2 druhy želviček v terárku

Od: Datum: 28.06.16 20:47 odpovědí: 2 změna: 29.06.16 06:41

Potřebuji poradit, můžu mít v jednom terárku 2 druhy suchozemských želviček?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.16 00:17
avatar

Nedoporučuje se. Jestli chcete, aby želvička měla kamaráda/dku, pokud možno kupte stejný druh, jaký máte.Když pominu,že z chovatelského hlediska se jedná o nepřípustnou věc, mícháním různých druhů by mohly nastat problémy.Většina druhů želv má totiž specifické chování příznačné pouze pro ten či onen druh.Pokud byste věděla,že to jsou samé samičky, s nimi by neměl být problém, ale u malých želviček se bohužel určit pohlaví nedá.Pokud by tedy vyšlo později najevo, že se jedná o samečka, hrozí hlavně z jeho strany neúměrné obtěžování samičky z hlediska odlišného namlouvacího rituálu. Navíc sameček může být větší než je její druh.Pokud tedy budete mít v teráriu 2 druhy želviček, na malém prostoru riskujete problémy s tím spojené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.16 06:41

Děkuji za info. Mám doma želvičku zelenavou a kamarádka musí vycestovat a potřebuje někde umístit želvičku čtyřprstou. Obě jsou stejné veliké a přibližně stejně staré.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.