Co je to - larva čeho?

Od: Datum: 14.06.16 23:51 odpovědí: 7 změna: 19.06.16 11:18

Dobrý den. V zahradách máme obrovské množství těchto larev . U mne hlavně na třešních a višni - tisíce. Přehlížel jsem je, přesvědčen že jsou to larvy berušek. Až zblízka jsem viděl, že se nepohybují a jsou přisáta z horní strany listů. Velikost 4-6 mm, viděl jsem i jedince o mnoho vetší, žluté barvy - jakoby se chtěli svlékat.

doplněno 15.06.16 00:33:

Ria - tedy by to mohly být i kukly slunéčka sedmitečného? podle trnů? viz mé foto

doplněno 15.06.16 17:22:

první slunéčko z kukly se vykulilo, z obludy kráska :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 15.06.16 00:01

Dobrý den, kousek vedle, budou to Slunéčka východní :) Žluté jsou larvy, přicuclé už kukly.

doplněno 15.06.16 07:29:

>jura2> Tak určitě souhlasím, myslela jsem, že jste sedmitečná zavrhl :) tak jsou to naše berušky :).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.06.16 00:20

Ria - to se mi nezdá. Uvedené larvy jsou nepohyblvé (či se vůbec nehýbou)

přikládám další foto, kde jsou se zřejmě larvy slunéčka sedmitečného a s uvedenými savými larvami

Datum: 15.06.16 05:35

Já je mám i na hrušce, meruňce...Už se zakuklují a čekám na berušky jako na spásu... Mají zpoždění!

Všude už je plno mšic a vešek... Všude.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.06.16 10:32

I larvy slunéček žerou mšice.

Datum: 15.06.16 07:12
Tady jsou všechna stadia slunecka.

Datum: 15.06.16 09:13

Všem děkuji za odpověď. Naše milé slunéčko v takých strašidelných proměnách? :-D

Od: hm®
Datum: 19.06.16 11:18

"Naše milé slunéčko ..." - už tě někdy kouslo? :) Mně se to jednou (pokud vím) stalo. Překvapivě silné "píchnutí". A to jsem mu vůbec nic nedělal. Ale jinak jo, mám je pořád rád a máme těch larev a kukel na zahradě taky spoustu. Škoda, že jim nemůžu poradit, kam mají jít, kde je to potřeba nejvíc.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.