Pes žere trávu je to u psů normální?

Od: Datum: 07.05.16 17:48 odpovědí: 11 změna: 08.05.16 09:26

Dobrý den poslední dobou náš pes neustále každý den žere trávu a ještě se oblízne je tohle u psů normállní že žerou trávu a můžu mu v tom nějak zabránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.16 17:53
avatar

Jojo, psi trávu žerou. Když mají trošku problém s trávením, jsou jako králíci. Někdy trávu vyblinkají a někdy vykadí. Srandovní je, že ta tráva v hovínku je jako čerstvá a nevýjde celá. Pes se snaží, ale nic, tráva jen z prdelky čouhá. Páník musí vytáhnout. :-D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.05.16 17:54
avatar

Je to OK, po zimě si rovnají trávení. Občas to i vyvrhnou a někteří mají dokonce tendenci to opět pozřít. Zůstaňte v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 07.05.16 18:07
avatar

Dobrý den, je to normální a bránit tomu nemá žádný význam. Pes není hlupák a ví, proč to dělá. Když budete pozorný, tak možná zjistíte, že mu chutná jen některý druh trávy a jiného si ani nevšimne. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.16 18:12
avatar

Ano, je to normální. Já jen dodám,že trávu žerou i kočky, včetně těch našich.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.16 18:23
avatar

Si děláte srandu? Máte psa a nevíte základní věci? Jak je výše uvedeno, psi se tím čistí. A druhá věc, žerou určitý druh trávy, protože jim chybí vitamíny, i přes domestikaci neztratili své pudy a intuici. Nedivte se, protože granule nejsou přirozené krmivo. Kdo dává psovi syrovou strouhanou mrkev, šťávu z citronu, nebo kyselé zelí? Tedy do vařené, nebo syrové stravy. Asi málokdo.

Jsou vyjímky, kdy pes sežere na co přijde - rajče, okurku, mandarinku apod.. O pejscích je zde plno dotazů a více majitelů psů již o krmení vybíravých a mlsných mazlíků zde psalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.16 20:07
avatar

K tomu jen připojím radu, že bílí pejsci moc mrkev nemusí, protože se tím zvyšuje rezavění pod obočí. Můj pejsek to měl strašně moc, marně jsem to každý den utírala a kapala a když jsem odstranila mrkev a jídlo s betakarotenem, očička má čisté.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh®
Datum: 07.05.16 20:23
avatar

Naše pesa se tedy za deset let ani jednou nepokusila žrát trávu... asi je divná. :-D Baští granule Royal Canin. Ale jinak patří mezi ty výjimky, které sežerou všechno... veškeré ovoce i zeleninu, miluje sýry... dostává občas v přiměřeném (tedy malém) množství, spíš jako pamlsek nebo většinou proto, že loudí. Ona se totiž řídí základním psím pravidlem "když na něco čumíš dostatečně dlouho, dostaneš to." ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.16 20:52

Naše čivava si o trávu řekne, když si "zkazí žaludek". Musím jí dojít před barák trochu natrhat. V zimě ji pěstujeme na misce doma. Ještě ji musím nastříhat na kousky správné délky. Čivavka už nemá dost předních zubů, sama si ji nenaškube.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.16 23:00
avatar

- pořád lepší, když pes žere trávu, nežli ho... ! Navíc - dělají to psi i kočky​, trávu potřebují k pročištění žaludku a střev - taková vláknina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikebrown
Datum: 08.05.16 09:26
Například můj pes žere trávu jen když jsme v lese a to jen určitý druh, středně vysoká a dost široká. Žádnou jinou :D
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.