Kočka má průjem

Od: Datum: 28.04.16 12:05 odpovědí: 4 změna: 29.04.16 01:12
Dobrý den, mám doma z útulku kotě (asi 8 měsíců), už si u nás zvykla. Jsou to asi tři dny, co se u ní začal projevovat průjem, kočka ani nestihne dojít na kočkolit, takže za ní jen chodím s toaleťákem. Včera jsme navštívili veterinu, dostala injekci a gel, který jí dávám, ale pomohlo to jen na pár hodin a průjem se vrátil a z nějakého důvodu už odmítá chodit do kočkolitu. Potřebovala bych radu, co s tím, protože naše veterina otvírá zase až za několik hodin. Kočka pije a má chuť k jídlu. Dokonce se přijde chvilkami i pomazlit.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.16 12:12
avatar
Může to být reakce na nové prostředí, může to také být změnou jídelníčku. Pokud jí chutná a má tendenci se mazlit, je to dobré. Na ten kočkolit možná nejde jen proto, že tuší, že jí tam zas potrápí její potíže s vylučováním. Věřme, že to srovná, kočky jsou plné překvapení... ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.04.16 13:00
avatar

Ono příčin může být mnoho. Od zmiňované změny prostředí, stravy, až po bičíkovce ve střevech či přiotrávení nějakou rostlinou. Bohužel to nemůžeme určit, s tím vám pomůže opravdu jen ten veterinář. Mona

PS: to že se mazlí je fajn, ale kočky se chodí mazlit i v případě, že jim je ouvej...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tereza*
Datum: 28.04.16 22:14

Průjem může mít řadu příčin, ale aby byl tak těžký, že to z kočky teče, to je síla :( Jestli je to krátce, co jste si ji vzali z útulku, kontaktujte je. Třeba se u nich rozmohla nějaká infekce a budou vědět, čím to je a nasměrují vás ke správné léčbě. Jinak obecně - může to být začervením (odčervit je potřeba několikrát za sebou, nejlépe různými přípravky, ale to by snad z útulku mělo být zařízeno), mohou to být giardie (prvok, na který jsou háklivé hlavně mladé kočky) nebo nějaká jiná infekce. Bylo by vhodné udělat rozbor trusu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.04.16 01:12
avatar

Jak radili ostatní, řešit to jen s veterinářem. Příčin může být celá řada. Měli by jste určitě odčervit, udělat rozbor krve a nasadit dietní jídlo - např. vařené kuřecí maso s rýží. Na příznaky průjmu pomáhá třeba přípravek smecta, ale nejrpve se musí zjistit z čeho to má.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.