Co je to za brouka?

Od: Datum: 13.06.16 11:12 odpovědí: 5 změna: 14.06.16 07:50

dobrý den, letos se nám v domě neustále potulují stovky těchto malých broučků, nikdy před tím se to nestalo, máme je všude, na zdech na podlaze i v posteli, dokonce i v zarámečkovaných fotkách. Denně je nacházím mrtvé v rozách pokojů třeba po 20ks, můžete mi říct co jsou zač? děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.16 11:18
avatar

Vrtavec průsvitný. *slunce*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarka1
Datum: 13.06.16 13:16

a můžete mi prosím poradit jak se ho zbavit, moc děkuji

Datum: 13.06.16 22:25
avatar

Bohužel nemám s tím osobní zkušenost, ale na jedné poradně jsem našla toto :kupte si BioKill na prostředí...to můžete stříkat i v kuchyni...je to určeno i do potravinářských závodů...lze normálně koupit většinou v prodejnách pro zvířata, ale i na netu... a další rada dýmovnice. Nebo se v prodejnách zeptat ještě na jiný účinný Insekticid.

Jak larvy tak dospělí brouci se živí jak obilninami tak i textilem,vlnou a jsou to i mrchožrouti. Brouci se vyskytují hlavně ve starých budovách v tmavých, vlhkých uzavřených stavebních dílech. Mohou se vyskytovat ve starých skladech, pekárnách i v kompostu, ptačích hnízdech a pod. Zvláště velmi často se vyskytují ve starších domech s dřevěnými trámovými stropy v dutinách Po renovaci nebo rekonstrukci domu se následně tito brouci mohou teprve ve zvýšené míře objevit. Samička klade v květnu až 200 vajíček.Larvy dospívají v září. Boj s nimi je velmi obtížný.Tak to vám nezávidím a hlavně vám přeji úspěšný boj s tímto obtížným broukem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarka1
Datum: 14.06.16 07:50

moc děkuji za radu, zkusíme to a uvidíme, snad budeme mít štěstí :)

Datum: 13.06.16 11:32
avatar

Vrtavec průsvitný je to skladištní škůdce.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.