Kdo to udělal?

Od: Datum: 12.06.16 09:53 odpovědí: 8 změna: 12.06.16 19:23
avatar

Ráno jsem našla mrtvolku odrostlého holouběte, podivně ožranou od nějakého zvířete, či ptáka. Dookola nebylo žádné peří nebo krev. *sok* Přemýšlím, kdo to udělal. Uvědomila jsem si, že ležela pod stromem, v místech kde mají holubi hnízdo. Máme tady kočky, možná, že se najde i nějaký malý dravec. Máme poštolky, možná sovu. Ale ani jeden z nich by nelovil v hustých větvích. Kavky, ty nejsou až tak na maso. A pak jsou tady straky, potvory jedny! Jednou jsem viděla, jak straka plenila špaččí hnízdo a žrala holátka. Myslíte, že toto by dokázala straka? Nebo kdo to byl?

doplněno 12.06.16 09:58:

Nemůžu vložit fotku. *plac*Ani s textem, ani jako doplnit, ani jako odpověď. Vydržte, až to půjde dám obrázek.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.16 10:00
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 10:26
avatar

Také jsem chvilku o kuně přemýšlela. Ale to všechno je v Ostravě, na malém sídlišti, mezi činžákama je na kousku narváno asi 8 vzrostlých habrů. A kdyby to bylo nějaké zvíře, už bych o něm věděla. Jsem dobrý pozorovatel, na procházkách se pejskem, při pomalé chůzi.

Až půjde ta fotka, tak to bude jasnější. Je užraný krk s hlavou a vyžrané vnitřnosti. *zed*Proč ta fotka stále nejde?! Ne a ne a ne!

Datum: 12.06.16 10:28
avatar

Podle toho co píšete, kuna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 19:23
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 11:01
avatar
A já tipuji kočku. Kuna by takto malou kořist nejspíš odnesla. Takhle ožrané jsem viděla vyběhlé malé drozdíky. M.
doplněno 12.06.16 13:50: @trnca - asi není kočka jako kočka. Některá by třeba holuba vůbec nechytila. Píšu z vlastní zkušenosti. Máte pravdu v tom, že někdy z ptáka zbyde jen hlava, pařátky a třeba letky a peří. Ale někdy jsou to jen labužníci a zbaští pouze to měkké.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 11:15
avatar

Mohl to být i nějaký dravý pták. K nám často, hlavně v zimě ke krmítku, létá krahujec. Když ho něco vyruší, odletí někdy i s kořistí, někdy zůstane podobně ožrané ptáče na zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 11:21
avatar

Teď říkala sousedka, že když pozdě večer venčila pejsky, že se tam motali ježci. Že se nešla podívat zblízka ale viděla je zdálky. Možné to je, že? Budu věřit, že holoubě pád nepřežilo. *ee* Po útoku ptáka bývá okolo spousta peří. Tady nebylo nic. Divné, že?

Datum: 12.06.16 12:36

Na kočku ani kunu bych nesázela. Kuny ke mně na půdu chodily, když jsem ještě bydlela na okraji Prahy. Občas se tam (ke své smůle) dostal i holub..a to dosplý. Nikdy z něj moc nezbylo - jen to peří po celé půdě.

Teď mám doma dva kocoury. Nedávno jsem rano myslela, že mě raní mrtvice. Bylo vedro a j nechala přes noc otevřené okno. Moje zlatíčka vyrazila na lov a já našla v pokoji zbytky jejich hodů. Zvytek jedné letky, nožky, kus hlavy se zobákem a pak peří, peří a peří. Byl to dospělý holub - podle té letky a zobáku. Uklízela jsem to hodinu a v okně je už konečně síť.

Takže to bylo jistě něco menšího.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.