Jak vycvičit psa v dospělosti?

Od: Datum: 28.05.16 09:16 odpovědí: 4 změna: 28.05.16 19:35

Dobrý den, mám doma novofundlanského psa kříženého s australským ovčákem. Je mu skoro 5 let a dostala jsem ho k 7 narozeninám. Pohužel jsem ještě neměla tolik rozumu abych ho vycvičila. Spíše jsem se ho bála, a tak jsem si nejdříve stoupala na lavičku poté na studnu a nakonec na klouzačku. Až když mu byl 1 rok tak jsem se ho přestala bát. Naučil se však jen povely

K noze!

Sedni!

Pomalu!

Pac!

Nic víc se pohužel nenaučil ani lehni. Nemá proto někdo nějaký tip jak ho vycvyčit jestli to vůbec de?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.16 10:00

Proč ho chceš vycvičit? Co od něho očekáváš? Chodíš s ním někam mimo zahradu? Na jak dlouho a kam? Potřebuješ to, aby uměl nebo jen chceš, aby uměl?

doplněno 28.05.16 10:37:

Musím se vrátit, protože to vypadá, že jsem tě svou odpovědí odbyla. ;)Postupů, jak cokoliv psa naučit je opravdu několik dobrých a navíc, fungují. Jen je nesmírně důležité, aby ten, kdo psa cvičí, měl respekt a když se k tomu respektu přidá i láska, pak je to ideální. Jak moc tě má pes rád a jak moc tě uznává? S takovým velkým a těžkým medvěděm nepořídíš nic, když na tebe bude kašlat, jen tě bude milovat a ochraňovat tě. ;) Že křikem, škubáním obojkem a vodítkem, navíc nějakou fackou, nic dpobrého neuděláš. Víš to, že? Proto jsem dala ty, na první pohled, nesmyslné otázky. Potřebuješ, aby dělal něco, podle příkazů nebo ho jen chceš nepotřebně ovládat? *hej*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.05.16 11:13

Mám dva malé psy ale oba umí jen co píšeš.K čemu je budu učit lehni.Oni si sami lehnou když budou chtít.Základní povely umí a to nám stačí.Pro ně je prospěsnější procházka :)

Ohodnoceno: 2x

Od: eliska
Datum: 28.05.16 12:49

No vlastně je mi 12 a moc ráda bych se svím psem chodila sama na procházky. Bydlíme na konci vesnice kde je polní cesta ale nechtějí mně s ním nikam pustit protože kdyby nás potkal myslivec tak by se max s jeho psem porvali a když se můj pes) max ) začne rvát tak mě vůbec neposlouchá. už ho nemůžeme ani pouštět na volno protože když uvidí srnu nebo zajíce tak nám uteče a taky neposlechne.

Datum: 28.05.16 19:35

Eliško, budeš sebe i psa trápit s nácvikem, ale nikdy nebudeš mít takový respekt, abys ho hlasem udržela. Pomoci vodítka už vůbec ne. Přeorá tebou půl dědiny, když se včas nepustíš. Nechej ho v klidu žít na zahradě a ty běž sama. Smiř se s tím, že na procházky s tímhle psem nepůjdeš.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.