Co se děje s přejetými zvířaty?

Od: Datum: 04.07.16 11:30 odpovědí: 16 změna: 05.07.16 02:44

Včera odpoledne jsme se s dětmi dívali jak veveřička poskakuje kousek od nás a potom skočila nesmyslně pod auto,které projíždělo a srazilo ji.No pro mě hrůzný zážitek,beru všechny zvířata jako děti a když se mi to stane pár metrů ode mě,nemůžu to dostat z hlavy.Ráno už tam neležela a byla v trávě cca 10m od cesty.Kolikrát jsem i po cestě do práce viděla sražené zvíře a odpo už tam nebylo...jak se dostanou z cesty?někdo je sbírá?nebo venčení psi jí odtáhnou?nebo jiní noční tvorové?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.16 11:38

odklizeji je silnicari

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.07.16 11:50

Několik, takhle mrtvých malých zvířátek, jsem sebrala do igelitového pytlíka, posmutněla jsem, občas zamáčkla slzičku do oka, zadivila se, jak je těžké nebo lehounké a odnesla do popelnice. Občas jsem řekla "škoda, že jsi nežil déle". Ježka, holuba, veverku, kavku. V několika zastoupeních. Jen potkani mi dělají zle. Ale seberu je. *plac*No, co už?!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.16 12:06

ale houbelec silničáři ;), Už vidím, jak odklízejí kdejakýho zajíce, či veverku. Mrtvé zvíře se pochopitelně stane potravou jiného zvířete. Liška,pes, nějaký dravec, atd... Ale to je snad jasné, ne?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.07.16 12:30

Ale to víte že je odklízejí technické služby a silničáři. Ale nemůžou všechny cesty kontrolovat, tak příště stačí zavolat, klidně i na MP a oni se postarají o sebrání uhynulého zvířete. Do kontejneru moc uhynulá zvířata nepatří, ale je to lepší než to nechat ležet pro hromadu červů.

Od: pb®
Datum: 04.07.16 14:04
Kdyby to bylo něco velkého, ale volat městskou policii k přejeté veverce, ježkovi atd.? To snad ne. Vzala bych to a vyhodila sama. A i kdyby ne. Mršina se i na silnici docela rychle rozloží a vstřebá i bez naší péče, postarají se i to i jiná zvířata a bezobratlí.

Datum: 04.07.16 12:08

vypadalo to,že to stihla a mi hlavou proběhlo,kam dám děti,do čeho jí vezmu a jak nejrychleji k veterináři,protože to vypadalo,že má jen přejetou packu.No,bohužel...Jsou věci ve kterých mám striktní názory a postoje,ale co se týká zvířat těžce to nesu,i když to někomu může připadat"jen veverka"já to tak necítím.

Jste dobrá babkazov;)

doplněno 04.07.16 12:10:

Z každé strany domu(bytovky)máme park,takže pod oknem se mi tady v záhonu narodili zajíčci,jsou tady samá hnízda ptáčků,spousta veverek,ale dravec?netuším,který kromě venčených psů by to mohl být.

Datum: 04.07.16 12:33

Lucie, dravec je pták nikoliv šelma. Divila by ses, kolik lasiček a kun žije v zástavbě. Já na jaře pozorovala každou noc kunu tady na sídlišti, jak hledá něco "k jídlu" pro mladé. Jinak zrovna minulý týden v noci jsme pozorovali lišku na Černým mostě v Praze, tam jak parkují taxíky. Sama píšeš že tam máte zajíce, takže je přirozené, že tam jsou i jiná divoká zvířata.

Datum: 04.07.16 15:38

sebob,máte pravdu,vždyť kuny "napadají"i zaparkovaná auta.Asi když je to čerstvě sražené,tak to ještě není mršina a berou to.Taková veverka bude lepší jak kabely v autě

Datum: 04.07.16 16:10

Lucie, pozor na to. "Mršina" zvířatům chutná. A moc !

Datum: 04.07.16 13:32
Sezerou to lasicky , lisky , kane atd... nemuzete to tak brat. Kdybych to tak bral tak js mrtvy. Takovych psu , kocek jsem prejel nespocitane. Ktomu na dalnici i kaně prejete a na okrsce lesni zver... bohuzel takhle to funguje. Ktomu ani nemluvim kolik broucku se zabije na dalnici vlivem vysoke rychlosti...

Datum: 05.07.16 02:10

h0nz490 - "Takovych psu , kocek jsem prejel nespocitane."... tím se chlubíte? Napadne vás že většina má majitele, který je pak nešťastný? :(

Datum: 04.07.16 15:50

Na takové přejeté zvíře je největší dravec kamion. Když ho třeba třicetkrát přejede, a pak přijde ten "letní deštík", kdy spadne třeba 30 mm, tak zvířátko zmizne raz dva.

Datum: 04.07.16 16:08
Dobry den.Nasla jsem u krajnice srazenou kocku,krásnou,chovnou.Mela obojek.Zavolala jsem na Mestskou Policii a ti me odkazali ze takove veci neresi a ze ma zavolat na odchytovou sluzbu co tyhle mrtvolky sbira.Tak me rovnou i prepojily.Je to vuz blizsiho utulku ktery do 15 min prijel,dal Čicu do pytle a hodil pytel do dodavky.

Datum: 04.07.16 16:27

Tak oficiálně Asanační podnik, ten můžete kontaktovat přímo nebo jej kontaktuje obec. Případně udržba silnic a dálnic, na území měst a obcí je to správa města pokud ji má město zřízeno.

Odklizení přejetých zvířat se řídí zákonem o veterinární péči zákon č. 166/1999 Sb.

doplněno 04.07.16 16:32:

Pro zajímavost takové přejeté zvířátko má název "Kadáver"

Datum: 04.07.16 16:45

Pokud mrtvolu nerozjezdí auta tak ji něco zežere.Pokud ji nesežere zvíře tak červi určitě :)

Od: dam®
Datum: 05.07.16 02:44

morbidní téma, povětšinou vznikne placka,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.