Psi se nám perou

Od: Datum: 19.05.16 23:04 odpovědí: 10 změna: 21.05.16 22:06
Máme 2 kluky stafbully je jim 2 a 3roky. Jsou spolu od štěněte nikdy se neprali a teď stále i před nami. Nechceme se ani jednoho vzdát ale jsme bezradni.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.16 23:36
avatar

Ani jeden se asi nechce vzdát svého vůdčího postavení. Tak si to mezi sebou vyříkávají. Sousedům se taky takto rvou psi, zatím to vždycky přežili.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.05.16 23:54

A to je takovej problém držet je od sebe? Řekl bych, že není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 06:27
avatar

Pokud vám na tom tolik záleží, navštivte s nimi veterinární ordinaci a nechte z nich udělat fešáky. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 07:28
avatar

Rvou se o vedoucí postavení, o šéfování. Ani jeden nechce ustoupit. *hej*Asi se budete muset jednoho vzdát. Tihle psi mají práh bolesti dost vysoko. Dovedou se rvát do krve, aniž by je bolest zastavila, položila, donutila je zklidnit se. Navíc si myslím, že tahle agrese v nich zůstane a přes sebelepší výchovu, nikdy nebudete jisti, kdy propukne. A nadělá neštěstí. Kastrace nepomůže, budou to mít hluboko v sobě. Na kastraci je pozdě!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 20.05.16 09:19

Při držení dvou nekastrovaných samců ve většině případů dochází ke konfliktům v době, kdy oba dospějí. Je jedno, jestli to jsou psi, kocouři, hřebci, kohouti... Ten starší měl být kastrovaný ještě před tím, než ten mladší dospěl a ten mladší jakmile dospěl. Neudělali jste to, ptám se proč? Možná Vám kastrace přijde jako týrání nebo zásah proti přírodě, ale ono zbavení se dospělého psa welfare také zrovna nezavání. Já bych udělala poslední pokus, psy na nějaký čas oddělila a nechala oba vykastrovat. Pokud ani to nepomůže, tak se s jedním budete muset rozloučit, nebo je držet doživotně odděleně. Ovšem je Vám jasné, že dospělý pes s komplikovanou povahou navíc tohoto plemene se nemusí dostat do dobrých rukou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.16 13:53

Hlavně mě překvapilo,že jste si nechali prakticky skoro stejně stará štěňata a-psy! To bylo jasné,že tohle nastane!Když se nechcete vzdát ani jednoho,potom na cvičák a m u s í poslechnout na slovo- udržte si vůdčí roli ve smečce vy nebo může být zle!Sousedům se 2 rotvajleři porvali tak,že 1 byl utracen...horší je,když si páníček neudrží vůdčí roli,chce zasáhnout a pes se pustí do něj...cvičák a drezura.,hned.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kata*
Datum: 21.05.16 19:06
Nevím proč by jsme nemohly mít 2psy je to úplně normální a žádná kastrace tomu nepomuze, naštěstí jsem si obvolala odborníky kteří tomu rozumí a ty aspoň normálně poradily. Když o tom nic nevíte tak radši nic nepište.
Datum: 21.05.16 19:23
avatar

Káťo, časem napište, jak se vám daří psy spřátelit. Vaše zkušenost nás vyvede z omylu, že to není možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edit®
Datum: 21.05.16 21:47

Mohu vědět co Vám odborníci poradili? Mám obdobný případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 22:06
avatar
Zdravím. Příště obvolejte odborníky hned a nepokladete takto odborne dotazy na veřejném fóru, kde asi těžko narazíte na odborníka. Rádce to stojí čas a stejně se nezavdeci.
Sto lidí, sto názorů a zkušenosti. Každý průměrně vzdělaný člověk či, ze své dorustajici samci šelmy psovite se většinou budou rvat o postavení ve smečce.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.