Slepice - který predátor to udělal?

Od: Datum: 24.04.16 13:31 odpovědí: 11 změna: 07.09.16 20:53
avatar

Slabší povahy, prosím, nedívejte se na ty fotografie.

Slepice byly nalezeny dopoledne ve stodole, tam byly takhle zamordovány. Byl tam s nimi i kohout, tomu se fyzicky nic nestalo. Ostatní slepice byly venku, také se jim nic nestalo. Tyto vlašky koroptví mi rády průlezem chodily do stodoly snášet vajíčka, na rozdíl od moravií, které jiná hnízda, než svá oblíbená ve chlévě, nevyhledávájí. Dravec pták to asi nebyl, nedostal by se tam.

Uměl by někdo poznat, který predátor to udělal?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.04.16 13:51
avatar
To udelala naka lasicova selma.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 24.04.16 14:05
Ve tmě si na drůbež troufne i podkan, ale ten by nejprve vyžral vnitřnosti. . Kuna žere i těla, ale lasička pije hlavně krev kořisti. Krvácející rány na krku jsou příznačné. Lasička (kolčava nebo hranostaj) se protáhne i myší dírou, pletivem s oky 2 x 2 cm úplně snadno. Kuna je velká jako menší kočka.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.04.16 14:58

Lasice a upír? Asi dostanete nějakou cenu.Akorát nevím jakou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.16 15:56
avatar

Tak u nás doma jsem vždy měli za to,že to dělá kuna.Jak jsme slípky takhle našli poprvé,tak myslivec říkal -kuna a ta nikdy nebydlí tam kde loví,takže chodí na noční lovy k sousedům.Nám kupodivu slepice ohlídal náš veliký kocour,ale jak už chudák nebyl,tak ani obrovský kohout nepomohl,taky jej zakousla...a protáhne se opravdu i malou dírou,nic jí neodradí.Trvalo nám dost dlouho slepice zabezpečit ,dokonce se i trochu podhrabala pod ohradou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.04.16 21:25

Takhle nám slepice zakusoval tchoř. Ten na ně nastříkal ten svůj odporný smrad. Kuna to může být taky, ale ta naše slepice vždy odnese. Možná, že když se nedostane ven, nechá je tak jako na obrázku. Na kunu jsou různé metody. Nedávno jsem viděla přípravek Liquid bag aroma. Nemám to vyzkoušené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 22:48

Liška to určitě nebyla. Vypadá to na kunu -lasici.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucka*
Datum: 28.04.16 20:08

Dobrý den,

před 5-ti lety jsme na chalupě měli kunu. Myslivec nám tenkrát poradil pořídit si "chovnou" šelmu pro odpuzení a tou byla fretka. Smrděla tedy neskutečně, ale dají se ochočit. Jenže jsme podcenili zabezpečení (skutečně se protáhnou i malinkou škvírou) a zanedlouho nám utekla do nedalekého lesa. Další myslivcova rada byla rozmístit po chalupě lejno ještě většího predátora, než je nezvaný host. Ze ZOO jsme sehnali tygří lejno...umíte si asi představit tu voňavou parádu...důležité ale je, že to fakt pomohlo. Nějakou dobu se nedalo v chalupě pobývat, ale od té doby je tam klid. Tím chci říct, že by to mohlo fungovat jako jakýsi odpudivý "repelent". Každý dravec se bojí jedině většího dravce, takže po našich dobrých zkušenostech bych doporučila kolem kurníku a po obvodu výběhu rozmístit tyto voňavky.

Přeji hezký den. Lucka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marie*
Datum: 29.04.16 20:24

Zřejmě to kuna byla,hladová asi nebyla,vraždila ze sportu.Je-li to možné zamezte slípkám aby nechodily do klidných temných prostor a na noc dobře zavřít.Kuna se prozradí trusem zejména tam kde se chodí/pěšinka na zahradu a pod./to je moje zkušenost.Rady proti kunám a psům k ochraně dvorku jsem dostala od myslivce.Nabídl mi zbyteček spreje,který neskutečným zápachem odpuzuje predátory, ale i mě. Potom jsem zadala na internet "pachový ohradník" a koupila.Výběr značný ale drahé "Anti- Marder-Spray", 200ml asi za 300Kč. Objeví-li se někde trus kuny postříkám sprejem kolem výběhu.kurníku v kůlně apod.Postříkat je třeba porézní podklad např.dřevo hadr,cihla apod.Predátora smrad odradí na hodně dlouho,ale ne navždy.Zmíněný sprej se také používá v garážích k ochraně kabelů aut.Mám dobrou zkušenost,aplikuji i tehdy nenajdu-li trus.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lupus
Datum: 07.09.16 00:38

kazdy z moznych predatorov je charakteristicky svojim sposobom lovu a zranim obete...lasica,tchor,kuna napadaju vasinou v noci, obvykle sa uspokoja s jednou obetou, utocia na krk a hlavu,telo zostavs neposkodene, slepici nechavaju na mieste cinu, zozeru iba krv, pripadne mozek obete, telo zostava neposkodene,utoky su ojedinele, teda sa neopakuju...liska v casoch jej premnozenia operuje 24 hodin,teda v noci, cez den, dokonca na prave poludnie. ak ju nic nevyrusi je schopna zlikvidovat aj 10-15 kusov drubeze naraz. Obet byva s viacerimi zraneniamy, ale rozhodujuce je poskodenie krku, pripadne odhrzynutie hlavy. Utoky sa opakuju jak na jednom mieste, tak v sirsom okoli. Obet na mieste cinu nepoziera, snazi sa zabit co mozno najviac jedincov.Mladse neskusene lisky pri zabijani zanechavaju spustu peria a slepiciho povyku, starsie pracuju takmer nepozorovane. Obet na mieste nepoziera, zozere maximalne odhrznutu hlavu a postupne odnasa zabite kusy do bezpecia.Dokaze vyuzit minimalny otvor, bez zataze ulovkom preleze plot...pes , pes je stale nositelom genov lovca, pohyb a lietanie drubeze v nom obnovia pud lovit a nevinna hra sa konci spustou vytrhaneho peria a mnohokrat aj zabitim.Obete su casto poskode, s mnohymi zraneniami ...pernate dravce utocia len cez den, obet usmrtia stiskom drapov na krku obete s naslednym preseknutim krcnych tepien-zil. Zvysena frekvencia utokov zacina s priletom severskych jedincov v XII. meciaci a trvaju do III. mesiaca ,ked odlietaju.Obetou je iba jeden jedinec, korist si neodnasa, a poziera ju na mieste cinu. Ako prve odstrani perie, poziera vsetky svalove casti a kozu, k obeti sa obvykle nevracia, ale na slepici dvorek ano ...slepice na fotu zabila liska ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.16 06:48

Někdo tu radil v jiném vlákně (proti kunám) rozstříkat kolem domu vlastní moč. Musím uznat, že to funguje. Naplním vždy tak akorát lahvičku od postřikovače na vši, nechám pár dní odležet - vyzrát, ať dostane grády a stříkám kolem domu. Od té doby ani jedno lejno.


doplněno 07.09.16 09:19:

Tím jsem tedy chtěl napsat, že i postříkání kolem kurníku by mohlo teoreticky zabrat. Ale s tím nemám zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 20:53

Krvelačná kuna skalní..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.