Zklidnění psa kastraci?

Od: Datum: 16.04.16 23:36 odpovědí: 19 změna: 27.04.16 11:35
Mám dotaz.Nas pes je hrozný blázen vykope mi záhony, zničí vse co najde na zahradě a chtěli jsme koupit bazén a díky hyperaktivite nemůžeme. Jsem si jista že ho proděravění. Nemáte někdo podobný zkušenosti, že po kastraci se pes zklidnil.Nemohu ho nechat ani vteřinu bez dohledu, děkuji
doplněno 17.04.16 00:59: Pes poveli umi sedni, lehni k noze.O psa se staram jen je moc hyperaktivni.Nechci ho zmrzacit! Otec je neznama rasa a matka je Labradorka.Hrozne miluje vodu skáče u nás do potoka v jakem koliv rocnim obdobi.A veterinář nam řekl že se zklidni tak po deseti letech.Az bude starý ted mu jsou dva roky.Nejsem zastance zbytecnych operaci jen na zahrade nesmim nic sazet a ani detem koupit bazen :( Tak se ptam jestli nekdo nema zkušenosti ze by pomohla kastrace.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.16 23:42

S kastrací psa zkušenosti nemám, ale s kastrací feny ano. Naše se nezklidnila a známých také ne. Kolik je vašemu pejskovi a co je za rasu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 23:54

Pes po kastraci zleniví, ale hrabat pravděpodobně nepřestane. Můžete zkusit kastraci na zkoušku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 00:05
avatar

Kastrací toto nevyřešíte. Zkuste VÝCHOVU. Jak se psovi věnujete? Co s ním děláte? Umí nějaké povely?


doplněno 17.04.16 00:06:

LOL teď čtu o kastraci na zkoušku. Jak to jako myslíte? Že mu kulky pak přišijí zpátky? Mrzačit zvíře jen kvůli tomu, že nejsem schopen ho vychovat, to je teda terno.


doplněno 17.04.16 02:35:

Na jehonhyperaktivitu mu pomůže nějaké zaměstnání. Zaměstnejte mu hlavu hrou a výcvikem. Prostě ho utahejte. O Vašem vztahu ke psovi ale pochybuju když první co vás napadne je kastrace.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.04.16 01:00
avatar

Chudák pes

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janas
Datum: 17.04.16 01:16
Nevím proc by byl chudak? Spatne se nema chodime s nim ven a zahradu ma velikou? Cekala jsem zastance ale když nevite situaci tak me hned neodsuzujte.Psa se zbavit nechci ani mu ublížit. Jen se ptam co by pomohlo na jeho hyper aktivitu.
Datum: 17.04.16 09:18

Kastrace vám nepomůže. Dvouletý pes je jako puberťák, on se sám na té zahradě nudí a to je důvod, proč hrabe a ničí. Pokud ponecháte na zahradě bazén bez dozoru, tak do něj poleze a asi ho poškodí.

Dejte psovi něco na hraní ( stačí i prázná PETka) aby se měl čím zabavit. A hrabání ho musíte odnaučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 09:28
avatar

Labradora před koupáním nezastaví vůbec nic.A nikdy .

Váš pes je ještě psychicky nedospělý. Labíci po psychické stránce dospívají kolem 3 let.

Náš mladý mi nosil čerstvě zasázené stromky dost dlouho a s výrazem : tohle si tam zapoměla , tak ti to nesu. :)

Lehni , sedni, k noze.. to je na dvouletého psa málo. Zkuste mu více zaměstnat hlavu, a učit nové cviky.( aport, sudy , hledání, atd atd.)

A bazén . Jedině laminátový a s nějakou podestou ( nebo do země ), aby z něj mohl sám vylézt.A smířit se s tím , že se budete koupat společně :).

Kastrace je naprosto zbytečná .

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.04.16 09:34
avatar

Měla jsem kastrovaného psa. Musela jsem ho nechat vykastrovat kvůli nemoci varlat. Zpohodlněl, ale už byl sám starší... Váš pes je takový mladý postpuberťák. Sousedi měli taky hyperaktivního psa, který přeskočil snad i dvoumetrový plot. Nechali ho vykastrovat. Pes je nyní obézní, až otýlý, protože nemá vůbec žádný pohyb. Někteří psi se ani po kastraci nezklidní. Ten váš pes by možná potřeboval lepší výcvik, nebo ho na zahradě více unavit hrou. Nevíte, s čím je křížený. Asi s nějakým plemenem, co potřebuje ke svému životu hodně pohybu. Jestliže nemůžete svého psa nechat ani chvíli bez dohledu, tak to není chyba toho psa, ale vaše. Bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 15:48
avatar

Já tady měla stejnou otázku a přesto, že názory byly spíš proti,nakonec jsem to provedla, jsem ráda a jen mě mrzí, že jsem se k tomu odhodlávala tak dlouho. Pejsek se drží více u mně, čubu jen očuchá a neskáče na ni, živý je sice dost stále, ale jak říkám, zdá se rozumější a víc chápající příkazy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivy5®
Datum: 18.04.16 23:23

u nás to bylo po kastraci ještě horší -a to byl starší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 23:35
avatar

janas, zdravím. Pokusím se vám jednoduše vysvětlit, proč je ten pes chudák. Už tím, že je váš. Představte si, že vás někdo nechá vykastrovat a pak vás bude pěkně na špagátě vodit na procházku a pouštět si vás na velké zahradě. Budete si připadat šťastná, nebo jako chudák? A nechápu, jak si někdo může pořídit psa, když ani neví, že pes je smečková šelma. Každý pes se chová podle toho, kdo ho vede. On není ani hyperaktivní ani neposlušný. On se jen chová podle vás. Vaše upozornění, že umí sedni, lehni... Už jste viděla psa, který si neumí sednout nebo lehnout i bez vás? To svede i ten nejblbější pes na světě, nemyslíte? Zkuste se podívat na několik dílů "dokumentu" Cesar Millan v úterý na Prima ZOOM ve 22,15 hodin. Pokud to nepochopíte, nejvíc prospějete svému psu, když ho někomu dáte (hůř, než být u vás, dopadnout nemůže), pokud pochopíte, řiďte se tím. Vy si fakt myslíte, že máte právo (aniž by tu byly život ohrožující zdravotní problémy) rozhodovat o zmrzačení a o tom, zda živý tvor bude či nebude mít pohlavní orgány? Jen kvůli vaší neschopnosti? Přestaňte se na pejska vytahovat, a naučte se s ním komunikovat. Jinak, ledacos se můžete dozvědět na: www.psiskolafalco.cz Se vší vážností Idanova

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.04.16 11:45
avatar

TAk pozor, to naprosto odmítám, že je takový pes chudák. Je daleko horší, když hárají čuby a on celý den sedí u dveří a kňučí, stejně tak na procházce ho mohu volně pustit, s čubama si jen hraje, čuchne, pusinkuje a netrpí. A hlavně - neutíká za nima přes půl sídliště, dkyž je na volno,. A rozhodně je stále veselý a přítulný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janas
Datum: 19.04.16 13:00

Idanvá :děkuji za váš dlouhatánský příspěvěk ale mám názor jiný.Čekala jsem odpůrce jak jinak,že.A pes chudák není a nevidím důvod ho dávatpryč.Člověk potřebuje radu a pomalu z něj uděláte tyrana zvířat.Nemám čas sledovat nějaký dokumenty tak se ptám tady a jelikož mého psa neznáte tak mě nemusíte Ihned odcuzovat.

Datum: 19.04.16 17:26
avatar

Nejste žádná tyranka, snad jste to pochopila z mého příspěvku, než aby pes erotoman trpěl, je lepší ho vykastrovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 01:32
avatar

Jejda, janas, nepochopila jste nic. O tom čase, chtění poznat a naučit se - celý váš problém je. Kastrace nevyřeší vůbec nic. Tak jako kastrace nezmění povahu savce - člověka, nezmění ani povahu savce - psa. Jen ho zmrzačíte a připravíte ho o hormony. Pes má své geneticky dané vzorce chování. Tím v podstatě znám vašeho psa. Jen vy s ním neumíte komunikovat. Pořídila jste si živého tvora a máte za něj odpovědnost! Je neklidný - vykastrujete ho, štěká - vyřežete mu hlasivky, utíká - usekáte mu nohy. Ještě pořád myslíte, že jdete správnou cestou? Pokud nemáte čas, nemůžete mít pohodového psa. Mrkněte aspoň jednou na ten pořad, poradí vám víc, než si myslíte, nebo si proběhněte ty stránky: www.psiskolafalco.cz Tam najdete na svou otázku odpověď od skutečného zkušeného odborníka. (Chudák pejsek). Idanova

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.04.16 13:47
avatar

Zdravím, nemáte úplnou pravdu. Pes se rodí s povahou, osobností, stejně jako dítě. Dokonce i hadi mají své povahy :). Pes může být pohodář, kliďas, ale taky neurotik, hyperaktivista. Výcvik je primárně stejný, ale stejně je každý pes individuální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 20.04.16 12:02
Jak zde již bylo napsáno, pořad, kde vystupuje Cesar Millano je opravdu poučný! Téměř vždy za chování psa může majitel. Váš je mladý a temperamentní. To znamená, ze vyžaduje velkou důslednost a čas. S tím nic nenaděláte. Čas ať chcete nebo ne si prostě musíte najít. Jestli máte možnost, tak popadněte kolo a ať s vámi běží - unaví se. Ale pozor - nepřepínat ho, ať si nezničí klouby. Postupně. S kastrací bych rozhodně počkala! Má prostě moc energie, která potřebuje ven = pohyb, zábava. Dejte mu šanci. ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dagmara
Datum: 27.04.16 08:46

Mám křížence amstaf - pittbu., Jsou mu 3roky a už půl roku je po kastraci. Smiřovala jsem se s tou operací 4dny. Dnes jsem ráda, že jsme to společně zvládli. Je klidnější, a hlavně víc vyciťuje to, co po něm chci. Je ještě větší mazel a jelikož ho nemám do chovu, tak i proto, jsem kastraci nakonec zvolila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 11:35

Kastrace je řešení,pokud pes utíká-může se i prokousávat plotem-za fenou...váš pes je hyperaktivní,potřebuje zaměstnat...jak ho krmíte - má pořád plnou misku? Pes má žrát 1x denně - večer pokud má hlídat a ráno,pokud chcete,aby v noci spal.Jen čerstvou vodu pořád.Máte na zahradě místo,kde by mohl vyvádět-hrabat atd.Pomáhají také různé zavěšené hračky,na které pes vyskakuje,chytá je...můžete taky část zahrady prostě oplotit tak,aby nemohl k vám a na noc ho pustit - zvykne si.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.