Jaké další zvíře ke kočce?

Od: Datum: 15.04.16 12:30 odpovědí: 15 změna: 22.04.16 10:34
Dobrý den,
naši čičinu máme již rok a poslední dobou pozorujeme nadměrnou zlobivost, hlavně v noci, dříve to nebylo ani z poloviny tak hrozné...je nám jasné, že v tom svou roli hraje i nedávné stěhování, ale říkala jsem si, že by bylo vhodné pořídit jí kámoše, aby se přes den vyblbli mezi sebou a v noci byl aspoň trochu klid, protože už ji na noc musíme ypakovat z ložnice, jinak se nedá spát. Hračky nepomohly, o myši, míčky, tunýlky nouzi nemá, naopak velice často nám vyjíždí po nohách. Je mi jasné, že celý den spí a v noci se nudí (což je u koček normální) vypadá znuděně, frustrovaně a naštvaně, přitom to bývala hodná, umazlená kočička. Chci jí proto pořídit společnost, aby nebyla pořád sama. Problém ale je, že hafana nepropašuju, majitelka bytu si to nepřeje, další kočku bych nechtěla...existuje další zvíře, které by mohlo volně pobíhat po bytě a bylo čistotné?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.04.16 12:42
avatar

Dobrý den, myslím, že takové jiné zvíře není (nebo by ho kočka zlikvidovala). Někde jsem četl, že správné množství koček do bytu jsou tři - udělají smečku a člověka ani nepotřebují. Jinak, jedna kočka se může nudit, dvě se perou a až tři je to pravé. Zdravím!

P.S. A dávat k sobě psa a kočku vyžaduje dost času a pozornosti (ovšem, lze to).

doplněno 15.04.16 13:24:

mel - ano, ty tři kousky je minimum pro smečku a maximum zřejmě není dáno .

doplněno 16.04.16 07:59:

trnca - no, takže to funguje tak, jak má. Kočky si vystačí a Vy pro ně děláte jen servis .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mel*
Datum: 15.04.16 13:05
Mamča má koček osm a jak si vyhrajou!
Datum: 16.04.16 07:55

Ha, ha..docela jsem se pobavila:). Mám doma právě tříčlennou kočkopartu (dva kocouři -bráškové a kočička z útulku - všichni 5 let) a nebo chcete-li "smečku". Na úplném začátku to byla spíš tříčlenná demoliční četa*smich*.

Ale jako správná "posluha" jsem se naučila běžné problémy řešit a některým předcházet. Dokonce i k tomu kaktusu, který si oblíbila Ginger a ráda se o něj otře bokem jsem si pořídila kartáček na vyčesávání chlupů. Ostatní rostliny zase "bydlí" v závěsných květináčích... Jsem vždy ve střehu a odvykla jsem si nechávat tašku s "jedlými" potravinami (masem) stát na podlaze v kuchyni a nebo třeba viset na klice...vše se ihned uklidí i když zvoní sousedka.

Proto je teď můj život téměř bezproblémový. Přijdu z práce a obstoupí mě moje kočkoparta. Já naservíruji odměny, uklidím ostatní nákup, provedu pravidelnou údržbu kočkoWC a mohu si jít po svých.. Večer pak nastoupí všichni tři a spustí motůrky, aby mě ujistili, že jsou spokojeni:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.04.16 09:18

Jasně, vím, kde je moje místo ..a moc dobře vím, že kočkám nelze šéfovat:). Plním si své povinnosti a za to je mi dopřáno přiměřeně lásky a péče. Svoji kočkopartu miluji*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.16 13:03
avatar
Taky jsem pořídila kočičce kočičího kámoše. Dopadlo to tak, že k ránu, když už byly vyspané, pořádaly závody přes naší postel, místo jedné, dvě :) Jediné řešení je zavřít ložnici nebo kočku. Mně do postele nesmí a společnost si dělají navzájem.. Ale pokud už chcete kočce pořídit kámoše, tak druhou nebo i třetí kočku..
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.04.16 14:02

Kupte bytelné akvárko, ať má kočka na co čučet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.16 14:30
A pravidelně doplňujte ryby *smich*
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.16 17:29
avatar

To noční kočičí zlobení, to je běžná věc. Byla tady otázka, co dělat, že kočka tluče do skříně, aby si v noci vynutila pozornost. Také tady byla otázka, že schválně chodí kadit v noci, jen aby lidi přiměly k tomu, aby vstali. Naši kluci někdy řvou, že mají hlad, jindy pořádají překážkové běhy přes spáče, někdy chodí kadit a u wecka řvou a někdy řvou jen tak. Jsou 4, ale ten jeden se nenechá strhnout. :-D Takže je pravdou, že přes den se zabaví, ale v noci jsou vyspinkaní a vyžadují pozornost. Je úplně jedno, jestli koupíte ještě několik koček nebo plyšáků nebo psa. K ránu budou vyspinkaní. Tak proč byste měli spát vy?!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 15.04.16 18:05

Další vhodné zvíře ke kočce je kočka. Vážně jedna mladá kočka se dost nudí. Zvlášť pokud máte temperamentní plemeno, psala jste tuším o thajce-starý typ siamky, jedno z nejukecanějších a nejtemperamentnějších plemen. Měla jsem orientálky, sesterské plemeno. Kdybyste měla britku, peršanku nebo exotku, tak nejspíš tolik nezlobí, ale taky si jí nepochováte. Taky nespím s kočkama v ložnici, spějí zavřené ve spodním patře. Mám totiž tlustou uječenou angoru, která si příšerným řevem vynucuje další porci žrádla třeba 2x za noc. Dvoje dveře to jistí. Sice i ty prořve, ale dá se u toho znovu usnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.16 18:20
avatar

K mladé kočce jedině druhou mladou kočku. Proč se bráníte druhé kočce? Vyhrají si spolu, zabaví se a prostorově nejsou náročnější než jedna kočka :) Já bych zvážila pořízení odrostlejšího kotěte co nejdříve. S jiným zvířetem (králík, morče apod.) si kočka hrát nebude. Rozhodně ne k oboustranné spokojenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asjulkdjsalu
Datum: 17.04.16 14:00

já mám králíka a obě kočky se s ním nesou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 09:49
avatar

majitelka Vám nedovolí druhou kočku a jiné zvíře ano?Včera ukazovali v televizi,jak se dobře snášejí malé prasátko s kočkou a malinkou kachnou

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 09:10

Dobrý den, moc jsem nepochopila, proč chcete vaší kočce vnutit jiného zvířecího partnera. Majitelkabytu si nepřeje psa. To chápu. Ani já bych ho u své nájemnice neschvalovala. Problém je v tom, že dnes již nemusíte mít souhlas majitele bytu k chovu zvířete.

Ale k původnímu tématu - proč jiné zvíře ke kočeně?! Je to jako by Vám někdo (jako člověku) dal za společníka psa, kočku a nebo třeba myš. Ideálním partnerem pro kočku je zase KOĆKA:

Já mám tři kočky - 2+1 a donedávna jsem měla i fenku. Všichni vycházeli dobře. Chovala jsem i pískomily a rybičky a pro kočkopartu to bylo něco jako televize.

Po přestěhování před třemi roky jsem akvárko darovala a stejně tak i chov pśkomilů.. Fenečka loni odešla (bylo jí už 14 let). Ale moje kočkoparta je pořád pospolu a nikdy bych ji nerozdělila. Mám je ráda a oni se mají rádi navzájem...a jsou si sami pro sebe nejlepší společností. To jim ovšem nebrání, aby se nemazlili se mnou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 09:30

Tak nějakou podobnou otázku jsem taky chtěla položit. Máme krom jiného 2 psy a 2 kočky. Tedy kočku a kocoura. Kočce je cca 8 let a je kastrovaná. Vždy byla hodná, bezproblémová. Poslední dobou šíleně zlobí. Lítá po bytě a celém baráku jako zběsilá, skáče po nábytku, všechno schazuje, i když má plnou misku tak drápe na pytel s jídlem, vyhazuje psy z postele, skáče na stůl. Úplnej magor. Nikdy to před tím nedělala. Jestli je to jarem, nevím. Už jsme z ní zoufalí. Tak jí bereme do baráku jen najíst a pak šup ven, už je hezky. Jediné co se změnilo, že jsme jí vzali malý lavůrek kde byly čisté nepřebrané ponožky ve kterém v koupelně občas spala. Jestli jí tolik naštvalo toto je otázka. Ale místa je tu všude dost. Zkusím lavůrek vrátit a dát tam starý ručník a uvidíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 10:34
avatar

- tak jedině myšičky ! - nebo kanára.


doplněno 22.04.16 10:46:

- to si vlastně nedělám ani moc srandu - pokud klec řádně zabezpečíte, kočka bude trávit čas číháním a pozorováním kořisti, takže by ji to mohlo zabavit. Jinak jedině další kočku.


doplněno 22.04.16 15:49:

- kočka je šelma a těžko jí zabráníte, aby neublížila nerovnocennému partnerovi, pokud s ním není vychovávaná od kotěte, ale i tak bych se bála dát ji třeba k malému králíčkovi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.