Fena před porodem

Od: Datum: 05.06.16 10:32 odpovědí: 3 změna: 06.06.16 16:44

Zdravím, naše první fena je 53 den březí. Už dva dny méně žere, trochu sliní. Jak jsem vyčetla, je toto chování normální před porodem, zaráží mě 53. den. Není to brzy? Dnes ráno náhle zalezla pod auto do chládnu a nehce ven.

Nemám s porody psů žádné zkušenosti, prosím o radu, vysvětlení či případně uklidnění to bych nejraději ... *hi*

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.16 11:05
avatar

Ze všeho nejdříve zjistěte, kde je veterinář a když bude potřeba, jak fenku k němu dopravíte nebo zda ho můžete přivolat k ní. Také si zjistěte, jestli takhle, po telefonu, můžete konzultovat. Většinou porody probíhají dobře, ale může se stát, že jedno ze štěňat má špatnpou polohu a zablokuje porodní cesty. ;) Před porodem jde teplota hodně dolů. Má nachystanou porodní bednu nebo alespoň klidný kouetek, kde bude moci v klidu, nerušeně, porodit a pak se štěňaty být? Líbí se jí? ;) Asi nic v současnosti neuděláte, jen ji pozorujte. Psinule přeji hladký porod a krásná štěňátka. Dejte pak fotku a napište, jak to šlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 11:19

veta máme domluveného, máme připravenou porodnici, zkoušíme ji tam přes noc nechávat. Jinak moc se jí do ní nechce. Vidím problém v tom, že je to venkovní pes na zahradě (do kotce si zaleze když prší, případně je tam zavřená v době hárání) a každý mi říká, že porodnici mám dát alespoň do verandy domu. Přes den tam nechce vůbec, v noci už celkem ano, ale myslím, že není nadšená z toho, že musí být v noci v domě. Každý mě zrazuje od toho, abych ji dala porodnici do kotce, tak fat nevím. Lidi mě straší, aby štěňátka nevzaly lasičky apod.

Ach jo, to jsou nervy ... *zed*Každý radí něco jiného ...

Datum: 06.06.16 16:44
avatar

Zdravím. Osobně bych taky nenechala štěnda venku.. teplota, i ty kuny nebo lasice jsou nebezpečí. Nemáte nějaký sklep, garáž, prostě vnitřní místnost, klidnou a plně krytou? Nebo udělat do porodnice uzavíratelná dvířka, aby se dovnitř nedostal žádný záškodník. Dovnitř zkuste dát nějaký svůj kus oděvu... aby fena cítila Váš pach, mohlo by ji to uklidnit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.