Kočka po porodu nejí, hubne

Od: Datum: 28.06.16 15:32 odpovědí: 5 změna: 29.06.16 00:03

Dobrý den,

je tady někdo, kdo prošel porodem venkovní kočky? Naši kočce je něco přes 1 rok, porodila 5 koťat. Kojí, místama si jde od nich lehnout jinde, ale vrací se k nim. Co mi dělá největší starost. Po porodu, jedla, předla, pila. Teď, už druhý den nic nesnědla, jen se napila. Jde na ni vidět že nemá sílu, pletou se ji tlapky jak jde. Olizuje si stále genitalie. Je vyhubla. Přede vyjímečně, jak je u koťat tak pořád. Je tento stav zcela normální, nebo můžu myslet že jde o něco vážného?

Děkuji za případnou odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 28.06.16 15:49

Něco jí je a je to vážné. Nepíšete, jak stará ta koťata jsou. Nicméně hádám, že bez veterináře nepřežije ona a ani koťata. Ta kočka může mít zánět dělohy kvůli kousku placenty. Nebo se může jednat o eklampsii, což může napravit jen veterinář podáním kalciové injekce do žíly.

Ohodnoceno: 5x

Od: naseterezka
Datum: 28.06.16 17:56

koťatka se narodili v sobotu 25.6. od neděle večera co nic nejedla. Jen pije vodu. Jak je s koťatky přede. Dává jim jíst bez problému. Z porodních cest jí sem tam šel hustý hlen v pondělí. Olizuje se tam dodnes. K veterináři bych zašla hned, ale zrovna teď mám období, kdy mám dvě malé děti doma nemocné a neseženu pro ně hlídání, a z obce ani nemám jak vycestovat k veterináři s kočkou. (je to venkovní kočka, v autě jela jednou a nebyla moc šťastná jsem ráda že koťata kojí)... kdyby existoval nějaký lék, či pasta, hnedka bych ji objednala...). Nebo jestli nepanikařím, a je to po porodu normální že ztatila chuť k jídlu a je slabá. Ale když nic nesní nenabere sílu... šunku nesní, kapsičky se nedotkne, a to po porodu jedla hodně...

Datum: 28.06.16 18:51
Té kočce jde opravdu o život!
Můj veterinář též jezdí k pacientům. Pokud tedy nemůžete vy k němu, zavolejte, ať přijede on k Vám. Beztak nemohou být takto malá koťata tak dlouho od mámy.
Pokud se z toho dostane, nezapomeňte jí nechat vykastrovat, jinak bude za chvíli rodit znovu a koček i koťat jsou plné útulky.
Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 29.06.16 00:03
Prostě zavolat na nejbližší veterinu a situaci jim popsat, kočku strčit i s koťaty do přenosky, nemocné děti do auta a jet. Pokud už zítra nebude pozdě, což nejspíš bude. Děti zcela jistě nejsou tak nemocné, aby to nezvládli. Bývá problém je udržet v klidu i s teplotou. Až kočka pojde, co si počnete s koťaty? Budete co 3 hodiny dokrmovat a masírovat bříška? Nebo počkáte až pojdou hlady? Případně je stejně budete na tu veterinu muset odvézt utratit, pokud se je nerozhodnete zlikvidovat vlastnoručně. Sehnat náhradní kojící kočku není jen tak. Zjiatila jste aspoň, jestli kočka nemá teplotu?
Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.06.16 18:27

Také jí tam mohlo jedno kotě zůstat, bude mít otravu krve. Pokud jste se jí ujala, víte kde leží, tak zabraňte úniku. Veterináře zavolejte, aby dojel on k Vám. Kočku prohlédne, prohmatá a snad určí okamžitě diagnozu a zaléčí.

Je to vážné. Kočka tím, že kojí se vysiluje a jak správně píše poradce nade mnou, nepřežije nikdo, leda byste koťata dokrmovala a masírovala.

To nejjednodušší a nejrychlejší, nejméně stresující pro koču, je zavolat vetrináře k vám domů.

Po praze jezdí zvířecí záchranka, nevíme, odkud jste, ale i to jedna možnost. Nebo požádejte souseda, někoho známého.

Ohodnoceno: 2x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.