Samičku nebo samečka osmáka?

Od: Datum: 18.04.16 21:37 odpovědí: 7 změna: 03.07.16 14:01

Dobrý den, chystám se koupit dva osmáky degu, měla jsem jednoho. A celkem se mi začalo stýskat jak bys veselý a rozesmál mě. Tentokrát chci dva, prý je to lepší. Ale teď mám dilema. Holky, kluky? Nechci miminka :) i když jsou nádherná. Nejsem na to připravená, že by se mi rozrostl počet. Tak se chci zeptat, vím, že to závisí dost na povaze, ale kteří jsou víc náchylnější k tomu že se budou rvát. Prostě nevím či holčičky nebo chlapečky. Díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 08:14
Když je to po jednom, tak u většiny zvířat je preferovaný sameček...dvojice bude asi hop nebo trop... Každopádně bych bral sourozence z jednoho vrhu...z pohledu ochočitelnosti, bych preferoval kluky... Je potřeba počítat s tím, že když budou dva osmáci, tak bez ohledu na pohlaví, budou méně přítulní... Částečně si vystačí sami. Takže dva bych volil pokud bych měl méně času...
Ohodnoceno: 0x

Od: ivanavyskocilov
Datum: 19.04.16 15:12

Ano to jsem právě měla a myslím, že jsem tím osmákovi dost uškodila. proto chci dva a díky za odpověď :)

Datum: 19.04.16 15:16
Dva osmáci jsou nutnost. Člověk samotnému osmáčkovi parťáka na spinkání, spokojené pobublávání, čechrání kožíšku, hraní i zdobení, prostě nevynahradí, ani kdyby se rozkrájel.
Jestli dvě holky nebo dva kluky, když jsou to miminka a sourozenci, je skoro jedno. Já měla tedy vždy samičky. Výhoda byla, že když časem jedna z páru umřela, pořídila jsem k té starší zase dvě holčičí miminka. Tam už by u kluků mohlo být seznamování složitější.
Jinak doporučuji vyhnout se zverimexum, kde jsou osmáci předražení a s pochybným původem. Já měla vždy párek od prověřených chovatelů a pokud bych si je pořizovala znovu, neudělám to jinak.
doplněno 19.04.16 17:40: Bohužel už je to dlouho (cca 10let), co jsem omáčky pořizovala, takže kontakt bohužel nemám. Ale např. na Facebooku jsou skupiny chovatelů osmáků, tak bych se podívala tam..
Ohodnoceno: 2x

Od: ivanavyskocilov
Datum: 19.04.16 15:28

Děkuji za další dotaz. No o to právě jde já ho měla ze zverimexu a rozhodně to nehodlám udělat znova ! Neznáte nějakou dobrou kvalitní stránku nebo konktrétního majitele na osmáčky? Vůbec se v tom nevyznám. Také se mi docela líbí sand nebo blau nebo strakatí. Prostě vypadají nějak zvláštně. Ale to bude asi také problém sehnat :/ Nutnost je aby byli ze středočeského kraje.

Datum: 19.04.16 19:04

www.ifauna.cz :)

Od: escalante
Datum: 03.07.16 10:46

Ahoj všem,

2 kluci nebo dvě holky, je úplně jedno, rozdíl v tom nevidím. Ideál sourozence u kluků, ale také není problém, dva kluci, po odstavu, pokud se dají k sobě už takto malinkatí. Mám volné brášky, pískový a pískovo/bílý, hodní , Veronika

Datum: 03.07.16 14:01

Já jsem u osmáků po zkušenostech vždycky dávala přednost samičkám, protože samečci, jak jsem zjistila, jsou hodně hluční. Kolikrát se nedalo ani spát, jak tam řádili (byli sourozenci). *smich* Pokud vám to ale nevadí, pak je to asi jedno.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.