Epilepsie u psa

Od: Datum: 06.06.16 15:58 odpovědí: 10 změna: 06.06.16 19:44

Dobrý den, včera můj jorkšír dostal záchvat ale nevím přesně co to bylo ležel v kuchyni a slyšel z venku psy jak štěkají běžel ven a v chodbě upadnul ale zvedl se jakoby nic a běžel někam na zahradu štěkat po chvilce přiběhl a chodil k jednomu boku ale nekulhal potom běžel a zase najednou spadl udělal dva sudy a zůstal ležet na břiše roztáhl všechny packy a hlavou ryl do země hned jsem k němu běžela ale moc na mě nereagoval trvalo to asi půl minuty pěna od pusy mu nešla a hned byl zase v pohodě

myslíte si že to mohl být nějaký druh epilepsie?

nebo to mohlo být jen z přehrání?

děkuji za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.16 16:16
avatar

Dobrý den. Nechte ho prohlédnout veterinářem. Mohl si při pádu narazit třeba i páteř. S jistotou Vám řekne jen veterinář, zda je v pořádku..

doplněno 06.06.16 16:19:

To je rozumné. Dejte pak vědět, prosím, jak to dopadlo. Díky!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jorksir
Datum: 06.06.16 16:18

Ano dneska s ním jdu k veterináři...tak snad to bude v pořádku

Datum: 06.06.16 16:27

Epilepsie se projevuje spíše dezorientací a točením se dokola. Vet řekne více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 16:46
avatar

Napište, co to bylo. Prosííím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jorksir
Datum: 06.06.16 17:18

Určitě napíšu v šest hodin jedeme :)

Od: jorksir
Datum: 06.06.16 19:06

Tak vet. nám řekl že to byl s největší pravděpodobností sekundární epileptický záchvat ale vzhledem k tomu že Finíkovi jsou 3 roky a trvalo to opravdu jen chviličku necelou minutku a byl to první záchvat asi z toho jak se leknul těch psů venku... tak se to zatím nijak řešit nebude vet. řikal že třeba celej život už to mít nemusí jde hlavně o to aby se nelekal :) když by se to brzy opakovalo tak máme přijít a hned nám předepíše prášky

Datum: 06.06.16 17:28
avatar

I náš pes při epileptickém záchvatu ležel na břiše, nejdříve se ale mlel, jak se chtěl mermocí na packy postavit, potom packy roztáhlé, nemohl se zvednout, vytřeštěné oči, jazyk fialový, chrčel. To byl moc dost silný záchvat.

Měli byste dostat prášky a čípky na první pomoc při záchvatu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jorksir
Datum: 06.06.16 17:46

A myslíte že mu bude dělat nějaké vyšetření? nebo jen předepíše prášky?

Datum: 06.06.16 19:44
avatar

Asi jste již zpět.

My jsme měli kdysi dávno slabý záchvat, tak to se neřešilo, až když byl ten silný, kdy jsem myslela, že o něj příjdeme jsme dostali ty prášky /ale již nevím jaké/ a ty čípky, které se měly aplikovat při záchvatu. Jednou jsem mu je potom strčila pod ocásek a myslím, že zaúčinkovaly dobře. Vyšetření jsme žádné neabsolvovali, protože záchvaty byly po nějaké psychickém vypětí /nemocnice 14 dní páníčka, změna v pravidelném životě/ Jenom nevím u velkého psa a malého psa, jak to řeší velikost čípku.

Přestávky mezi záchvaty se moc nezkracovaly, takže stálá medikace nebyla potřeba. Jestli jich měl v životě 4-5.

Určitě nechat v klidu, nechodit moc ven, a pište si do kalendáře, kdy to bylo a jak dlouho to trvalo. Aby byl případně přehled při dalším záchvatu.

Pokud by to byl jenom slabý záchvat, tak si myslím, že to vet asi nebude řešit, až když se objeví něco dalšího a silnějšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh®
Datum: 06.06.16 18:13
avatar

Podle vašeho popisu mne napadlo, že by to taky mohla být slabá cévní mozková příhoda... Veterinář určitě udělá neurologické vyšetření. Určitě napište, jak jste dopadli a oběma držím pěsti!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.