Kočkám mléko s cukrem?

Od: Datum: 30.05.16 06:14 odpovědí: 12 změna: 07.06.16 12:42

Od jedné staré paní jsme si přinesli kotě. Je milé, ale má vyhřezlý konečník. Dávala jim prý "na přilepšenou" mléko oslazené cukrem a salám. Nějak se mi to její počínání nezdá. Prohlídka s běžným ošetřením u veterináře mě stála 500,- Kč a zítra jdeme na operaci v celkové anestézii.

Co si myslíte o mléku s cukrem a salámu? Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.16 06:41
avatar

podle mě je to nevhodné - většina koček má po mléku průjem, možná proto má kotě vyhřezlý konečník? salám může kočka občas dostat na přilepšenou, proč ne, ale u malého kotěte bych si nastudovala pečlivě, co je vhodné, aby se dobře vyvíjelo - nebojte se ptát i veterináře, co mu dávat po operaci k jídlu, poradí nejlíp - ať je kotěti u vás dobře!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.05.16 06:46
avatar

V rozporu s hojně rozšířeným názorem by kočky kravské mléko vůbec konzumovat neměly. Často ho dokonce samy odmítají. Rozhodně jim neprospívá. O cukru ani nemluvě. Salámy jsou plné chemie a zdravého na nich není už vůbec nic. Sám je mám rád, ale malému kotěti bych je určitě nedával.

Jen dodám, že rozhodně nepatřím mezi vegetariány ani fanatiky, vyznávajícími tak zvanou "zdravou výživu".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.05.16 08:00
avatar

Nedávno jsem se bavila s jednou známou, která říkala, že mají u rodičů několik koček a krmí je mlékem. Řekla jsem, že mé kočky, po mlíku mají průjem, takže jim ho nedávám a ona řekla, že to ty jejich kočky taky, ale je to levné krmení.. *zed*

Mléko nemá pro kočky žádnou výživovou hodnotu. Pro ty venkovní u babiček, to byl vždycky spíše pamlsek a venku lovily myši a ptáky. Až jako velká jsem si vzpomněla, jak vždycky babička říkávala, jak jí hrozně smrdí kočičinec = hovínko. No aby ne, když málo která kočka měla tuhou stolici..

A do mléka ještě přidat cukr? Proč proboha? Salám je nebezpečný v tom, že je v něm spousta soli. To nevyhovuje ani lidem, natož kočkám => kocourkům, kteří mají blízko k selhávání ledvin, písku v ledvinách a kamenům. Obzvláště kastrovaní kocouři, kteří mají zúženou močovou trubici.. Tak proč salám?

Veterinář Vám poradí, jaká strava bude po operaci vhodná.

Hlavně prosím nekupujte jakékoliv barevné granule! Zelená granule není zelená od hrášku a červená od mrkve, ale je to chemické barvivo = častý alergen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 30.05.16 09:42

Jediné mléko, které se kočkám může bez problému dát, je speciální mléko pro koťata, případně kondenzované mléko Tatra ředěné s vodou 1:1. Jinak nedávat, ani mléko ani salám. Na přilepšenou je lepší syrové maso, které je i levnější než ten salám. Slepice stojí pár korun, stejně tak kuřecí žaludky, krky, játra, srdíčka (s vnitřnostmi krom žaludků opatrně). Při krmení kvalitními granulemi a dodržováním krmné dávky dle hmotnosti kočky (50-80g/den) vyjde i krmení tzv. drahými granulemi kolem 200Kč za měsíc pro jendu kočku. Třeba takový Brit care, což jsou české velmi kvalitní hypoalergenní granule, stojí 7kg 629Kč. Ovšem musí se kupovat velké balení a na internetu, ne po malých pytlíčcích v předraženém Pet centr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 09:44
avatar

dávat kočce mléko s cukrem a salám? Hodně špatný nápad. Lidi si možná neuvědomují, že ze psa už dávno udělali všežravce, ale z kočky ne. Kočka je stále ještě dravá šelma.

Proto se kočce mléko nedává, cukr už vůbec ne a když už salámy, tak snad možná pouze nějaké lepší, nekořeněné, nepřesolené, masité a šunkové.

Jestli vašemu kotěti chcete přilepšit, pak mu kupujte a na malé kousky nakrájejte chlazené kuřecí drůbky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 21:49

To je naprosto nevhodné krmení! Nebojím se říct,že až nebezpečné krmení...neprojeví se to hned,ale po letech takové menáže začnou problémy s ledvinami,játry atd. Krmte ho granulemi ať se napraví a organismus se ,vyčistí,...samozřejmá je denně/nejlépe 2x denně/ čistá voda.Nezapomínejte na očkování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 22:00
avatar

naprosto nevhodne, kupte koteci granulky a namocte je do teple vody nez se nacucaji do pastikove konzistence atd, nechte si i doporucit stravu od veterinare po zkraceni streva, nebo to kupte primo u nich... nevim jak je kote stare

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 23:05
avatar

Chudák kočka. Cukr v žádném případě. Co se týče mléka, tak bych až tak přísný nebyl. K jídlu ne. Ale občas ho náš kocour dostane, a je to pro něj pochoutka. Průjem asi nemá, ale jistý si nejsem. Chodí si sám ven, jak se mu zlíbí, a tak nemáme kontrolu. Misku s dritem má jen když se mu nechce ven, (většinou) když mu něco je. Anebo, když je venku hodně ošklivo. Vodu nesnáší - tu z nebe.

Salám je asi taky hloupost, ale zase, když loudí od nás, tak kolečko dostane, ale nesmí to být moc, spíš zase jako pochoutka. Ale tady je hrozně vybíravý. Nežere zdaleka všechno. "Potvora" jedna. Jinak je na kapsičkách. Je mlsnej a musíme je obměnovat. Co mu extra chutná jsou Felixy. Sušenky mu chytnají nejvic Purina one. A je mu skoro jedno které. Sušenky po který se může zbláznit, jsou ty AntiHairBall. Bohužel na krabičce je, že smí max. 10ks denně. Tak je má každý večer jako pamlsek. Občas dostane odřezky ze syrového masa, když se doma porcuje. A taky nejí každé. Vepřové a hovězí zas jen syrové, jen kuře může za syrova i pečené i vařené. Ale šunčičku, tu může, tu loudí. Proč o tom píšu takhle dopodrobna. Máme kocoura kastrovanýho, 9 let starýho a naprosto zdravýho, zatím. A když jsme byli naposledy na kontrole(asi měl konflikt s nějakým autem nebo ho někdo nakopl), měl něco se žebry, tak jsem před doktorkou vyjádřil pochybnost, jestli je dobře živenej, že se mi zdá hubenej. A byl jsem ujištěn, že v žádném případě, že má ideální váhu. Takže tak, no.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 02:54

Kočky mám doma celý život, takže jich za těch 65 let už pár bylo. V současné době mám 3. Mléko nedostávají a salám už vůbec ne (ten nejím ani já sama). Dostávají maso - většinou vařené s přídavkem rýže a zeleniny. Jeden z kocourků dokonce zeleninu vybírá. Mají samozřejmě rádi i maso syrové. To občas dostanou, když přivezu zásoby. Někdy dostanou tvaroh a nebo vajíčko. Kočička má ráda sýr a vždycky, když ho jím, loudí...stejně tak loudí i syrové brambory. Když je škrabu, musím jí škrabkou odkrojit plátek. Nedávno seděla u tašky a tlapkou odtrhávala kousíčky ledového salátu a baštila ho.

K pití mají vždy k dispozici vodu (ráno a večer čerstvou) ale stejně když jsou na zahradě, vídám je pít dešťovku z pítka pro ptáky..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 21:56
Naše kočka i kocouři o mléko doslova žebrají. Sedí před ledničkou a mňoukají tak dlouho, dokud ho nedostanou. Ale ředíme jim ho, méně mléka, více vody. Kromě mléka mají stále přístup k vodě. A koťatům zatím dáváme jen vodu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.16 00:35
avatar

Náš kocour chodí ven, občas něco uloví ajá mu dávám ráno a večer levné granule smíchané na půl s Whiskasem. Má je k žrádlu celý den, chodí na ně třeba po dvou hodinách, ale vyčichnou, tak je zamíchám zpátky do kyblíku se žrádlem, dám nové a ty staré v uzavřeném kyblíku začnou, od ostatních granulí, znovu vonět. Vejce nežere, někdy dám tvaroh, sýr, ořez z masa, občas koupím slepici, nebo hřbety, krky na polévku a dělím mezi kocoura a psa. Pití nedávám, jen psovi, kocour pije venku, doma jsem ho pít neviděla, máme jezírko. Syrové brambory by kočka, pes dostávat neměli, teče jim po nich často z očí. To se týká i syrových jater.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.16 12:42

Jéjej..to jsou věci...

Já sice občas (cca 1x týdně) krouhnu plátek syrové brambory, když si je kočena vyloudí, ale žádné "tečení z očí" jsem nepozorovala. Pokud by to byl problém, myslím, že by mě na to moje dcera (veterinářka) upozornila. Játra (vepřová nebo hovězí) nedávám. Kuřecí občas - zbytek co nepoužiji do polévky.

Zato po levných granulích se mi celá kočkoparta poblila jako jeden kočičák*blee*. Po tom jediném pokusu jsem přešla na objednávání výhodného balení (15 kg) kvalitních granulí - nevychází to o mnoho dráž a je vše v pohodě. Také bych se nikdy nepouštěla do takové divočiny jako je míchat granule, které již byly v misce s těmi nepoužitými. Granule dávám někdy (když vím, že přijedu z práce pozdě a nebo jedu k synovi a přespím), ale vždycky čerstvé a k nim čerstvou vodu. Pokud se stane, že zůstane něco v misce po mém návratu (moc často se to nestává), jde to do popelnice.

I moje kočkoparta chodí ven - když jsem doma. Ale čerstvou vodu mají k dispozici 2x denně ať jsem doma a nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.