Slepice nenesou vejce

Od: Datum: 27.06.16 13:27 odpovědí: 4 změna: 29.06.16 16:11

Mám 3 rokem 4 slepice . 2 jsou bílé a 2 černé . Od letošního jara přestaly snášet vejce ! Sem tam se objeví nějaké , ale v šupce to ihned sežerou ! Dávám jim zelené , pšenici , krmnou směs pro nosnice z obchodu namočený chleba a brambory . Chovu se věnuji mnoho let a to se ještě nestalo , aby třetím rokem nenesly ! Jsou koupená z drůbežárny Prace . Co s nimi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.06.16 14:41

Na exkurzi s nimi do kuchyně. Dnes slepice jsou vyšlechtěny na dva roky snášky, tedy za 2,5 roku mají jít do mrazáku. I když některá ještě snese semotamo vejce, tak určitě víc prokrmíte. Žrát chce každá, ať nese nebo nenese.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 16:11
avatar

Uz jsou stara. Musite to obmenit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 23:01
avatar

Kolik jim té směsi dáváte? Tříleté slepice jsou sice již starší, ale rozhodně ne natolik, aby téměř nesnášely. Pokud směs dostávají jen "na přilepšenou", musíte jim dávat sůl - cca 1% objemu podávaného krmiva. Nezbytné jsou také drcené skořápky nebo jiný zdroj vápníku. Jinak je také možné, že ta vejce prostě žerou (píšete, že žerou potřepky, ale je docela pravděpodobné, že se neomezují jen na ně) - a v tom případě je téměř bez šance, že by toho nechaly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.16 16:11
avatar

Pokud slepice žraly vejce, zakrátila jsem jim zobáky. Zvláště jejich horní díl. Nůžkami na nehty, pěkně do kulata, aby zobák skořápku neprorazil. A jenom maličko. Bylo to jako stříhání nehtů, slípky, ty potvory jedny, to asi ani nebolelo.

No a pak jsem se naučila je ohledávat. Ne holým prstem, jako kdysi tchyně, *blee* ale pěkně chirurgické gumové rukavice, prst namazat sádlem = lubrikant, a hned jsem věděla, která bude snášet ten den. Ty, co neměly vejce, jsem pustila, tu, co měla snášet, zavřela do kukaní. Manžel mi udělal taková drátěná dvířka. Kukaní mám 6, slepice jen 4, tak i kdyby měly snášet ten den všechny, kukaní bylo pro všechny dost. Potom jsem chodila často do kurníka na inspekci, třeba každé půl hodiny. Během dopoledne už bylo snešeno. Vejce jsem vzala a slepici "za odměnu" vypustila z kukaně.

Časem je to přešlo a přestaly vejce žrát. Buď se jim nelíbilo to přistřihávání zobáku, prst v zadku, nebo pak to omezení osobní svobody v kukani. Zabít jsem nemusela kvůli požírání vajec žádnou. *placni* Jaga.

Slepice si označte na noze různobarevnými kroužky. A denně ohledejte. Když za 14 dní zjistíte, že ta bílá s modrým kroužkem neměla ani jedenkrát nahmatané vejce, pryč s ní. V tom případě se nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.