Koupě kočky přes internet ze zahraničí

Od: Datum: 11.04.16 21:31 odpovědí: 14 změna: 18.04.16 10:29

Dobrý den,

našel jsem inzerát, kde prodávají kočku na internetu. Nakontaktoval jsem se na prodejce. Je z Německa. Ptal jsem se, jak ke mě dopravé kočku a napsal, že letecky do Ostravy a pak mi nějaká služba doveze kočku až domů. Platba kočky při převzetí.

Setkali jste se už s tím někdy? Není to jen vývar a podvod?

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.16 21:43

Jak budete reklamovat, pokud bude mít vadu anebo bude nemocná, nebo může být i psychicky vadná? Také Vám může za pár dnů chcípnout. Netýrejte kočku, letadlo a cesta bude pro ni stres, kdoví, jak bude vyděšená.

Dojeďte si pro ni sám tady po republice. Zde v Čechách je kočičí ráj, je zde plno chovatelů, kde si můžete zkontrolovat chov.

Kočka z ciziny musí mít EU průkaz o očkování.

Tedy nevěřila bych tomu. Myslím si, že správný chovatel nepošle dobrou kočku samotnou někam do neznáma, ale bude ji chtít mít po celou cestu pod kontrolou.

A není to množitel tady z Česka? Nelže Vám někdo?

doplněno 12.04.16 11:19:

A v kočičím útulku byste si nevybral? Nebo jim nechat požadavek a oni, jakmile by měli vhodnou, Vás budou kontaktovat. Kočky z útulku jsou vyléčené, pod vet. kontrolou, mnohdy vykastrované a najdete i čistokrevné, nebo povahově vhodné.

Co 1. kočičí útulek na Vysočině, Skrýšov 12, Polná

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.04.16 21:47

Taky se mi to moc nezdá, chovatel to napsal slovensko-češtinou, a psal, že je z něměcka, tak jsme začali psát anglicky... Tak nevím ... Máte pravdu, chudák zvíře ...

doplněno 11.04.16 22:06:

Byl to podvod, fotky jsem našel na internetu někde z Ameriky :)

Datum: 11.04.16 23:27

Ani by mě nenapadlo o tomto vůbec uvažovat, pokud by se nejednalo skutečně o renomovanou chovatelskou stanici s mnoha referencemi. Většinou všechny tyto nabídky podezřele levných a podezřele pěkných zvířat jsou podvod. Je toho bohužel plný internet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.16 07:09

Kdysi podobná otázka nebo dvě, poradnou prošly. Jednalo se o štěně z Belgie nebo odkud. Je s podivem, že lidé klidně toto akceptují. Aniž by o chovateli cokoliv věděli, o jeho solidnosti, slušnosti, o tom, že se může jednat o množírnu. O obou rodičích štěněte nebo kotěte. Aniž by štěně nebo kotě viděli na vlastní oči. Až po velikou pravděpodobnost podvodu. Hmhmhm, divné, že?! *sok* Zvláště pak, když v každém větším městě probíhají téměř po celý rok výstavy koček. Kde člověk může uvidět nevídané, popovídat si s chovateli, domluvit konkrétní kotě, dohodnout cenu, usmlouvat cenu, když bude chtít "mazlíka", tedy kotě, které nechá vykastrovat a nebude žádat chovnost. Případně může získat kontakt na jiného chovatele.

*zed* Vzpomínáte si, jak jsem psala historku, jak jsem, se sousedkou, ukradla fenečku sousedům, cyganum a pak policajtům? Ti tuhle psinulku kupovali tak, že před vchodem, ve 22 hodi, ve tmě, s blikající zářivkou na konci ulice, zastavilo auto. Cygana čekala před vchodem se třemi řvoucími děcky a s penězi v rukách. Z auta vystoupila baba, v rukách kvílející štěně. Došlo na rychlou výměnu, protože za autem už houkalo druhé, které žádalo průjezd. Živý tvoreček a 4.000 kč změnilo majitele. *plac* Příjde mi tahle historka ještě bezpečnější, než co popisuje Houmy. *plac*Hodně smutné příběhy! Že lidi dovedou být takoví parchanti! *zed*

doplněno 12.04.16 07:27:

Hoummy, jakou kočku chcete? Jakou rasu?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.16 07:21

No, mělo by se to nějak (státně) kontrolovat. Byl jsem na výstavě v Bojkovicích a pak na burze v Přerově, ale asi je příliš brzo, dávám tou tak dva měsíce a koček bude :) ... a ponaučení pro mě, budu chtít vidět rodiče kočky :)

Datum: 12.04.16 12:04

Perská činčila ve stříbrné nebo bílé barvě

Od: pb®
Datum: 12.04.16 12:40

Máte v tom hokej. Perská činčila v bílé neexistuje, to by to pak nemohla být činčila. Zbarvení činčila u koček znamená, že je zbarven určitý poměr na špičce chlupu. Nechci to hledat, ale je to tuším poslední 1/8, zbytek je stříbřitý/zlatý. Tohle zbarvení vždy provází zelené oči a kočka se jeví jako bílá, jen s trošičku umazanými konečky chlupů. Témeř stejné je stínování, to je špička chlupu zbarvena o něco víc, kočka je tedy na pohled tmavší. Tohle zbarvení existuje nejčastěji v černé a modré barvě se stříbřitostí nebo zlatem, protože gen pro zlato je recesivní, takže se stříbřitým kočkám rodí zlatá koťata. Plemeno burmilla se chová jen v tomhle zbarvení a plemeno britská krátkosrstá/dlouhosrstá kromě jiných i v tomhle zbarvení. Ale nejsnáze seženete burmillu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.04.16 14:56

Yep, děkuji za vyčerpávající odpověď, samozřejmě ohodnotím... Britská dlouhosrstá bílá je taky v úvahách ... Měli jsme modrou britku, ale byla zvláštně arogantní, tak nevím a kapku se toho bojím :D.

P.S.: To nevíte, že chlapi vnímají jen pár základních barev (jako třeba jí stříbrná-bílá :D )

Datum: 12.04.16 09:54

V čem jsou kočky z Německa lepší nežli České?

doplněno 12.04.16 11:05:

Ano jsou z Německa a to každý nemá.

doplněno 12.04.16 11:05:

Ano jsou z Německa a to každý nemá.

Datum: 12.04.16 10:30

Jsou z Německa.

Od: pb®
Datum: 12.04.16 12:50

Mezi chovateli koček se běžně kupuje/prodává ze/do zahraničí, aniž by druhá strana kočku před tím viděla jinak než na fotkách, videu. Ono si asi jen tak nezajedete vybrat kotě do USA nebo Ruska. Z obou zemí je tady těch dovozů hodně. Ale kupují takhle zkušení chovatelé a naopak zahraniční chovatel neprodá jen tak někomu. Proč chcete zrovna perskou činčilu? Jen proto, že se Vám líbí? Víte něco o problematice chovu? O genetických nemocích? O péči o dlouhosrstou kočku? Pravidelné každodenní česání, časté koupání a stejně se jí nalepí hovno na chlupy a roznese to po bytě. Když nebudete česat poctivě i břicho, zacuchá se a pak je jediná pomoc jen ostříhat. Díky zkráceným slzným kanálkům velké části jedinců tečou oči. Hnědé slzy je třeba otírat několikrát denně, jinak jsou pod očima hnědé fleky. A když si taková kočka zaklepe hlavou, lítají tyhle hnědé slzy všude kolem. Na zdi, nábytek. Věřte tomu, že o peršankách něco vím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.16 12:55

A potom, ta kočina bude ze zahraničí i pěkně drahá.

Datum: 12.04.16 14:58

Nooo, to jsem nevěděl, je pravda, že na fotkách mají hnědé kysany... Já měl pouze britku a domácí ...

Datum: 18.04.16 10:29

Tak toto bych neriskovala.myslím,že by Vám stejně žádná kočka nepřišla,že to bude podvod.Který chovatel by takhle poslal kočku do světa?Lepší si pro ní zajet,udělat si výlet,aby jste tu kočku viděl na vlastní oči a prohlédl.Ale od takovéto chovné stanice bych dala ruce pryč.U nás je dost chovných stanic s kočičkama.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.