Jak odnaučit štěně skákat?

Od: Datum: 01.06.16 20:08 odpovědí: 8 změna: 02.06.16 23:09

Mám doma 3 měsíční štěně labadora. Pořád skáče, už je to otravné, nevíte jak se to dá odnaučit? Už mě to fakt štve. Musím si pořád měnit kalhoty, jak jsem od něj poskákaný. Děkuji za radu.

Pes bývá venku, máme velkou oplocenou zahradu. Má na zahradě i boudu, takže pohybu na zahradě a prostoru má dost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.16 20:15
avatar

Zdravím.!

Když na Vás vyskočí, tak mu okamžitě šlápněte na zadní nohu s povelem "fuj", nebo "nesmíš"!

Já mám půlmetrákového čokla a kdyby mi to provedl, tak se válím v bahně.!

Pes si musí velmi dobře uvědomit, co smí a co ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.16 20:30
avatar

Toto je velmi dobrá metoda, jen připomínám - ne psovi šlápnout na nohu, většinou stačí jen špičkou boty dotek nebo ťuknutí do prstů psa. Zvlášť když jde o štěně. Ale důležitá je důslednost, neumožnit mu to nikdy ani s nikým jiným, přestane skákat brzy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.16 20:15
avatar

To je mimčo, to bude ještě hodně práce ho vychovat. Začni důrazným "NE" Pokud ještě neuzná povel "NE", tak ten ho nauč při hře.

Nenaučí se to hned, chce to vytrvalost a nedovolit mu skákat nikdy na nikoho. Buď s ním teď hodně venku, on chce společnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 20:16
avatar

o pohybu a prostoru to není... zásada je, že ho nesmíte hladit a mazlit, když na vás vyskakuje - skloňte se k němu, protože když se k němu skloníte, nebude mít důvod vyskakovat, a chvalte ho hlaďte, dokud má všechny tlapky na zemi - jakmile začne skákat na vás, okřikněte ho, odvracejte se od něj - on to časem pochopí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.16 20:19

Shobulku - pořídili jste si prostě velkého psa,byť je to štěně.Je to psí mimi a pocity radosti jsou u něj silné a silně je bude dávat najevo.Časem to odezní,bude klidnější,ale radost,že Vás vidí,vítání bude vždycky.Hlasem můžete uklidňovat,ale chce to čas.Není to proto,že by málo běhal...jen Vás tolik miluje.Skloˇnte se k němu,spíš si lehne na záda a bude chtít pomazlit..tohle ho naučíte rychle.Náš jorki už metr od nás smykem na záda a už se těší.Na velikosti psa nezáleží,projevy jsou stejné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.06.16 22:36
avatar
U toho našeho nezabíralo ono šlápnutí na zadní, tak jsme volili pasivitu. Jak začal skákat, důrazně jsme ho odmítli "ne!" a otočili se zády. Dokud byl v pohybu na zadních, dělali jsme, že tam není. Jak padl na přední, odměna (drbání, pamlsek...) Dost to fungovalo třeba při té hře, ale při vítání se ovládnout téměř nedokázal, až později zafungovalo na 100% gesto "sedni!" M.
doplněno 01.06.16 22:40: Vlastně stejný princip jak píše @minda
doplněno 02.06.16 17:26: Babkazov, každý pes je jiný, takže se kolikrát musí improvizovat, a ne vždy je výsledek hned takový, jaký si přejeme. Vítání je pro pejsky silně emotivní a zkuste ho z toho rozrušení vyrušit. Tenhle postup se nám osvědčil u štěněte, tak kdo ví, co na to Dorka ;)
Třeba by mne v životě nenapadlo, že aby ten můj přestal štěkat, když jde kolem domu podezřelé individum, musím ho pochválit. Čím víc jsem se ho snažila umlčet (povely, rozptýlením apod), tím déle "bublal" a držkoval. Až pochvala ho umlčí :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 07:12
avatar

Mono, velmi dobrý nápad, který použiju. Dorka je vždycky, když přijede zeť tak happy, že řve a skáče po něm. Mladý to nesnáší a Dorku moc nemusí. On řve, já řvu, pes taky. Blázinec. *ee* Když mladého uvidím, Dorku vezmu do náruče, ale často ho ona vidí dříve než já. Nikomu jinému to nedělá, neskáče. Jen po něm. Zeť dostane maličké školení a vyzkoušíme. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 23:09
avatar

Neskáče na vás proto že by měl málo pohybu , ale proto, že se chce dostat k vám blíž. Štěňata vyjadřují požadavek ( jídla mazlení ) olíznutím čenichu feny, Vítají se a hrají si tak , že se očichají , olíznou . Skáče , protože na vás nedosáhne . Nejlépe předejdete skákání tím , že se ke psu skloníte a eventuelně mu dáte ruku mezi lopatky a přidržíte ho na zemi.

Tříměsíčnímu štěněti bych tedy na packy nešlapala , jak tu někdo radí ,mohl byste mu poranit ( zlomit) chrupavky na nártu a článcích prstů . Takovýto mrňous ještě nemá na packách zpevněné kosti a mohl by mít doživotní problémy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.