Domácí stříhaní psa?

Od: Datum: 09.06.16 08:35 odpovědí: 11 změna: 23.06.16 16:15

Dobrý den,rádcové poraďte.Naše fenečka nesnáší návštěvy na ,stříhání, - je hysterická ze zvuku strojku.Jak postupovat při ,domácím,stříhání - máte na to nějakou vychytávku? Děkuji za info.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 09.06.16 08:51

Pokud to není výstavní kousek, stříhání doma stačí. Svého času jsme kamarádčina Kerry blue teriéra stříhaly nůžkama přes hřeben. A jak mu to slušelo. Jinak by dobrý chovatel měl předat štěně plemene, u kterého je potřeba úprava, na tuto úpravu navyklé. Tedy zvyklé na koupání, fénování, česání. Stříhání asi ne, protože štěňata odejdou do nových domovů ještě před prvním stříháním. Taky si uvědomte, že pes se dá naučit na ledacos, takže hysterie ze strojku je zkrátka jen nedostatek výcviku.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.06.16 09:00
avatar

Také jsem měla psa, který stříhání nesnášel. Ale na léto to muselo být, protože měl chlupy jako medvěd. Takže se zpravidla stříhalo v květnu a v srpnu. Postupem času jsem za nejlepší řešení považovala pozvání zkušené stříhačky domů. Ona chvíli stříhala, já držela psa. Po nějaké chvíli jsme si všichni tři museli odpočinout, a to především psychicky. Tyto odpočinky byly tak tři celkem. Ke konci, kdy profesionální střihačka ještě chtěla pokračovat a odvést dokonalou práci, jsem vždy rozhodla, že na nějakém zubu sem tam vůbec nezáleží. Za pár dní to opravdu nebylo vidět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jh®
Datum: 09.06.16 09:24
avatar

Máme brabantičku, ta by se měla trimovat. Ale trvalo mi to neskutečně dlouho, byly jsme otrávené obě. Tak jsem jednou vzala do ruky nůžky a už u toho zůstalo. Na výstavy jsme nikdy nechodili, tak co. Stříhám nůžkama přes prsty, frekvence podle potřeby, 3-4x do roka. Taky průběžně vyčesávám. Že se vaše pesa bojí strojku, chápu. Ta naše šílela i z fénu po koupání, tudíž nefénuji. A na vysavač útočí dodnes, to zapomene, že je dáma v letech a stává se z ní hysterka. Sousedi chodí se psem stříhat strojkem odmala, a stejně je to prý vždycky drama, dva drží, třetí stříhá, vyřízení jsou pak prý všichni včetně psa... proto jdou pokaždé skoro dohola, aby návštěvy nebyly tak časté. Takže vychytávka: přeprat psa. :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 09.06.16 10:14

Já to nechápu. Proč si majitelé toho psa prostě nevycvičí? Vždyť je to lepší, než se s ním prát. Chvíli stříhám a velká pochvala a pamlsek a to by bylo, aby se pes nenechal ostříhat. Psi jdou vycvičit na spoustu věcí. Dog dancing, agility, obrany, vyhledávání lidí v závalech, vyhledávání drog, střelba, asistence nevidomých a desítky dalších, zkrátka kdejaké psí kusy. Za pochvalu a pamlsek se pes přetrhne. Proboha když potřebuju, tak učešu, vykoupu, vyfénuju a ostříhám i svoje kočky. Tak proč ne psa, který se dá cvičit mnohem lépe. Vždyť i kůň, což je zvíře v podstatě pitomé, které se lekne i motýla, stínu, nebo suchého listu na cestě, lze vycvičit na spoustu věcí. A i někteří koně (sportovní) se na zimu stříhají strojkem, případně se čistí speciálním vysavačem. Tak proč to nejde u psa, který se z domácích zvířat dá vycvičit nejlépe. Dle mého názoru se jedná o jedince, jejichž majitel nezvládl ani základní výcvik. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 10:44

Máte pravdu,že nemá výcvik a dril,ani v dobrém./naše fenečka je minijorkšír./.Jinak je poslušná,ve všem poslechne snad jen na pohled,jen ale slyší strojek,je nezvladatelná a to jsme zkoušeli opravdu ledacos.V salonu nám řekli,že speciálně mini jorkšíři se často takhle hystericky u strojku chovají.Neřeším proč,jen jsem chtěla info o tom,jak stříhat jinak.Děkuji.

Datum: 09.06.16 10:53
avatar

Máte pravdu, pb, že pes se z domácích zvířat dá vycvičit nejlépe. Většina psů rozhodně. Ten o kterém jsem psala já, nebyl první stříhaný, ale jediný, který u toho vyváděl. Výjimky se prostě najdou vždy a všude. U nás to bylo částečně povahou, jeden veterinář konstatoval, že to rapl je a zůstane. Také měl jako malé štěně úraz, syn mu nechtěně šlápl na nohu a přetrhal nějaké vazy. Následovalo několik operací, pak i drát, pak se drát posunul a píchal, takže další operace. Zkrátka ten pes moc dobře věděl, že nechce, aby se na něj sahalo jinak než pohlazením a že i všelijaké podivné nástroje jsou podezřelé. I pes tazatelky může mít nějaký důvod, proč se bojí. Ostatně, proč se mnoho psů bojí (z hlediska člověka bezdůvodně) petard a ohňostrojů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh®
Datum: 09.06.16 12:04
avatar

Přeprat psa byla nadsázka... Proč si sousedův pes nezvyknul opravdu nevím. Chodí s ním, i přes jeho protesty, odmala. Asi je "divnej". :-D Naše pesa je taky divná, proto ji stříhám sama a nestresuju ji. Nemá ráda, když na ni sahají cizí lidi, což mi zas tak nevadí. Dobře snáší seniory (sama už mezi ně patří)... občas ji vezmu za svými klienty, kde je roztomilost sama, před dětmi a opilci ale zdrhá. Ode mne si nechá všecko líbit, je trpělivá, ne že by stříhání, koupání a podobné procedury milovala, ale vydrží to, neprotestuje, nevyvádí. Taky moc dobře ví, že bude následovat odměna.

Kocoura jsem měla, modrého peršana. Ten měl česání rád, kartáč mi nosil a při česání se blaženě rozvaloval a různě nakrucoval. Když jsem luxovala, ležel na vysavači a vozil se. :-D Jen ta voda mu moc nevoněla.

Takže je to spíš o povaze zvířete...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 11:55
avatar

35 let si stříhám své psy sama. 2 knírače a teď jorkinku Dorotku. Nějakých 20 let jsem stříhala jako přivýdělek k zaměstnání. ;) Poradit vám neumím. Když koupíte strojek za nějakých 1.000 kč, stejně bude vrčet a psinulka nebude držet. Bude uhýbat, vyvádět. To je tak dobré na zastřihnutí do krve. Do podpaždí, do slabin a kolem prcky vás nepustí vůbec. A vy budete ztrácet nervy a trpělivost. Musíte najít jinou, laskavou střihačku a vyzkoušet, jestli není lepší, kydyž tam nejste než když jste s ní. ;) Já mám teď bolavé ruce a tupou hlavu na strojku. Řeším to tak, že Dorince udělám hlavičku, nožky a ocásek, nůžkami. A střihačka ji sjede strojkem. Co se jí nepovede, já doma opravím.

doplněno 09.06.16 16:18:

Děkuji za pochvalu. :) Třeba vám takhle to stříhání půjde. Dejte velký pozor pod ofinkou mezi očima a ve vnitřních koutcích očí, tam kde stékají slzy a usazují se ospalky. Ouška namotejte na ukazováček a chloupky na nich ostříháte až na kůži, bez obav, že fiknete i ucho. Vůbec se nebojte, když ustřihnete více. Doroste to. :-D Ale musíte mít opravdu dobré nůžky. Dejte pak fotku, jak to dopadlo.

doplněno 09.06.16 18:04:

Paní má skvělé efilovací nůžky.


Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.16 13:27

Vaše Dorotka je nááádherná!A krásně ostříhaná,budu to dělat také tak.Děkuji.

Od: ben®
Datum: 09.06.16 16:39
avatar

Dobrý den, volte variantu "bezzvukového" ručního strojku. Ovšem, vyžaduje to trochu cviku a postupovat správně (což se lze naučit). Zdravím!

P.S. Dříve jiné strojky ani nebyly (ty elektrické).

https://www.caskrmeni.cz/esho…trihaci/rucni-strojek-na-psy/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 16:15
avatar

Ostříhali jste? Jak to dopadlo? Dejte fotku, prosííím. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.