ani se nestyka s jinymi zvířaty dostat vzteklinu?Nebo by musela být pokousaná od nakaženého tvora.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.16 16:05
avatar

vzteklina je prý naštěstí dost málo nakažlivá a na dálku se nepřenese.

Takže asi pouze pokousáním, jinak ne. Ale v každém případě vám radím nechat kočku proti vzteklině naočkovat. Je myslím jasné proč. Kdyby se u vás v dědině objevila vzteklina, pak se vás nikdo nebude na nic ptát, kočku vám vezmou a pošlou do nebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 17:08

Doma ji sama od sebe nedostane. Navíc vzteklina se v ČR od roku 2002 nevyskytla. To pochopitelně neznamená, že se sem nemůže dostat z okolních států.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.07.16 23:03
avatar

kovis - Vzteklina se u nás nejméně ve dvou lokalitách nachází, jedna z nich je ,myslím, na Moravě a mají ji tam netopýři. Rozmnožili se tu v lesích nadbytečně psíci mývalovití, kteří ji také přenášejí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.07.16 13:16
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 01.07.16 18:01
avatar

Dobrý den, "bytová" kočka vzteklinu nedostane, protože s ní chodíte jednou za rok na očkování proti vzteklině. Ovšem, pokud ne, tak můžete mít problém, kdyby např. kousla nebo poškrábala návštěvu ve Vašem bytě (většinou malé dítě) a vyžadovalo by to ošetření u lékaře. Pokud lékař zjistí příčinu úrazu, tak bude chtít prokázat očkování zvířete proti vzteklině - a pokud ho nedoložíte, tak máte problém, resp. ten pacient (myslím, že bude "píchnut" proti vzteklině preventivně on). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 01.07.16 18:47
Nemůže, proto se doporučuje čistě domácí kočky proti vzteklině neočkovat. Pravděpodobnost nákazy je tak malá, že za to riziko postvakcinačního sarkomu nestojí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 19:16
avatar

Riziko je minimální, pokud nikdy nechodí ven, tak prakticky nulové. Vzeklina se ale nešíří jen pokousáním, stačí, když se dostane do styku se slinami nakaženého zvířete (stačí olíznutí). Nebo třeba když chytne nakaženou myš. Taky netopíři vzteklinu dost často mívali. Údajně se u nás vzteklina už řadu let nevyskytla, ale stoprocentně bych na to nespoléhal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.