Platí se za vyndání stehů u kočky?

Od: Datum: 01.05.16 19:17 odpovědí: 13 změna: 11.05.16 18:49

Moje kočka podstoupila operaci, za několik dní musíme na vyndání stehů a vůbec nemám ponětí, jestli se za to také platí? Operaci jsem samozřejmě platila, ale netuším jestli budu muset platit i toto... *nevi* Poradí mi prosím někdo? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.16 23:03

Vyndání stehů je v ceně zákroku, jedině že by byl Váš veterinář výjimka.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.05.16 15:00

je to svobodné rozhodnutí každého veterináře, je přece soukroník, můj pes byl na dvou operacích, první jsme platili operaci, stehy a následné dvě kontroly zdarma, druhá platili jsm,e za stehy 100.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.05.16 07:27

Myslím si, že to nikdo nemůže vědět, protože nikdo nevíme, jak to má váš vet nastaveno. Někdo stehy bere jako součást operace a někdo jako samostatný úkon. A někdo ještě uzná, že musí dodat léky nebo potravinové doplňky. ;) Podle toho, jak píšete, nemáte peněz nazbyt. Kdysi jsem vytáhala spoustu stehů své fence po císařském řezu. Od pupíku, skoro až k páteři, protože štěňata byla až v hrudním koši. Udělala jsem to proto, že jsem zažila techničku, jak vytáhala stehy z kupírovaných uší. Orvala to a ostříhala velice surově a nějaké stehy zůstaly a já je vytahovala doma. Fenečka mi věřila, tak jsem si ji položila na zádíčka na kolena a stehy, jeden po druhém, vytáhala. Ani se nehla, jen se jí vždycky naježily vousy a hluboce zavrčela. Byla zlatá! Ale to už je hooodně dávno. Dnes si vetové pacientů váží. Konkurence je veliká. :-D Napadá mě, že byste mohla vetovi zavolat, abyste věděla, kolik peněz si máte vzít sebou.

doplněno 02.05.16 15:52:

To, co se šije uvnitř, to se šije vstřebávacími nítěmi. Co je na kůži, to jsou nevstřebatelné nítě. Kdyby v´byly vstřebatelné, mohly by se rozpustit dříve, než rána sroste. A to byl průšvih až na půdu.

Ohodnoceno: 2x

Od: plysovamys
Datum: 02.05.16 18:07

Děkuji za Vaši reakci. O peníze mi v tomto případě až tolik nejde, protože za zdraví a spokojenost té kočky bych dala snad i poslední korunu, byť samotná operace ( amputace ocásku ) mě stála majlant *ee*

Samozřejmě bych se mohla zeptat rovnou na veterině, ale popravdě je mi to trochu trapné, i když by to bylo celkem logické, od toho tam jsou, jenže vím jak se u toho vždycky tváří *kafe*

Prostě se ptám jen pro jistotu, abych věděla kolik peněz bych měla mít tak zhruba s sebou. Kartu v peněžence běžně nenosím a na veterině většinou platím hotově.

Původně jsem si tedy myslela, že bude mít ty vstřebatelné, jako měla u kastrace a ty už byly v ceně zákroku. Ale teď má ty klasické vyndavací a u těch právě vůbec nevím jak to je... Sama bych se jí je vyndat neodvážila, toho bych se bála a abych pravdu řekla, asi bych to ani nezvládla *hi*

No uvídíme, nějak to prostě bude... Každopádně děkuji Všem za reakce :)

Datum: 02.05.16 15:11
No v dnesni dobe se pouzivaji vstrebavaci... stehy lze resit i bez lekare, aspon ty svoje jsem si pred x lety vytahl sam
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.05.16 00:30

Asi jak u kterého veterináře. My jsme měli vstřebávací stehy co se nevyndalavy, takže nevím :)

Od: ruze®
Datum: 04.05.16 17:34

Asi u jak kterého veterináře. Naše nechtěla nic a ještě přidala malou mastičku na jizvu,aby se lépe hojila.

Datum: 04.05.16 21:53

Děkuji za reakci, snad to tak bude i u nás :)

Datum: 04.05.16 18:17

Jak dopadla kočička? Je vpořádku? Platili jste?

Datum: 04.05.16 21:50

Děkuji za optání, ještě jsme tam nebyli, jdeme až desátého. Naštěstí se jí to hojí dobře, tak snad už nám jen vyndají stehy a bude to v pořádku *modla*

Datum: 11.05.16 12:14

Neplatili jsme už nic a doktor měl radost jak to pěkně srostlo a jak se to krásně hojí... *hej*

*slunce*

Datum: 11.05.16 16:00

Prima, prima. Pohlaďte ji za mě. :)

Datum: 11.05.16 18:49

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.