Pes a močení doma

Od: Datum: 26.04.16 15:43 odpovědí: 6 změna: 26.04.16 21:05
Zdravím, máme doma psa. Je to krátkosrstá čivava. Pořídili jsme si ji před 7 lety v ne moc dobrých podmínkách pro štěňata. Zkrátka ve smečce miliony čivav a pár jiných psů a koček. Tohoto pejska mě bylo hrozně líto, a proto jsem si ho vzala, a už byl náš. Nelíbilo se mi prostředí ve kterém psi žili proto jsem zavolala tzv. pomoc, aby prostředí zkontrolovali. Ale teď k věci. Naše čivavka je neskutečně agresivní a urážlivý pes. Vadí mu, když se na něj jen podíváme, okamžitě začně vrčet. Když někdo zazvoní, začne neskutečně štěkat a o návštěvách ani nemluvím. Nikdy nikoho nepokousal, akorád hrozně štěká, vrčí, je agresivní. Chodíme ho 5x denně venčit i kolem 11 večer, ale marně. Nesmíme ho pouštět do pokojů jako jsou ložnice a obýváky. Jakmile se někdo nedívá, a psa si nevšímá pomočí např. koberec, roh sedačky, potahy na křesla, nábytek, polštář co je na zemi spadený, různé deky. Pokud necháme otevřené dveře, máme smůlu a víme, že budeme muset uklízet. Necháváme mu v koupelně speciální podložky na močení. To většinou pomočí přes noc nebo k ránu. Pokud ale podložku zapomeneme dát je pomočená podlaha, ručník nebo vytříděné prádlo k vyprání zkrátka vše, co je na zemi. Mám 17cti letou dceru, a když nechá otevřené dveře a jde si např. do kuchyně pro pití, pes se vplíží do pokoje, pomočí koberec a pak rychle do pelíšku. Někdy mi příjde, že to dělá schválně. Zkoušeli jsme to řešit různými způsoby ale bez úspěchu. Sám doma není. Jsem na mateřské dovolené takže se mu věnuju. Nevíte čím by to mohlo být? Někdy je umazlený a chce si hrát. To je ale málo kdy. Máte někdo podobnou zkušenost?
( předem se omlouvám za přehlédnuté chyby v textu ) Budu ráda za každou radu. Díky Bára.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.16 16:21
avatar

Ten pes má očividně nervy v háji. Takže prosím, popište ty způsoby, kterými jste to řešili. Nelze vyloučit ani zdravotní problémy - kor když je z takových podmínek.


doplněno 26.04.16 19:08:

Těžko řešit, když na hlavní otázku neodpovíte. Výchova probíhala jak, byla-li nějaká? Stěžejní je, jak se ke psovi CHOVÁTE VY.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bara9
Datum: 26.04.16 17:07
Náš pes je zdravotně v pořádku akorát po té psychické stránce asi ne . Byli jsme s ním u veterináře, ten mu napsal nějaké léky na uklidnění. Nepomohlo to. Zkoušeli jsme ho i seznámit s nějakým pejskem, ale chová se hůř než k lidem. Není kastrovaný. Možná by i to trochu pomohlo. Na fenky vzteklý není ale na psi ano. Pokud k nám dojde někdo na návštěvu, dokáže štěkat i 4 hodiny v kuse. Musí být v náruči, aby viděl co se děje a přestal štěkat. Taky často útočí. Nekousne. Ale např když moje dcera dojde pozde večer z nějaké akce, začne opět hrozně štěkat dokud ji neuvidí. To močení přetrvává pořád. Půlku dne prospí, ale to čivavy dělají.
Datum: 26.04.16 16:39
avatar

Báro, do modrého vyhledávacího okénka, nahoře v pravo napište -močení psa v bytě- a tak se dostanete do archivu a tam určitě najdete odpověď , která bude řešením vaší situace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 19:10
avatar

Zdravím. Báro, máte doma problém. Čivavěnku máte, pokud jsem dobře pochopila, 7 let. A za těch 7 let se vám společně podařilo vychovat si vůdce smečky. Váš pejsek není ani agresivní, ani nemá "hrůzné vzpomínky" z prostředí, odkud jste ji zachránila a z toho "nervy". Pejsek se tam naučil vydobít si své místo ve smečce. A musel chytře a rychle. Vy jste ho doma litovali a mazlili se s ním, podstrojovali jste mu, vnucovali se mu... a pejsek to tedy přijal a pochopil, že mu dáváte přednost. Jelikož se to dělo nenápadně až do doby jeho dospělosti, myslí si o sobě, že celou smečku má na povel, ale taky, že ji musí chránit. Pes má několik vzorců chování daných geneticky. Pokud se psovi zadíváte do očí, je to pro něj výzva k boji. Proto na vás vrčí, vrhnout do boje s tak velkým tvorem přeci jen váhá. Vrčí a varuje = ještě chvíli a uvidíš! Když u vás někdo zazvoní, štěká = BACHA, tady jsem pánem já! To, že vám doma močí, rozhodně není proto, že má vyměšovací potřebu. Moč je pro pejska ZNAČKA, ne čurání.. Tím, že vám močí, kam se mu zachce, vám jen ukazuje, že od teť je to JEHO! Nemáte psa agresivního, jen sebevědomého, chytrého a důsledného. Důsledně a systematicky si zabírá víc a víc prostoru. A vás všechny v pohodě přečůrává. A to doslova. A naschvály pes dělat neumí. Není to člověk. Píšete, že ho nepouštíte do pokojů. Jak to "nepouštění" děláte? Já nechám otevřené dveře, zašeptám "ne" a můj pes tam nejde. A jak je to u vás? Budete muset na změně dost zapracovat. A bude vás to stát dost času a sil. Zkuste pročíst poradnu u odborníka, ať se vyvarujete dalších chyb. http://www.psiskolafalco.cz Přeju hodně trpělivosti. Idanova

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.04.16 19:14
avatar

Idanova *palec*, trefné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 21:05

Jsem chovatelka psa,už 12 let.Jestli můžu zhodnotit situaci,podle Vašeho líčení ...čivavěnka přišla už narušená z původního prostředí,v podstatě s chováním týraného psa - najednou se dostala do ráje a snaží se ten ráj podržet za každou cenu..proto močení ,kde se dá - nechává svůj pach prostě všude,vrčí na každého vetřelce-každý je protivník.Bohužel,teď už můžete věci jen zmírnit.Buďte opatrní na mimina nebo malé děti!.!Trpělivě..zpočátku snad malé plůtky tam,kam nesmí a které vy překročíte.aby tam viděla,ale nesměla.Do náruče ji berte,když návštěva přijde,potom ju pusťte ,ať sedí vedle vás.Ruku mějte na ní,ať ji cítí.Nepíšete,zda máte zahradu - to by byl pro ni výběh na hlídání! Misky musí mít na jednom s stále stejném místě.Když chcete,aby pes hlídal v noci - krmte večer,když chcete,aby ráno - krmte ráno.Musíte nastavit úplně přesný režim - čivavěnka musí mít svůj pevný řád - tím si bude jistá ,svým,.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.