Jakého papouška?

Od: Datum: 07.06.16 21:28 odpovědí: 6 změna: 12.06.16 19:28
Vždycky jsme měli doma andulky. Teď bych si ráda pořídila většího papouška, múj celoživotní sen je žako, ale jeho chov je náročnější, máme malý byt a většinu dne není nikdo doma, strádal by. Chtěla bych středního papouška, který se naučí mluvit ( všechny naše andulky jsem to naučila). Poraďte mi, který druh by byl nejvhodnější. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.16 22:00

Třeba rosela penant nebo papošek kouřový. Důležité je, aby měl v kleci nějaké hračky. Případně ještě Alexandr Malý. Sám mám Žaka přes 6let je polokrotký. Samostatný v kleci má hračky, takže se nenudí. Na mluvení je lepší ručně dokrmený, ale taky potřebuje více společnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 08.06.16 09:16

Mně se líbí mníšek šedý, mluvit se naučí celkem pěkně a neváže se na jednoho majitele, není tedy agresivní vůči ostatním členům domácnosti. Naopak je prý velmi přátelský.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarinek*
Datum: 08.06.16 10:45

Žaka jsem měl 3 roky, pak mi bohužel uhynul. Spíš bych napsal zemřel. Sice nejsem přecitlivělý, ale mám zvířata rád a napíšu po pravdě, že jsem nebyl připraven na to, jak doopravdy inteligentní tvor to je. Připodobnil bych to dítěti ve věku několika let. Dítě ovšem (většinou) zmoudří a vyroste. Žako tím dítětem zůstane. Takže si představte, že doma necháváte přes den dítě zavřené v kleci, i když s hračkama. Kdo nemá zkušenost, tak to nepochopí. Takže mě hrozně mrzí, že už ho nemám, ale zároveň nám to dost ulevilo, protože v té době jsem měli miminko. Žakin se upnul na mě a manželku dost štípal. Dokázal být dost zlomyslný. Samozřejmě po příchodu domů a ráno jsme ho pouštěli, ale to byl jak utržený ze řetězu. Samostatnou kapitolou pak byl návrat do klece, protože jsme mohli být jakkoli vynalézaví, ale okamžitě poznal, že "nastal čas". Byla s ním ohromná sranda, byl úžasný, ale je to obrovská zodpovědnost. Samozřejmě jen pro toho, kdo si to připouští. Bohužel si tyto úžasné tvory pořizují i lidé, co by nikdy zvíře mít neměli. Ale to platí obecně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radka*
Datum: 08.06.16 13:50

Moc děkuji, utvrdil jste mě v tom, co jsem si celou dobu myslela. Pořád jsem si říkala, že si žaka pořídím, až budou děti větší, až odejdou z domu, až budu mít více času... Teď vím, že nejsem schopná mu poskytnout to, co nutně potřebuje, navíc žije dost dlouho a moje děti se o něj nehodlají potom starat. Takže bych to viděla na nějaký kompromis mezi ním a andulkou. Chtěla bych papouška, co se hodí do bytu, není moc velký a naučí se mluvit. Prostuduji výše uvedené návrhy.

Od: stir
Datum: 09.06.16 08:09
Zkuste se podívat na toho mniska, jak uz tady zaznělo. Je velice ucenlivy a neváže se na jednu osobu jako zako. Zako, jak uz zaznělo potřebuje denodenni péči několik hodin. Je to jako malé dítě, ale napořád. Pokud se mu člověk nevěnuje, uzavře se do sebe. Umí se i oskubat, když majitel odjede treba na dovolenou... Nebo klidně i znovu andulky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 19:28
avatar

agapornis fischerii, je moc pekny, neni moc velky, potouchle se tvari a nauci se mluvit :) http://www.tanzaniabirds.net/…ischers_Ndutu_2010_05_008.jpg

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.