Močení kočky do postele syna

Od: Datum: 08.06.16 20:35 odpovědí: 6 změna: 12.06.16 09:42
Dobrý den, prosìm o radu,co udělat pro to,aby kocour nemoćil synovi do postele. Jiné osobě v domácnosti to neděla,jen synovi,peru denně deky,polštáře a povlečení. Kocourek je po kastraci, povahově úžasný,jen problém s močením. Kočkolit je prabidelně čištěný,synovi se objevil ekzém na nohach,zřejmě z moči,nevím. Od kotěte si se synem hrají,zřejmě dochází k boji,kdo je silnější. Co udělat prosìm,aby se tak nedělo? Moc děkuji za rady,nerada bych dávala kocourka pryč.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 08.06.16 20:47

Nepouštět kocoura do pokoje kde spí syn. Předpokládám, že kocour neumí klikou otevřít dveře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.16 22:07
Zbavit se kocoura nebo syna
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 23:03
avatar
Uska nabízí jednoduché řešení, ale předpokládám, že už vás to napadlo. A lze to dodržet?
Už se to tu mnohokrát řešilo, takže vím, že nejde o to, kdo koho přečurá (žádný boj o silnější post). Kocourovi se něco nelíbí a sděluje to tomu nejbližšímu členovi vaší rodiny. Neproběhla u vás nějaká změna? Něco podle vás nepodstatného? Třeba trávíte doma méně času, nebo naopak někdo nový přichází, nový druh kočkolitu, přesunutí nábytku, zavírání dveří, které byly vždy otevřeny... Je spousta věcí, které ho mohly vyvést z rovnováhy, včetně naprosto neškodného mazlení se se sousedovic psem. Zkuste zapátrat. Teprve až zjistíte, co je spouštěč, můžete se pokusit o nápravu.
Určitě ho netrestejte, jen by byl více rozhozený. M.
doplněno 09.06.16 09:53: @promon - děkuji za uznání. Kočičím psychologem mne ještě nikdo nenazval :)
Samozřejmě každá kočka je jiná. Na jednu stačí syknout a už si nic nedovolí. Jinou musíte hodit do závěje, že? Ale čurání do postele nepatří mezi běžné zlozvyky, jako je promenáda po stole. Kočky žijící s lidmi umí skvěle komunikovat, takže vám třeba přesně řeknou, že chtějí jíst. Ale asi těžko vám mohou říci něco složitějšího. Takže volí cestu, která vás musí praštit do nosu. A to je fakt.
Jak se zachová konkrétní majitel, to už je jiná.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.16 00:10
avatar

Tyhle kočičí psychology miluju ! Kočka se systematicky venčí do klukovy postele, ten z toho má ekzém a dotyčný má študovat, co se nebohé kočičce znelíbilo? Nejsem zdaleka nepřítel zvířat, vůbec ne koček, sami kocoura máme taky, ale vyčůrat se v baráku, tak letí z okna (pro útlocitné - přízemního) a do baráku by jen tak hned nevkročil. Mám li volit mezi dítětem a kočkou, tak je volba jednoznačná, pokud je kočka nezvládnutá natolik, že ohrožuje zdraví dětí, tak nevím, na co čekáte? Až přijde sociálka kvůli nevyhovujícím podmínkám pro děti?

Kočky nejsou hloupé a velmi rychle dokáží zjistit, co si ještě mohou dovolit a co už ne. A dobře si to pamatují - našeho kocoura jsem jednou chytil sedícího na jídelním stole a letěl skutečně z okna do závěje. Asi se mu to moc nelíbilo, ale od té doby se neopováží na stůl ani strčit čumák.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.16 00:07
avatar

kocky se takto za neco msti apod, napr prijela segra, ja ji nachystal nafukovacku a sli jsme na pivo, a kdyz jsme se vratili tak to bylo uprostred pochcane *smich* byl nauceny chodit ven pres okno, nikdy doma necural, jen jako kotatko. Takze to cilene pochcal :)

doplněno 09.06.16 00:15:

@promon jenze ma pravdu :) co vy vite, co ji ten syn udelal, kocka neni blba, dobre vi kam chcije :)

doplněno 09.06.16 00:17:

tohohle jsem si nevsiml "zřejmě dochází k boji,kdo je silnější" v tom pripade je to jaksi jasne...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.06.16 09:42
avatar

Je to pravda, kamarádka měla kočku, která nesnášela jejího přítele a vždycky se mu vyčurala do bot.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.