Lze psa naučit doma stopovat?

Od: Datum: 28.06.16 14:00 odpovědí: 2 změna: 29.06.16 12:36
avatar

Dobrý den, mám doma 2 ročního labíka a chtěla bych se zeptat jestli nejde psa naučit hledat stopu (stopovat) díky domácímu výcviku. Nejsem žádný zkušený trenér, především na stopování, avšak věnuji se celkem výcviku psů, hlavně ohledně poslušnosti, dogdancingu a dogfrisbee. Dělám se svým psem tyhle uvedené sporty a jsme už pokročilí, takže si myslím, že něco o psech vím a nejsem úplný lajk. Jenže, bude to znít trochu divně, ale chtěla bych ze svého psa udělat nějakého stopaře, prostě někoho, kdo by mohl pomáhat později ostatním. Prozatím je to taneční kašpárek, který momentálně teď baví publikum. :) Asi to bude nesmyslná otázka, ale neznáte nebo neviděli jste popř. na internetu nějaký návod ohledně stopování? Nebo knihu, cokoliv? Je tady někdo, kdo se tady tomu věnuje? Žádný cvičák tady nemáme, ani na poslušnost, všechno jsem ho učila sama... základy, prvky do dogdancingu, i dogfrisbee. Prozatím, labradoři jsou většinou vhodní na stopy, jsou to lovečtí psi a ten náš prakticky pořád čmuchá a občas hledá a vážně něco najde. :) Budu moc ráda za jakoukoli reakci, odpověď, cokoli... Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.16 15:51
avatar

Annie, stopování, to je dlouhá řada činností, které je dobře dodržovat v daném pořadí, se stejnými povely, se stejnou, neměnnou činností. Pes všecko umí, jen nerozumí, co po něm chceš. Proto ta přesnost. Jen nevím, jestli je dobré takto všecko vypisovat tady. Nemáte někde poblíž cvičák? Kdybys tam párkrát zašla, třebas bez psa, když by cestování bylo náročné, podívala se na postup. To by nešlo?

Krásně vysvětleno je to TADY

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.06.16 12:36
avatar

Na cvičák mám v plánu zajít, doufám, že se tohle učí i na normálních cvičácích (poslušnost a tak...). Jinak děkuji za odkaz, podívám se. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.