Nemazlící se kočička

Od: Datum: 24.06.16 15:04 odpovědí: 8 změna: 27.06.16 06:50

Dobrý den,
už měsíc máme kočičku z útulku. Jsou jí dva roky. Před ní jsme měli tři kocourky a ti byli bez problémů. Až tato kočička se nechce mazlit, ani moc hladit. Jakou nenásilnou formou postupovat, abychom toto její chování změnili. Děkuji za odpověď Růžena.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.16 15:09

Vypadá to tak, že je to v povaze té kočičky. My jsme měli doma vždy mazlicí kočičky, když nám předloni poslední zajelo auto, známá mi od kohosi donesla novou. Ta se vůbec nechtěla chovat a hladit se dala jen na zemi a zrovna tak její koťata jsou to stejné, ačkoliv se jiím věnujeme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.16 15:22

Tu kočku nikdy nezměníte. Ona si sama příjde pro pohlazení nebo se spíše jen otře o nohy, ale zapomeňte na to, že by se dala chovat a sama vám lezla do klína. Je to v povaze toho zvířete a vy s tím neuděláte nic. Trošinku pomůže, když ji budete ignorovat. Sama se pak příjde připomenout.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.06.16 15:28
avatar
@dajka - souhlas. Kočka buďto mazlivá je, nebo není a zvláštností je, že to může být dědičné.
Rozhodně na ní můžete zapracovat formou hry. Nevím, jak dlouho ji máte, ale to, že jí patříte si musí nejprve uvědomit a získat k vám důvěru. Možná pak sama přijde a přitulí se ( nebo jen tak si lehne poblíž a to jí bude stačit). M.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.06.16 16:05
avatar

nemluvte na ni, nedívejte se na ni, počkejte až přijde sama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.06.16 16:41
avatar

Moje dcera, když si zamlouvala kotě, požádala chovatele, ať jí kotě vymazlí. A opravdu, všichni kocouři jsou přítulní a mazliví. Když kočku nikdo, od malinka, nenaučí na ruku, nerada se mazlí. Teda, většina koček. ;) Chce to pomalu, v klidu, ona příjde na to, že ruka je příjemnost. Prozatím pohlazení spojte s kouskem dobroty. Ona si to spojí, dojde jí to. .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 19:08
avatar

Kočku nepředěláte. Má svůj životní styl a svojí hrdost. Podle toho musíte vybírat.

Když se rozhodnete pro kočku z útulku, je lepší, aby si kočka vybrala Vás, tedy ne Vy jí. Když jsme kdysi byly vybírat kočičku, nechal nás majitel útulku volně se pohybovat mezi kočkami. Některé byly nedůvěřivé, některé uhýbaly, nebo dokonce prskaly. Dvě mi ale okamžitě skočily na rameno. To byly ty pravé. Pak už nebylo těžké si jednu vybrat. Ovšem po příchodu domů zalezla za pračku a nechtěla komunikovat. Nevšímali jsme si jí, přece jen to byla výrazná změna v jejím životě a musela si na nové prostředí zvyknout. Už si nepamatuju, jak dlouho to trvalo, ale nakonec z ní byla kočka maximálně mazlící. Každopádně postupujte pomalu, nabízejte hračky (třeba papírový střapec na provázku). Když nebude chtít, nenuťte jí. Přivažte střapec někde v koutě tak, aby si s ním mohla sama hrát. Až se bude nudit, sama si ho najde. Postupně se do její hry osobně zapojujte. Pomalu, když Vaší spoluúčast odmítne, respektujte to. Je pravděpodobné, že se to časem upraví, ale taky k tomu nikdy dojít nemusí. A to, že není mazlivá ještě neznamená, že Vás nemá ráda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 19:32
avatar

Mnoho už Vám tu řekli. Dala jsem bod figurkovi, kočky jdou za tím, kdo si jich nevšímá. A nehrňte se k ní tělem. Pokud někde leží a nechá Vás sedět poblíž, zkuste hladit prstem, jen k ní natáhněte ruku. Jakmile se k ní přihrnete tělem, může se cítit ohrožená a bude zdrhat.

Brali jsme si kočku, která nepoznala člověka do svého půl roka, a jaký z ní byl potom mazel. Ale hodiny jsem proseděla u ní ve vzdálenosti metru. Ruku na pár desítek centimetrů. Jakmile se cítila ohrožená, stáhla jsem se. Po týdnech se nechala hladit prstem. Po měsících nebo i roce se nechala vzít do náruče. Nikdy jsme si nemysleli, že se to podaří.


doplněno 27.06.16 07:00:

Babčo, já přece netvrdím, že nejdou takto vychovat od mládí je to určitě nejlepší způsob. I já jsem se rozhodla pro koťata, abych si je mohla vymazlit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 06:50
avatar

Naturfrago, asi bych s vámi vřele souhlasila, kdybych nezažila naše "kluky", 4 kocoury, když příjde domů dcera. Odněkud vyběhnou, ocásky nahoru a velice vehementně ji vítají. Když telefonuje, dva ji do toho začnou "řečnit". Když zavolá, příjde ten, koho volá a někdo se příjde podívat, jestli nevolala jeho. Stále nastavují hlavičky k pohlazení, hlavičkou do ní ducají, stále na ni, tedy mezi sebou všichni volají. Když si sedne, velice rychle ji tři obklopí a někde na ní nebo vedle ní se uloží. Naštěstí jsou to siamáci, takže nelínají. Jsou velice komunikativní, kontaktní a ukecaní. ;) Chtěla vymazlené, má vymazlené. Musí se takto nastavit od útlého mládí.


doplněno 27.06.16 07:11:

Naturfrago, je to tak, nepíšete. Nic se neděje, že. Hezký nejen dnešní den ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.