2 letá fena

Od: Datum: 24.05.16 21:02 odpovědí: 4 změna: 25.05.16 21:12

Dobrý den.

V sobotu si pojedeme pro 2letou fenku Shiba-inu. Neměl by prosím někdo nějaké rady do začátku? Vždy jsme měli štěňátko, ale staršího psa jsme si nikdy nepořizovali. Jak se k ní máme zazačáku chovat? Co rozhodně nedělat? Na co se zeptat majitele? Zvykne si? A na co si máme dávat pozor?

Děkuji, Anitta


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.16 22:07
avatar

Nechat v klidu, ať se rozkouká. Je to taková psí kočka. Přijde, až bude sama chtít.

Vybrali jste si zajímavé plemeno, je to pan-í pes.

V japonsku to je národní památka!

Podívejte se na atlas psů na www.inzerce-psu.com, velmi podrobně popsaná povaha. Je to malý rošťák se správnou, zlobivou povahou, radost vychovávat. Docela by mě takový pejsek zajímal.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.05.16 23:22
avatar
Myslím, že veškeré informace dostanete od jejích majitelů. Od druhu krmiva, co má ráda, co nesnáší... až po zvláštnosti v jejím chování (agresivita u žrádla, nesnášenlivost se psy...dětmi...)
Znám jednoho "šibáka" a je úchvatný. Má hrozně hluboký vážný pohled. Nechá se mazlit a přitom se tváří jak sfinga a to, že se mu to líbí poznáte jen podle toho, že přijde znovu. Nikdy nechodí bez vodítka, protože se rozhoduje sám, kam by chtěl jít. Je to osobnost. :)
Určitě ji nechte chvíli aklimatizovat, ale zároveň už jí přesně stanovte mantinely, co smí a co je zakázáno. Sžít se můžete rychle, ale než vás adoptuje a srovná se, může to trvat i měsíc, dva. M.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.05.16 07:02
avatar

Potkávám mladičkou šíbu. Je úžasná! Vždycky se spolu poňuchňáme. Nahlas jsem se divila, že jsem si vždycky myslela, že tato rasa je důstojnost sama, ale tahle na to nevypadá. Mladá paní říkala, že se taky diví, že ji psina ke mně táhne. Cítím se vyznamenaná. :-D Ta psinečka, pro kterou jedete, byla zvyklá na určité postupy, na určité obřady. Vy budete úplně jiní a vůbec se nestarejte, jaká byla. Chvilku to potrvá, ale ona se přizpůsobí vám. Za pár měsíců to bude, možná, úplně jiná pes. *hej*Jen přežijte několik dní nedůvěry a chování, které zapřičiňuje obava. Když budete laskaví, ale důslední a ona bude vědět, že je v bezpečí, bude znáít hranice. Jen si uvědomte, že se nesmíte podbízet, ustupovat jí. Tak byste stratili její úctu a také její důvěru, že je u vás bezpečno. Nebude mít potřebu šéfovat, když bude vědět, že máte kontrolu, že jste silní. ;) Pohlaďte ji za mě a dejte fotku.


doplněno 25.05.16 07:17:

http://www.muj-pes.cz/plemena/shiba-inu-319.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.16 21:12

Brala jsem si devítiměsíční fenku.Když přišla k nám tak se bála.Nechala jsem ji v klidu at si zvykne.Naučená na venčení moc nebyla tak jsem jí postupně učila že se čurá a kadí venku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.