Kočky a prášky

Od: Datum: 05.05.16 18:43 odpovědí: 20 změna: 11.05.16 20:11

Dobrý den, náš kocour má zase problém s močákem, ale už jsme byli u veta a ten dal kocourovi 2 injekce a na doma prášky Jenže teď nastává problém! Moc si nevím rady jak kočce prášek dát.. Je to kastrovaná modrá britka. Když mu dáme prášek např. do sýru nebo podobně tak sýr olíže nebo sní, ale prášek vyplivne.. Zkoušel jsem to podle jednoho videa kdy se kočka chytne za kůži za krkem a nakloní se do zadu, otevře tlamičku a dá se tam prášek.. Jenže náš chlapák tu tlamičku ne a ne otevřit.. Vet nám předtím dal stříkačky do kterých se dá nadrcený prášek a voda. Nechá se to rozpustit a pak už mu tu stříkačku dáme do tlamičky a je to. Tak jsem si o ně požádal i teď.. Ale dát mu to je celkem boj! Já poškrabanej a mamka taky :-D A když se nám to povede tak kočka strašně slintá.. Neznáte způsob jak kočce dát prášek? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.16 19:10
avatar

Kočka se chytne za kůži za krkem a úplně se zvedne. Visí vám v ruce za tu kůži. Pak tlamičku otevře. Prášek se musí dát poměrně daleko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 05.05.16 19:45
Ještě existuje takový podavač s měkkým koncem, kam se tabletka upevní a pomocí dávkovače strčí hluboko do krku. A co dietu, tu kocour nedostal?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trevor*
Datum: 05.05.16 20:04

Před 3 nebo 2 roky se kocour nemohl vymočit, a když už tak s krví.. Myslím že to byly močové kameny.. Od té doby nám veterinář doporučil aby kocour žral speciální dietní granule. Prý jedny z nejlepších pro kastráty. Říkal že díky těm granulím neměl ty 2 nebo 3 roky žádné problémy.. Jmenují se Hills Prescription diet c/d.. kocourovi chutnají Ale taky ta cena za 5kg se pohybuje kolem 1000 kč.. Nic jiného mu nedáváme, někdy malý kousek kvalitní šunečky od kosti :-D Budeme to muset s těma práškama vydržet..

Od: trevor*
Datum: 05.05.16 23:03
Dodám že jsem prášek do kocoura dostal tak že jsem ho chytil za kůži za krkem, zaklonil a strčil prášek do krku už se i vyčůral *ua*
Datum: 06.05.16 08:15
avatar

To slintání, to je reakce na stres. Nesmíte viditelně dělat přípravy! Dostala jsem od veta pro psa taky stříkačku a ještě na ní kousek šlaušku. Jednou rukou zespodu pod čelist, zapáčit palcem a ukazovákem za zadní zuby, stříkačku za poslední zuby, šlaušek skoro až do krku. Všecko ve fofru, aby neměla čas prožívat. :-D Siamám Simon dostává prášek na ledviny jednou denně snad už 3 roky. Začínalo se, v jedné ruce prášek, v druhé kočičí bonbonek. Naprosto bez problémů, dnes už bez bonbonku. Ví a zvyknul si. ;) Lituji každého, zvíře i člověka, když chlupáč nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.16 13:51

Mám doma menší kočkopartu a tak vím, že na každého platí něco jiného. Ginger si vezmu na klín a hladím ji.. a pak jí otevřu tlamičku tak, že jí prst zasunu ze strany mezi zuby..vložím prášek a podržím tlamku, aby nešla otevřít a nevyplivla to na mě.. po čase polkne. Kdybych totéž praktikovala u kocourů, asi bych přišla o prst:-D Ale na ně plat´- rozdrtit prášek na prach a zapracovat do jídla. Jimm má rád syrové maso (takže nadrobno porájené maso a v něm zakomponovaná pilule) a Nicka zase nejvív přitahuje kapsička s rybou..takže totéž. Pilule na prach a smíchat s kapsičkou.

Naštěstí jsou všichni zdraví a tak jen pravidelně odčervujeme. A proč nedávám Ginger piluli také do něčeho dobrého? Je pomalá a tak kluci by slupli své masíčko/kappsičku a pak by se ješté porvali o její misku.. a ona je šťoura a někdy ani nechce jíst..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trevor*
Datum: 06.05.16 13:59

Ten náš když mám prášek v ruce a ruku za zádama tak utíká.. Ještě když papal kapsičky tak jsme to zkoušli rozdrtit a smíchat to s kapsičkou .. Kocour přišel k misce, očuchal a utekl.. Dokud jsme to nevyměnily tak se k tomu ani nepřiblížil.. Ale teď jsem se naučil za ten krk a kocour to snáší dobře.. Jenom se pak se mnou moc nebaví :-D

Datum: 06.05.16 17:57
avatar

Prášek se velmi dobře zabalí do taveňáku, nevím, jaký sýr jste používala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trevor*
Datum: 06.05.16 18:00

Opravdu jsem to zkoušel snad do všeho, vždy to jen očuchá a nechce to.. ale bez prášku si to dá :-D

Datum: 07.05.16 10:35
avatar

Tak to lituju, to je chytrá kočka, já ten taveňák používám u svého malého hafíka. Strkat hluboko o krku bych se bála, aby to nezaskočilo, to se stalo jednou mě a měla jsem strach, že se zadusím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.16 19:49
avatar

Palcem a ukazováčkem stisknout čelisti po obou stranách, tím otevřete tlamu. Tlamu tlakem prstů sdžet otevřenou a druhou rukou zatlačit prstem prášek co nejdál. Zavřít tlamu, držet zavřenou a počkat až kočka polkne. Proti drápancům je nejlepší zabalit kočku do ručníku jako mimino.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trevor*
Datum: 07.05.16 15:11

Já jsem se inspiroval tímto


:-D

Datum: 10.05.16 20:53
avatar

Babko, skvělý, to je ze života!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.16 13:09
avatar

Já vždy prášky podrtím a zamíchám do žrádla. Teda pokud to nejsou hořké antibiotika. Léky bez výrazné chuti zvířata nepoznají a s jídlem sežerou.Taky jsem se kdysi snažila tablety strkat do chřtánu ale zvíře se tím zbytečně stresuje a většinou to i vyplivne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trevor*
Datum: 09.05.16 13:18

Ono když to dáte kočce dozadu na jazyk a podržíte tlamičku aby to nevyplivla, tak to po chvilce sama polkne asi ty naše prášky jsou hořké.. Ano kočka se asi stresuje zvlášť když se to nepovede na první pokus, ale aspoň bude zase zdravej jako rybička *smich* A to je hlavní ne?

 

Datum: 09.05.16 13:31
avatar

Já vždy prášek rozdrtím,dám do stříkačky s vodou do 2ml a kočce z boku tlamičky stříknu přímo do krku...tedy pokud je prášek větší..menší dávám dle návodu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.16 20:59
avatar

Mně se osvědčila malá finta. Nejdřív se musí kočka nechat vyhladovět. Nedat jí od oběda žrádlo až do rána. Ráno rozdrtím prášek a třeba ho rozdělím do 3 kostek syrového masa, do kterého jsem nařízla otvor, kam třetinu prášku vsypu. A pak se dějí věci. Někdy kočka ani maso nerozžvýká a zhltne to celé, bez jakékoliv pitvy. Když je nažraná, tak potvora na něj přijde ve všem. Někdy se mi podaří jí dát půlku prášku rozpůlenou a nerozdrcenou ve dvou kouskách masa a taky to sežere, ale musí mít hlad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.16 19:24
Kocour není naočkovanej takže veterinář nedoporučil žrát syrove maso. V pondělí jdeme na kontrololu a rovnou ho naočkuje jinak kocour musí dostávat půlku prášku dvakrát denně.. to bych ho musel nechávat pořád o hladu.
Datum: 11.05.16 20:11
avatar

mám 3 kočky, takže to také řeším - zkoušela jsem dávat rozdrcelý prášek do jídla, kočka to nejedla... potom prášek v kousku masa nebo paštiky - sežrala maso a prášek nechala.. takže teď už se s tím nemažu: vezmu kočku do náruče, otevřu tlamičku, vsunu prášek co nejdál, zavřu tlamku a hladím po krku, aby polkla - pak ji pustím a ona celá šťastná odběhne, žádná nevraživost... když jsme byli u veta, ten kočce do krku strčil prášek a stříkačkou vstříknul trochu vody, kočka polkla a bylo to - velmi rychlé

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.