Jak se zbavit tiplice?

Od: Datum: 12.05.16 08:15 odpovědí: 4 změna: 12.05.16 10:23

Zdravím,

poslední týden pozoruji, že v místě kde bydlím je neskutečně velké množství tiplic. Nemohu mít ani otevřenou větračku, protože mi hned nalétají dovnitř, a to nejen večer když svítím, ale i přes den. Na dvěřích od balkonu jich vždy sedí něco okolo 10-ti kousků a čekají až budu větrat. Nevíte někdo jak se jich zbavit? Nějaký postřik? Nemáte někdo zkušenost s Biokillem, zda na ně zabírá? Síť do okna si nemohu dát, protože okno není otvíratelné, pouze dveře na balkon, a s pevnou sítí bych se na balkon nedostala a tu otevíratelnou na míru kupovat nehodlám, když byt není můj. Ani mi vlastně tak nejde o to, že mi lítají do bytu, ale na balkoně mám docela dost rostlin, a když jsem se dozvěděla, že tiplice klade vajíčka do vlhké půdy, kde larvy pak likvidují kořeny, tak se začínám o svoje kytičky bát. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.16 09:18
Jo, příroda je s*iňa. :) Můžete zkusit ruční likvidaci - plácačkou, jakýkoliv postřik na létající hmyz a nebo zkuste pořídit lampu na hubení hmyzu (pokud se ovšem chcete dívat, jak tam "mizí" i jiný hmyz - třeba můry) M.
http://hobby.idnes.cz/premnoz…506_142742_hobby-mazlicci_bma
Ohodnoceno: 0x

Od: pisalka
Datum: 12.05.16 10:19

Tento článek jsem právě přesně našla ;)

Ano, ručně je likvidovat mohu přímo na místě, ale já bych potřebovala spíš něco, co je bude likvidovat za mě, když tam nebudu :) Ta lampa není vůbec špatný nápad, ale zase na balkoně nemám možnost připojení do elektřiny, to leda tak nějakou tu solární.

Od: ben®
Datum: 12.05.16 09:41

Dobrý den, připravte si vysavač a použijte ho jako zbraň - třeba hned po otevření dveří (než se rozkoukají, tak je vysát). Zdravím!

doplněno 12.05.16 10:40:

pisalka - vidíte, nevšiml jsem si, že jde o tento vysavač z jiné otázky. Takže, bylo to myšleno zcela nezáludně a vážně. Jinak, někdo vysává i pavouky, ale tam si nejsem výsledkem jistý, resp. možná to pavouk přežije. Ta tiplice se zřejmě cestou hadicí vysavače umlátí a tím je ekologicky zahubena.

Ohodnoceno: 0x

Od: pisalka
Datum: 12.05.16 10:23

Myslíte ten můj "rozbitý" vysavač s neposedným filtrem? :-D

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.