Thajská kočka

Od: Datum: 09.05.16 21:14 odpovědí: 3 změna: 10.05.16 13:05
avatar

Dobrý večer. Protože před 5-ti měsíci odešla ve 14 letech do kočičího nebe naše milá Máša a je mi smutno,uvažuji,že by jsme si po létu pořídili kotě-kočičku Thajské kočičky. Stačilo by nám kotě bez papírů,ale nevím,kde ho sehnat. Četla jsem o Thai-mystery,ale tam mají koťata jen ,,papírová,, a dost drahá,15-20 tis.Nemáte někdo ponětí,kde jinde se dá v ČR ještě sehnat? Četla jsem ,že se dají sehnat levněji v Polsku,ale nevím kde.Poradíte někdo?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.16 08:07
avatar

Já si pořád myslím, že při takovém rozhodování by měl člověk zajít na výstavu koček. Měl by si udělat hezký den a strávit den s milovníky a chovateli koček, mezi úúúžasnými kočkami. Vystavovatelé, většinou skoro celá rodina, sedí, čekají, nudí se. Přivítají každého, s kým mohou pokecat, pochlubit se svým zvířetem. U nich se dozvíte úplně všechno. O všech plemenech, o chovatelích, o tom kdo kde co chová a má na prodej. O tom, za kolik se prodávají koťata na chov i za kolik jsou "mazlíci", tedy ti, kdo mají ve smlouvě zapsáno, že se nechají vykastrovat aby se nemnožili. Výstavy bývají velice často v každém větším městě. Konkrétně v Ostravě bývá snad polovina vystavovatelů z Polska. :-D Ten výlet a čas strávený na výstavě, stojí za to. Nakonec vždycky bývá, nevím jak se tomu říká, ale taková komentovaná předváděčka toho nejlepšího, co na výstavě bylo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 10.05.16 11:05
avatar

Děkuji,určitě na výstavu zajdu,jen musím zjistit,kde nějaká bude.V Ostravě jsem už na výstavách 2 x byla,je tam vždy spousta krásných koček i koťat. Zdravím!

Od: pb®
Datum: 10.05.16 13:05

Seznam výstav konaných v ČR http://schk.cz/kalendar-vystav-schk-2016.html, ale thajské kočky jsou nově uznané málopočetné plemeno, tedy je docela možné, že žádnou na výstavě nepotkáte. Je to vlastně starý typ kočky siamské, takhle vypadaly siamky před 30ti lety. Některým chovatelům se nelíbil extrém kterým se ubírá typ siamské kočky, tak zůstali u typu starého. Ovšem museli začít chovat pod tzv. non-FIFe organizacemi a ty i když v česku jsou dlouhá léta, tak výstavy nepořádají dobrých 15 let a možná déle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.