Andulka/korela rychle umře, co je špatně?

Od: Datum: 12.04.16 19:16 odpovědí: 10 změna: 14.04.16 09:39

Ahoj, máma měla už několik papoušků/ptactva. Korely, andulky atd. V poslední době nevydrží moc dlouho. Pár i solo. Tak měsíc až rok a šmitec. Klec umytá. Je možné že se tam drží nějaká nemoc a je třeba klec vyměnit? V bytě, celkem klidné prostředí. Děkuji za případné rady.

Jakub


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.16 19:33
avatar

Taky záleží, čím krmí, jestli má ptáček všechny živiny, vitamíny.

Jak velká klec nebo voliera je? Jestli se můžou prolétnout, protáhnout křídla, my jsme ptáčky vždy pouštěli ven, aby se prolétli. Muselo se potom nějaký kakanec uklidit, co se dalo dělat, no. Do klece zpět potom vlétli sami.

A také jestli nemřou steskem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubz
Datum: 12.04.16 19:36

Klec má tak 2m x 0,75m x 0,5m, docela velká na Andulky nebo Korely, Pouští je, ať se proletí. Napaječka, malá vanička, zrní, ta sepiova kost, vitaminy atd. Ze začátku tak 3-5 let a v poslední době pojdou rychle...

Od: pb®
Datum: 12.04.16 20:47

I 3-5 let je dost málo, i na andulku. Kdepak se ta klec nachází a z čeho je vyrobená? Některý kov je pro papoušky toxický, stejně jako některé větvičky na bidýlka a stejně jako výpary z teflonového nádobí, proto by klec nikdy neměla být v kuchyni. Na veterině s ptáčkem nikdy nebyla? Tohle vážně vypadá na něco v prostředí, co těm ptákům prostě vadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubz
Datum: 12.04.16 20:51

Klec má ocelový rám, pletivo, sklo, sololit, plechové dno. Nachází se v obýváku, teflon je tedy daleko. Bidýlka jsou nějaká oem(tovární) až na spojnici - ta je z větve asi z javoru? Na ptáčcích snad nikdy nebylo nic poznat, létal, hrál si, jedl a najednou šlus. Nepamatuji si nějaké potíže.

Datum: 13.04.16 00:32

Třeba je tam virus PBFD to by Vám výměna klece nepomohla. Pokud Vás zajímá příčina smrti ptáků, nechte si udělat pitvu papouška. Je stojí, kolikrátvíc než anddulka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.04.16 09:10

PBFD je záležitost hlavně velkých papoušků, respektive jsou k němu více vnímaví. Proto by si nikdo neměl kupovat velkého papouška ze ZOO centra, kde je v jedné hale společně s andulkami, agapornisy a jinými drobnými papoušky. Protože v jejich populaci virus koluje, ale obvykle je nezabíjí, zatímco velké ano. Seriózní chovatel prodává velké papoušky na PBFD testované.

Vadit může třeba pozinkované pletivo. Mimochodem, jaké kytky jsou v domácnosti? Řada z nich je pro papoušky jedovatá a celý život ten pták v kleci snad netráví, pouštíte ho proletět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 09:31
avatar

A nejsou to třeba andulky ze zverimexu? Z takového obchodu žádné zvíře dlouho nevydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubz
Datum: 13.04.16 10:01

Létat po bytě je nechá. Kytek je spousta, ale nic z nich nezobou, v obýváku jsou spíše sukulenty/kaktusy. Něco bylo od chovatele něco ze zverimexu. Připadá mi to prostě divné. Tak krátké životy. Dříve v obýváku také neměla krbová kamna(se sklem - uzavřená), to snad neovlivňuje. V kleci je také malá vanička, ptáček tam občas vleze a sám se "cachtá". Pokojová teplota, tak zápal nebo něcvo podobného asi nehrozí. Takže ze zverimexu je to normální, tak krátký život?

Od: trtr
Datum: 13.04.16 21:54

Zdravím, nedáváte na dno klece použité kancelářské papíry? Inkoust je velice, ale velice účinný likvidátor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubz
Datum: 14.04.16 09:39

Také zdravím, pokud vím, tak tam dává obyčejné noviny jako Blesk atp. Ne že by to kupovala :-D Vozí to děda.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.