Slintání u kočky

Od: Datum: 06.05.16 18:10 odpovědí: 13 změna: 10.05.16 20:42

Dochází k nám kocourek, asi 3 roky starý, bývá dost poraněný z nějakých nočních půtek a dneska jsem se všimla, že mu z tlamičky tečou husté sliny, spíš se mu utvoří "nudle" ze slin. Baští, ale je takový ochablý. Denně také přichází s dvěma klíšťaty, ačkoliv jsem mu koupila a aplikovala kapku Frontlinu za krk (asi před 3 týdny) a klíšťata mu odstraňuji. Nevím čí je. Děkuji za odpvěď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.16 19:07
avatar

nemá něco se zubama? - třeba něco zapíchnutého v tlamce?


doplněno 06.05.16 19:18:

- a nebylo někde v TV reklamě, že Frontline se nemá používat na kočky? - nebo si to s něčím pletu? - koukněte na příbalový leták - i když - otrava by se projevila dřive nežli za tři týdny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.16 20:48
avatar

Culdo, pokud by na něj použili repelent na psy, tak by to měl za pár hodin za sebou. Bohužel jsem to jednou zažil,,,,,, :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.16 21:09
avatar

promon-

- to mi ani neříkejte - ale lidi jsou s prominutím "blbí" dost.

Představte si, že mi dokonce veterinář s dlouholetou praxí s titulem MVDr. a akreditovanou ordinací pro malá zvířata otrávil kočku lékem Vetalgin kontraindikovaným pro kočky. Kočka chcípla do 3 dnů na otravu. Já myslela, že se pominu !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.05.16 19:50
avatar
Je pravděpodobné, že má něco v tlamce (bolavý zub nebo něco píchlého). Stejně tak by mohl být přiotrávený (frontline je pro kočky, takže tím ne). Je hezké, že se mu snažíte pomoci. Pokud něčí je, evidentně se o něj jeho majitel nezajímá...mě by to nedalo a vzala bych ho na veterinu. M
Ohodnoceno: 2x
 
Od: evacumrdova
Datum: 06.05.16 21:55

Děkuji všem za rady kvůli slinění u kocourka. Frontline který používám, mám ještě svoji kočičku, je přímo pro kočky a už jsem ho aplikovala po několik let, jen letos to nějak nefunguje, toulavý a t.č. slinící kocourek přichází denně s klíšťaty. Ještě jednou děkuji . Eva Čumrdová.

Datum: 06.05.16 23:45
avatar

- tak se omlouvám - asi jsem si ten Frontline s něčím spletla - tu reklamu jsem zaslechla jen koutkem ucha - jen jsem si zase připomněla toho veterináře - vždycky se mi znovu udělá blbě.

ale v té tlamce by mohl něco mít - třeba i zubní kámen - pokud je venkovní, není to tak docela vyloučené.


doplněno 07.05.16 08:47:

babkazov

- dík - taky jsem se pak koukla do Googlu - nicméně přišlo mi zvláštní, že je takový přípravek volně v prodeji - méně zodpovědný chovatel by ho třeba mohl snadno zaměnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.16 07:10
avatar

Čuldo, nespelta jste se. On ten Frontline je zvlášť pro psy a zvlášť pro kočky. http://okvet.cz/odborne-clanky/articles/Na%C5%A1e-zv%C3%AD%C5%99e-m%C3%A1-blechu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 07.05.16 19:43
Ale jistěže si to spletla a sice s permethrinem a jeho deriváty. Ty nesmějí přijít na kočky. Frontlain neboli fipronil se použít může a to dokonce i ten psí, neb koncentrace je stejná případě u kombinovaných preparátů téměř stejná a bezpečný je i 20ti násobek. A že má kočka ošetřená Frontlainem klíšťata? Však pokud vím, fipronil nemá repelentní účinky, proto se klíště přisaje a chcípne dřív než stihne do hostitele vpustit borelie. Poku někdo nechce, aby jeho zvíře mělo klíšťata, musí volit preparát zároveň s repelentním účinkem. Takový preparát musý volit i člověk, jehož zvíře má alergii na bleší kousnutí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: evacumrdova
Datum: 07.05.16 20:29

Pro babkazov: Pro ochranu před klíšťaty a dalšími parazity pužívám už několik let Fontline Combo spot-on Cat,pipetka 0.5 ml. Předmětný kocourek přišel letos vždy se dvěma klíšťaty a bohužel i už značně nasátými,což se v minulých letech nestávalo. Doba expirace je do 4. 2018, takže nevím, jak je to možné, že na něm to v těchto dnech nefunguje.

Od: alena350
Datum: 07.05.16 10:09

Muze mit kalcivirozu. Dr.Google rekne vic.


doplněno 07.05.16 21:20:

Na website www.kocky-online.cz je spousta dobrych rad, zkusenosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.16 07:16
avatar

Evo, jsem přesvědčená, že musíte kocourka odčervit. Touilavé kočky bývají většinou tlusté, protože je lidi krmí a také si najdou dost odhozeného jídla. Ale váš kocourek bude začervený a proto je takhle zbědovaný. Bříško plné červů. Tak to bude! *hej*Kdo krmíte toulavé kočky, čas od času je odčervěte. Blechy přenášejí vajíčka střevních parazitů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: evacumrdova
Datum: 08.05.16 09:47

To není přímo toulavý kocourek, když k nám před pár roky prvně přišel (sousedíme s více zahradami), měl antiparazitární obojek, takže někomu patří. Později když povyrostl už obojek nenosil. Je to možná taková zvláštnost, moje kočička je vykastrovaná a kocourek snad chodí za ní, jistě také za dobrou krmí, pohlazením a vyspat se u nás. Když kocourek nedorazí, kočička ho chodí hledat, když mňouká za dveřmi, kočička pro mne chodí a něčeho se dožaduje a to abych mu otevřela, dobře se snášejí. A tak oběma kupuji všechno stejně včetně ochrany proti parazitům a ta zbědovanost bývá po nočních půtkách s dalšími kocoury,asi se neumí moc prát. Bohužel jeho majitele neznám a je pro mne obtížné je hledat. Děkuji Vám za rady, jsem mile překvapená kolik se mi jich sešlo. Kocourek už baští, sliny mu netečou a je i celkově docela vylepšený.

Datum: 10.05.16 20:42
avatar

Problém s uslintaným kocourkem jsem tu řešila loni, ale přešlo to samo. Občas se znovu objeví, ale zase zmizí. Vypozorovala jsem, že víc slintá, když se s nim mazlím, až mu někdy ukápne. Můj otec to samé kdysi říkal o svém kocourovi, byl mu tím už protivný, dokonce mu u mazlení i teklo z nosu. Napadlo mně, jestli se to nevyskytuje v době mrouskání, protože pak byl dlouho klid, ale ověřit jsem to nestačila, spíš jsem si na to nevzpomněla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.