Chování psa po narkoze

Od: Datum: 26.04.16 10:02 odpovědí: 3 změna: 26.04.16 11:54

Zdravím! Náš havaňák před asi 10 dny měl absces pachové žlázy,spont.perf. V píštěli se objevily granulace ,trochu jako tumor.Před 5ti dny měl udělánu probat.excisi a celk.anestesii.Probíral se až do večera,v noci začal blbnout-pobíhání po baráku,štěkání,vymáhání si zahrady,skelný pohled,byl jak zdrogovaný,nereagoval na oslovení či zavolání.Přes den je to o něco lepší.Dnes jsem pátou noc nespal.V noci dnes byl 1 st.C,když o půlnoci chtěl ven,nevracel se 1 hod,šel jsem ho hledat,seděl na skalce jako sádrový trpaslík,nereagoval.Odnesl jsem ho domů,když trochu roztál,opět začal koloběh.Po hodině chtěl opět ven,štěkal.Pustil jsem ho,když se po 3/4 hod.nevracel,šel jsem pro něj,pršelo! V tomto seděl u plotu a opět tupě zíral.Po osušení kolem 5té hod.na 2 hod.usnul.Má to být hysterie,ale mně to připadá jako těžší psychoza,nerad bych,aby se to zafixovalo.Jak to přetnout? Rána se hojí dobře,hnis již 4 dny není patrný,má ATB.

Pozn.:z praxe pamatuji obdobné psychozy po celk.narkoze u lidí,většinou jsme jim píchali kortizon a pod.Včera dostal inj.na zklidnění,po ní to bylo ještě horší asi 5 hod.

Dík za odpověď,Sušický


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.04.16 10:19
avatar

To je divné, můj hafík byl operován minulé útery odpoledne, domů jsem ho sice nesla, ale byl schopen jít, doma chvlli padal, pak pospával, večer jsme šli normálně ven, druhý den jsm,e byli 3x v pohodě, doma většinou spal, nejedl a nepil, najedl a napil se až třetí den. Límec mu dost vadil, nevešel se s ním do pelíšku, pustila jsem ho do nohou postele, spal spokojeně. Prakticky až do neděle většinu dne prospal, měl okamžiky divokosti,, asi ho rána svědila, tak z ničeho nic sebou občas cukal, mrskal, skákal jako blázen z křesla nav álendu, na klín, trhavé pohyby.No a včera si poprvé i s límcem honil plyšáky a chtěl je házet.

Stejně se choval při minulé narkoze. Takže ti u Vás se mi nějak nelíbí, asi bych to probrala s doktorem, nechci Vás strašit, ale aby ta narkoza nějak nepůsobila na mozek. Přeju vám, ať to dobře dopadne, dejte vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 11:01
avatar

Každá narkoza udělá v mozku binec. Někdy na chvíli a někdy si to mozek zpracuje a vybité neurony nahradí tím, že buď narostou nebo obejdou, najdou. Najdou novou cestu. Nikdo nikdy nemůžeme vědět, jak budeme reagovat my nebo náš pes. *sok* Já si myslím, že byste měl svému vetovi zavolat a o tak silné dezorientaci říci a požádat o radu. *ee* Já budu muset Dorku objednat na čištění zubů, ale vůbec se mi do toho nechce. Už jsem narkozu, se svými psy, absolvovala snad 8x 10x a vždycky se strachem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: annaa
Datum: 26.04.16 11:54

Nechci Vás ještě víc strašit, třeba se pejsek sám vrátí do normálu, ale už je to opravdu dlouho a měl by být v pořádku. Kdyby se něco podobného stalo u mého psa, určitě bych vyhledala jiného veterináře a nechala pejska důkladně vyšetřit. Tam kde ho operovali Vám nejspíš neřeknou jestli během operace nenastali nějaké komplikace, pes musel být oživován, nebo neměl dostatek kyslíku.

Sice jsem to sama nezažila, ale bohužel už jsem slyšela pár smutných případů, kdy pes po narkóze už nebyl jako dřív, zapomněl základní povely, točil se dokolečka, nebo jen spal.

Ale ze své zkušenosti vím, že když je pes neklidný, neví jak si lehnout, nebo jen sedí a tupě zírá, má bolesti. Stalo se nám to po narkóze velikého psa, že mu během operace hnuli s páteří. Měl velké bolesti a vet stále jen kontroloval jizvu po operaci a tvrdil že se vše dobře hojí, pes že je v pořádku.

Vyhřezlou plotýnku zjistil až jiný veterinář.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.