Přeprava psa zájezdovým autobusem do ciziny

Od: Datum: 21.06.16 13:54 odpovědí: 17 změna: 27.06.16 15:50

Prosím,nemáte někdo zkušenost,zda je možné vzít s sebou pejska zájezdovým autobusem do ciziny?Sousedka má čivavu,ta splňuje vše,co má pes mít za dokumentaci,ale nedočetly jsme se obě nikde,zda to je možné anebo za jakých podmínek se to povoluje.Poradíte?Díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.16 14:19

No já jsem bohužel taky chtěla jet s malým psem, obvolala jsem několik dopravců i cestovek a bohužel nikde nás nevzali. Uvítám, když se tu něco objeví.

doplněno 21.06.16 17:50:

A já nechtěla na dovolenoul chtěla jsem jen na půldenní výlet blízko za hranice a přesto mě nevzali.

doplněno 21.06.16 18:18:

A já nechtěla na dovolenoul chtěla jsem jen na půldenní výlet blízko za hranice a přesto mě nevzali.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.06.16 14:26
Záleží na dopravci. Já bych psa několik hodin v buse netrapil!
Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.06.16 15:23

Asi bude záležet na cestovce, dopravci. Jen si myslím, že dovolená je na to, aby se člověk oprostil od všeho a užíval si. Přece jen, o pejska se musíte starat. Každou hodinou. Je to komplikace ve dne i v noci. *nevi*Ale zase, když je problém s tím, kam psa na tu dobu dát, pak je to také obtížné. A strach a výčitky svědomí. Tomu rozumím. Také budu mít podobný problém.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.16 16:02

Zdravím, omlouvám se, že moc neporadím, ale podle mě je taková cesta nejen trápení zvířátka, ale může zadělat na problém i spolucestujícím. Stačí silnější alergik a je vymalováno... nedivím se dopravcům, že se jim do toho moc nechce.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.06.16 16:13

Pokud má mezinárodní EU pas a všechna očkování, dopravce s tím souhlasí /platba/, tak asi může. Ale malého psa ve schráně. Existuje i cestovní pojištění pro zvířata. To se ale váže na cestovní pojištění majitele.

Jednejte s tou konkrétní, cestovní kanceláří, každá má svoje podmínky a ty musí obě strany dodržet.

Já bych dala psíkovi nějaký kinedryl a podobný prášek. Otázka je, kam jedete, aby to byla dovolená i pro pejska. Nejlépe je to do lesů a na dlouhé procházky.

Od: mustang
Datum: 21.06.16 17:06
Chudák pes

Od: fik
Datum: 21.06.16 17:14

To je trápení zvířat. Busem jsem jel do ciziny jenom jednou a řeknu že víc ne,už jedině autem,to mě aspoň není blbě a dá se to vydržet bez toho aniž bych pak musel na rehabilitaci. Chápu že máš pejska ráda,ale tohodle jej vážně ušetři,bude to pro něj čirým utrpením. Tolik hodin v autobuse,co budeš dělat když se mu bude chtít na záchod? co když se začně bát a začne vyvádět? pořád je to zvíře nikdy nevíš co mu přeletí do hlavy. Jinak k přepravě zvířete do ciziny potřebuješ nějakou veterinární atestaci tuším

Datum: 21.06.16 20:20

To fik: Nejedná se o mého pejska,rady předám sousedce které chci pomoci,ona nemá NET.S.

Od: jh®
Datum: 21.06.16 18:11

Myslím, že to bude na rozhodnutí toho kterého dopravce.

Taky mám psa. Ale nikdy by mě nenapadlo si ho vzít autobusem do ciziny... A to ze dvou důvodů: jednak bych měla ohledy ke spolucestujícím, kterým by přítomnost mého psa nemusela být po chuti. Druhak bych měla ohledy k tomu psovi.

doplněno 21.06.16 20:39:

Ale to je přece jedno, čí je to pes... pořád si myslím, že cestovat s jakýmkoli zvířetem autobusem takovou dálku není vhodné a že vždycky bude záležet na dopravci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.16 20:17

Milí rádcové,asi jsem formulovala otázku nejasně.Já sama mám Shih Tzu a nepotřebuji s ním cestovat autobusem.Ale jedná se o sousedku,která je zde v ČR sama,má čivavu a jedinou dceru právě v Chorvatsku.Je již starší a auto také nemá.Takže rady směřovaly směrem,který nepotřebujeme,ale spíše,zda vůbec existuje autobus.spolenost,která ve svém cestovním řádu má tuto problematiku nějak vyřešenou.Jí by prostě vyhovovalo večer nasednout a ráno dojet do cíle k dceři.Chtěla jsem jen pomoci s informací,jak se s pejskem dostat na cílené místo a ne jak jet s pejskem na dovolenou,což já sama nepovažuji vůbec za dobrý nápad.

To mustang: ten pejsek je milován,ona má jen jeho a určitě není chudák.

Děkuji všem za názory,myslela jsem si to.S.

Datum: 21.06.16 20:30

A nebyl by lepší vlak?

Od: fik
Datum: 21.06.16 20:48

Taky si myslím,sice to bude delší ale je tam přece víc místa,dá se tam chodit a do chorvatska se vlakem taky dostaneš. Nějaký kousek už by se eventuelně dojel místním autobusem. Jet celou cestu autobusem to by si myslím pro to zvíře bylo čiré utrpení a navíc,ve vlaku smíš psa přepravovat normálně. Stačí na hranice mít veterinární osvědčení

Datum: 22.06.16 07:35

Čivavka toho zase moc nepochodí. Vůbec nemusí. Zvláště, když má nějaký roček. Ta je celá spokojená, když se otočí na klíně. A čurání ji úplně postačí, když bus staví pro lidi.;) Když dopravce dovolí, není o čem mluvit. Možná, že bude chtít pevnou schránu. Ale to naši tramvajáci chtějí také. A psa máme jakože v tašce. Pro formu. :-D

Datum: 22.06.16 08:34

No...a nebyla by varianta zkusit nějaký server nabízející spolujízdu? To už by se potom s řidičem konkrétního auta dalo domluvit..(s některým snad ano. A podle mne by to bylo i pro pejska lepší než v autobuse..., zastávky bez problémů..jen domluva mezi řidičem a majitelkou psa..

Od: kakamila
Datum: 22.06.16 08:49

Taky si může dcera pro maminku se psem přijet autem z Chorvatska nebo pejska dát do psího hotelu...

Datum: 22.06.16 20:45

nebylo by lepší letadlo? Většina přepravců dovoluje malá zvířata na palubě , v přepravním boxu a s váhou max 8 kg. A za hodinu a půl jsou tam. Box se dává pod sedadlo .Paní se musí s leteckou společností spojit , jelikoz v letadle smí být jen jeden pes v ekonomy clas a jeden v bysnys třídě.

Datum: 27.06.16 15:50

Úplně jsme zapomněli připomenout, že pes musí mít svůj pas, očkovací průkaz a nejsem si jisá, jestli nějaký papír od veta.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.