Obojek, tableta čí pipeta?

Od: Datum: 12.04.16 22:15 odpovědí: 10 změna: 13.04.16 15:40
Máme doma psa, rasa bišonek. Dříve jsem dávala proti blechám a klíšťatum pipety Frontline. Hodně slíchávám o obojcích Foresto ale nevím zda ho mužu psovi dát *nevi*, když je převážně doma a ráno se probouzí u nás v posteli :(
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.16 22:24

Za mě obojek Foresto už nikdy více. Můj pes se z něho klepal, seděl jak hřib a nechtěl se hnout, dokud jsem ten obojek nedala z něho dolů pryč...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.16 22:44
Pipetky jsou účinné, ale po aplikaci se nesmíte aplikované látky dotknout. A na klíšťata působí krátkodobě. Já podle ohlasů pořídila Foresto obojek. Je bez zápachu, můžete pejska koupat i mazlit ;) Látky z něj se uvolňují postupně a dlouhodobě. O tabletách jsem neuvažovala. M.
doplněno 12.04.16 23:15: Jen jsem ještě chtěla doplnit, že každému může sednout něco jiného. Obojky jsou v různých cenových relacích (kiltix,scalibor, foresto...) a dokud nevyzkoušíte, nebudete vědět, jestli se neobjeví nežádoucí reakce.
Ohodnoceno: 2x

Od: sepi®
Datum: 12.04.16 22:46

My už pátým rokem jen Foresto obojek)) po pipetě ho hrozně svědil čumák ((( tablety bych vůbec nezkoušela,nevěřím jim.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.04.16 07:23

Já všechny tyhle chemické záležitost nemusím. Naskakuje mi při té přadstavě husí kůže, když si Dorka vleze ke mně pod deku. *sok*. Za celý život jsem vytáhala stovky klíšťat. Jeden rok něco málo přes 70. Bylo to v době, když ještě obojky ani pipetky nebyly. Teď už málo chodím a klíšťat najdu a vytáhnu nějakých 15 - 20? Asi tak nějak. Nedávám nic. Předloni jsem se ptala veta, říkal že ani zánět mozkových blan, ani něco jiného, pes od klíštěte nedostane. Má imunitu. *hej* Ale jakmile zjistím blechy, tož to je jiná! Mrchy hnusné! Nenávidím je z duše! Mám doma připravenou pipetku a ihned po zjištění blechy, naliju za krk. To musí být velmi rychlý zásah, protože se občas zadaří a ony se namnoží nějak víc, než je slušné. A to je pak veliká patálie. Proto Dorka má na několika "svých" místech světlounkou cíšku. Když na ni uvidím zrníčka, jako máček - bleší hovínka, nebo maličké černé skvrnečky, fičím pro pipetku. *bum* O tabletách mluvila majitelka zverimexu, jako o strašlivém dryjáku, pro malého psa naprosto nevhodné.

Dorka je jork.

Datum: 13.04.16 07:45

No, tak mně naskakuje husí kůže při představě, že by mi pod deku měl vlézt zablešený pes s klíšťaty. *smich*

Foresto obojky jsem teď koupila kočkám poprvé. Vyzkoušíme a uvidíme. Do postele nechodí. Pipety účinkují moc krátce, hlavně proti klíšťatům a jiné obobojky často dost smrdí a některé též přestávají brzy účinkouvat. Předpokládám, že i u jiných obojků bude uvedeno, že s tím pes nesmí chodit do postele, ale tam jsem návody raději nečetla a pes s námi vždy spal.. ;)

Já doporučuji vyzkoušet, co Vám a pejskovi sedne.

Datum: 13.04.16 09:27
@babkazov - náš kóliák měl od čtyř-pěti let problémy s klouby. Pravděpodobná příčina: infikován borélií. Takže který vet má pravdu?
Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.04.16 10:24

. Předloni jsem se ptala veta, říkal že ani zánět mozkových blan, ani něco jiného, pes od klíštěte nedostane. Má imunitu.
- no tak tady je výměna veta na místě.

Fena, malé plemeno, po zánětu mozkových blan z klíštěte - žije, ovšem non stop pod medikamenty a léčba přesáhla 20 tisíc.

Ohodnoceno: 3x

Od: isteron
Datum: 13.04.16 07:43

Používali sme obojok pre špica, dlhosrstého. Značku nám doporučil veterinár, aj sme ho tam kupovali. Sem - tam sa objavil kliešť , ale dlho sa neudržal. a pes to dobre znášal. A blchy za celý svoj život nemal a to býval v byte.

Datum: 13.04.16 14:35

Mám 3,5 kg psa,, spí se mnou a obojek jsme vloni měli, neměl ani jedno klíště (Foresto), dnes jsme bylistříhat, dávám na letošek

Datum: 13.04.16 15:40

Coklit, Dorka je mazlivá a já se jí stále hrabu v kožíšku, ikdyž ostříhaném. Když klíště přece jen je, objevím ho velice rychle. Je však pravdoui, že s minulými psy jsem trajdala po lese a loukách. A s Dorkou jen po sídlišti se spoustou psů. Takže na nás skoro nic nevyjde.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.