Malá vajíčka bez žloutku

Od: Datum: 28.04.16 12:30 odpovědí: 1 změna: 28.04.16 13:38

Dobrý den, máme dvě staré /asi 2leté slepice z velkochovu/ a letošní 3 slepičky. Často se stává, že je snešeno malé vajíčko bez žloutku. Vím, že to někdy snášejí mladé slepice na začátku snášky, ale je to krátce. Nyní máme nové slepičky již 6týdnů. Jestli je nese mladá slepička, spraví se to, nebo to také může snášet stará? Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.16 13:38
avatar

Máme zděděnou slepici po dědovi, věk odhadem 9 let, někdy nese, jindy ne a někdy má vejce veliké a v něm pouze vodnatý bílek, z nostalgie ji necháváme dožít. Mladé kuřice nesou krásná vajíčka a i tříleté slepice koupené po snůšce 10 měsíců v kleci, snáší bez problémů. Mám 21 slepic + kohouta Lojzíka a za týden seberu 60-90 vajec. Letos už si kvočna vyseděla kuřata a druhá si zasedla. Slepice máme na chalupě týden samotné, pro radost, chov v žádném případě není rentabilní.

Zapátrala jsem na internetu a dočetla se, že jakmile slepice začne snášet zdeformovanou skořápku nebo vejce bez žloutku, měla by se vyřadit, bývá to prý kolem 2-3 roku stáří slepice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.