Co to je?

Od: Datum: 16.05.16 15:12 odpovědí: 7 změna: 18.05.16 07:13
Dobry den, prosim o radu co to mam v byte? Uz jsem je objevila nekolik, prosim o radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hmyz
Datum: 16.05.16 15:36

Vypadá to na kloše jeleního, pokud to má 3 páry nohou.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.05.16 16:41

Bohužel, ta fotka je dost špatná. Kloš jelení ale do bytu moc neleze, to by ho tazatela muselka přinést z lesa na sobě. Pak by se ale vyskytl ojedinělý exemplář, tazatelka píše, že jich objevila několik.

doplněno 16.05.16 21:49:

Mimochodem - 3 páry nohou má většina hmyzu ;).

doplněno 17.05.16 13:10:

Jo, tak na té 3. fotce to už jako kloš vypadá. Jestli nejste zrovna jelenice :-D, tak je to pro Vás zcela neškodný, ale velmi protivný hmyzík. Když se Vám dostane třeba do vlasů, dokáže neskutečně lehtat a kvůli své placatosti se těžko odstraňuje. Ale člověka nekouše, ani jinak neškodí.

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 17.05.16 15:00

Kloš že nekouše?!

Datum: 18.05.16 00:26

magdon,nevím z čeho čerpáte informace,ale kloš jelení může usednout i na člověka a i na něm sát krev. Když vás kloš kousne zpravidla to ani neucítíte, reakce se může dostavit později, třeba až za tři dny. Místo vkusu se může rudě zbarvit a může ho doprovázet svědění, nebo i pálení ,které může trvat i několik dní.Akorát kloš na člověka nepřenáší prakticky žádné choroby. A jen pro zajímavost kloš po usazení na oběti ztratí svá křídla, která vlastně potřeboval jenom proto, aby se k ní dostal . Pravdou je, že se kloši obecně špatně vyndávají z vlasů ,protože na nohou mají háčky.

Datum: 18.05.16 07:13

Informace mám z vlastní zkušenosti. V oblasti, kam jsem dost často jezdil, se klošů vyskytovala hejna, z vlasů jsem je lovil každou chvíli, nezřídka jsem si nějakého přinesl i domů, ale nikdy mě žádný nekousl (nebo jsem si toho nevšiml). Možná to bylo tím, že kloši tak intrnzivně lehtají, že jsem je objevil dřív, než stačili kousnout.

Od: ivana000
Datum: 17.05.16 10:55
Ano má to 3 páry nohou, a když jsem přidávala tady fotecku, tak chviličku na to jsem objevila dalšího na zdi. A do lesa nechodím. A už vůbec ne přes týden, minulý týden tady byli asi taky 3. Takže vůbec tomu nerozumím.
Od: hmyz
Datum: 17.05.16 16:00

Že se jedná o kloše bylo zřejmé už z prvních foto . Děkuji za bodíky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.