Andulky a jejich peří

Od: Datum: 07.06.16 20:08 odpovědí: 5 změna: 09.06.16 18:33
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.06.16 20:09

jedná se o dvé andulky a ta jedna toto udělala te druhé nevím si rady druhá strana je ještě horší

Datum: 08.06.16 09:40
avatar

Andulky si prostě "nesedly " při žití páru stejného pohlaví mohou tyto potíže vzniknout. V izolovaných podmínkách života v lidské domácnosti musí jedna z andulek stejného pohlaví zaujmout roli toho opačného. Pokud si takto uměle sestavená dvojice "nesedne", mohou nastat i závažné komplikace v jejich vzájemném soužití. Byly zaznamenány případy vzájemné agrese nebo neustálé hašteření dvou samečků, pokud jsou oba partneři dominantnější. U samiček je situace o to komplikovanější, že pokud se dostanou do toku, je řada z nich natolik teritoriální, že hájí agresivně své budoucí pomyslné "hnízdiště" (prostor v kleci) takovým způsobem, že to může dojít až tak daleko, že druhou samičku nemilosrdně zabije i za cenu vlastního vážného poranění. Jak radí babkazov, dejte je od sebe.

doplněno 08.06.16 22:53:

Domnívala jsem se, že máte 2 samičky,alespoň tak jsem pochopila váš příspěvek.Proto ta moje odpověď.Protože píšete, že jste začátečník v chovu, mrkněte na toto: (třeba se vám bude z toho něco hodit)

http://www.krotke-andulky.cz/index.php?site=faq

doplněno 08.06.16 23:09:

A ještě něco, když má andulka málo hraček, škube peří sobě.Sebepoškozuje se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 17:42

Zdravím.

ten sameček je modrobílej a k němu sem pořidil modročernou andulku s doměním že je to samička... po době se ukázalo že je to samec a ten ubližoval tomu modrobélímu časte klování.. zakročil sem tím že sem jí dal učiteli ten mi na oplátku dal tuto bílou samičku.. ale u bílích albínu se to blbě určuje jestli to je sameček nebo samička.. ozobí má hnědé.. vše bylo v pořádku hráli si spolu byli v pohodě.. oba byli v horní části klece... ted ta bílá je ráda když je dole... jednu dobu sem je dal od sebe .. a když byli od sebe .. klece sem dal blízko sebe ... a často okusovali a vypadalo to že chtějí k sobě... tak sem je dal spolu.. vše se zlepšilo... začal sem použivat i nějaké vitamíny na peří.. a přidavám jí je do zobu... toto je situace kdy přemyšlím co dál.. oddělit je .. sem chtěl..sem začinájící chovatel.. omlouvám se že nemám zkušenosti sem rád za každou radu... kamarádka mi říkala nudí se.. a máš tam malo hraček..

Datum: 09.06.16 18:33

ta bíla.. albínka sem se dočetl že u ních se to blbě určuje... ale ted má ozobí hnědé ten modro bílej má modré... tak sem myslel že to je pár samička a samec... ta bílá moc akční není.. v kleci jen sedí..prostě se mi zda že spíš jí ubližuje modrobílej... dá se ještě něco dělat nebo ne...chtěl sem je rozdělit jen nemužu najit druhou klec.. takže zatím jsou spolu a mnohokrát děkuji přečtu cenné rady

Datum: 08.06.16 07:44
avatar

Proč je nedáte od sebe, když ta jedna ubližuje druhé? Proč je necháváte spolu?

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.