Kočky mi močí do postele

Od: Datum: 17.04.16 11:06 odpovědí: 17 změna: 29.04.16 18:03
Ahoj, mam takovy problem a to je ze mi kocky chcijou do postele. Nejdriv to byla jedna a ted zacala i druha. Jsou spolu chvilku ale maji se radi spi spolu a hrajou. Delaji to jenom v me posteli. Ze zacatku to ta jedna nedelala. Jestli jim treba nevadi prasek nebo neco.
Asi bych mela jeste zminit ze jsme jim michali pisek ten pruhlednej HappyCat s obycejnym. Po tom to zacala delat. Nevite co s tim ani jedne nebyl jeste ani rok a obe jsou kocicky dekuii za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.16 11:34

Třeba tady najdete odpověď na svou otázku http://www.otazkyprokocky.est…deaktivace-kocky-skripec.html

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.04.16 11:50

jednoduchá rada - nepouštět je do té místnosti

Datum: 17.04.16 12:19

jj, toto kočky někdy dělají. Důvod může být ten, že kočky nikdy na nikoho nebudou dělat psí oči, nikdy na nikoho nebudou vrtět ocasem a nikdy nebudou kňučet u dveří když chtějí ven.

Jak potom ty nechápavé dvounožce upozornit na svoji přítomnost? Čichem. Jak jinak.

Zkus si s nimi víc hrát. Třeba to přestanou dělat.

Datum: 17.04.16 13:42

Tohle kočky dělají většinou když je něčím naštvete. Nezměnilo se něco u Vás doma? Třeba i to, že jste začala míchat písek s něčím jiným nebo změnila umístění kočičího záchodku... nevím. Ty kočiny se snášejí? Nebojují spolu nějak? Neotravuje je příliš nějaký člen rodiny? Může to být moc věcí.

Ohodnoceno: 0x

Od: mnauste
Datum: 17.04.16 13:58

Já to míchala jen chviličku nyní už to nemíchám. Jinak nikdo si jich nevšímá oni většinou přijdou kdyžs e ctěji mazlit a to ta jedna která s tím začala přijde za mnou rpotože nikoho jiného k sobě tak nepřipustí. Jinak se mají rádi, jak jsem psala tak spolu spí hrajou si a kam jde jedna jde druhá. Teď jsem dva dny spala pod nepovlečenou dekou a nečůrala jakmile jsem jí povlékla tak jsem ráno cítila mokrou deku u nohou.

Datum: 18.04.16 06:29

Tak pak už jedině viz názor výše. Nepouštět je do místnosti, kde máte postel. Naši kocouři můžou po celém domě, ale ložnici důsledně zavíráme.

Datum: 18.04.16 08:58

no, jestli nemají žádný problém s vámi, možná mají problém s tím zachůdkem? čistíte jim ho víckrát za den? možná by bylo dobré jeden záchůdek přikoupit - může být, že když je obsazený, jde ta druhá čůrat na protest k vám...

Datum: 18.04.16 09:47

Kočky mohou mít zánět .A proto když je to bolí,chodí močit jinam kde si myslí,že je to bolet nebude.Raději bych došla k veterináři a každé kočce odebrala moč,aby se hned podíval,zda je tam zánět nebo ne...potom tedy hledat příčinu jinde...

Datum: 18.04.16 19:47

Někdy kočky nechtějí jít na záchod, který použila jiná kočka. To jsem měla doma. Asi by se dalo zkusit mít dva záchody.

Od: madoxfredy
Datum: 22.04.16 20:33

Dobrý večer,

nezměnila jste prací prášek ve kterém perete povlečení nebo dokonce avivážní přípravek? Na výrazně vonící aviváž jsou kočky zvláště citlivé a taky jim vadívá prášek na praní, do kterého dává výrobce dle kočičího názoru příliš mnoho dezinfekčních prostředků. Kočkám to "smrdí" a tak se snaží ten "smrad" z pracího prášku a obzvlášť z avivážního přípravku přerazit pachem své moči.

Od: tereza*
Datum: 28.04.16 22:07

Je dost velká šance, že pomůže kastrace. Neotálejte s ní, pvoěry, že až po prvním mrouskání, jsou už překonané.

Datum: 28.04.16 23:31
Zdravím, Terezo. Nejde o značkování, které by se dalo (nebo také ne) odstranit kastrací. Spíše jde o vzkaz paničce, jak píše conconi. Některé kočky jsou velmi citlivé na narušení zaběhnutých rituálů. Někdy stačí návštěva tchyně, nebo přesunutí nábytku a "mokrá" nehoda je na světě. A pak znova a znova, dokud to "natvrdlé" paničce nedojde... Bohužel někdy je velmi těžké přijít na to, co je spouštěč. M.

Datum: 29.04.16 07:37

Když si tohle přečtu, tak jsem ráda, že na takovou kočku jsem nenarazila. http://www.chovatelka.cz/clanek/moje-kocka-me-terorizuje

Datum: 29.04.16 08:28

Vymáchat jim v tom čenich, pár přes prd.l, a odnést je do misky s kočkolitem. A důsledně, obě. Časem pochopí, že některé věci se prostě nedělají. Je to jen kdo z koho.

Datum: 29.04.16 11:11

Nikdo, vy si opravdu myslíte, že jakékoliv zvíře má natolik logické myšlení, že si spojí nos v čuránkách spolu s výpraskem a odnešení na správné místo, s pokynem: Nesmíš?! Opravdu si to myslíte, že to zvířeti dojde? A kočce? Vůbec! Toto je hnusné a zcestné myšlení člověka, který někde slyšel od ještě většího blba.*bum*

Jen tak, pro zamyšlení.http://www.chovatelka.cz/clan…k/kocici-zlozvyky-pryc-s-nimi

Datum: 29.04.16 16:14

Ne, že si to myslím, ale funguje to naprosto spolehlivě. Kočky máme doma celý život od malička. Na pokyny neslyší, ale spolehlivě rozezná tón hlasu. A moc dobře pozná, co se člověku nelíbí, a co naopak ano.

Datum: 29.04.16 18:03

Tak pozor. Mně se stalo to samé když jsem koupila ten záchod Happy cat. Bylo to dost drahé a já si myslela, že bude mít kocourek radost. Neměl, vůbec do toho nechtěl a začal všechno dělat mimo svůj záchod. I kakal vedle. A já jsem toho ještě koupila asi šest velkých pytlů, protože to vychvalovali, že to nezapáchá a tak dál. Musela jsem nakonec míchat s obyčejným pískem a došlo to tak daleko, že jsem musela koucourkovi přímo nabrat z pytle do hrnku obyčejný písek, on mne u toho sledoval a pod jeho dohledem jsem mu to musela přisypat do jeho záchodu. Musel prostě vidět, že mu tam sypu obyč. písek, pak tam spokojeně vlezl, očuchal a hrabal jenom v tom místě. Vyměňte ten písek, je to určitě tím. Ten Happy Cat je hezký na pohled, ale kočkám se to nelíbí. Už jsem to četla i jinde od jiných majitelů koček.

doplněno 29.04.16 18:11:

Udělejte to a rozhodně kočičku netrestejte. Za prvé vůbec nebude vědět proč jí ubližujete a za druhé ONA ZA TO NEMŮŽE. Je to opravdu tím pískem. Je v tom asi nějaký pach, který všem kočkám nesedí a odpuzuje je. A jsou to průhledné a namodralé granule a prý je to na bázi silikonu. Možná jim vadí to složení. Zvířata mají jiný čich než lidé.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.