Jak se zbavit cizí kočky

Od: Datum: 10.04.16 15:16 odpovědí: 31 změna: 05.05.16 13:40

Náš pes se na zahradě skamarádil s toulavou kočkou, kterou si přivedl až domů. Nechal jí nažrat z misky, my jsme jí taky něco dali a teď se jí nemůžeme zbavit. Problém nastane v létě, kdy nebýváme celé dny doma a psovi necháváme otevřený barák. On sám se nedotkne ani volně položeného jídla (pokud není v jeho misce), ale je jasné, že pak kočka vleze dovnitř, sežera a zaneřádí všechno co najde. Kočka je divoká, nenechá na sebe sáhnout, takže ani koupel a veterina nepřichází v úvahu. Je nějaká možnost, jak jí návštěvy znepříjemnit tak, aby k nám přestala chodit? Prosím neradit žádné násilí :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.16 17:07

Jednou jí člen a pak členové vaší domácnosti dali nažrat, zůstane, je vaše. Už ji nedostanete pryč, pokud se sama, dobrovolně nerozhodne. Kupte vašemu psovi odblešovací přípravek - obojek, pipetku. A pomodlete se, aby kočka nepovila mnoho koťat. Kdysi se nám stalo totéž. 2x ročně rodila do pilin na topení, kterými byl naplněný sklep až po strop.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.04.16 17:29

jak se kočky zbavit? dokud ji budete krmit, tak těžko, jedině že by ji zahnal váš pes - zkusila bych to, možná, když uvidí, že ji vyháníte vy, tak se přidá a zažene ji, to by na ní mohlo platit... před psy mají kočky respekt...

Datum: 10.04.16 18:03
Šlo by pořídit elektrická dvířka s obojkem pro psa, pak by měl přístup do domu jen on. Nakrmit kočku, byla chyba,pokud jí tam nechcete.. Můžete doufat, že pokud ji přestanete krmit, odejde jinam.
Můžete si půjčit odchytovou klec a kočku do ní nalákat na jídlo. Pak buď jí necháte vykastrovat a necháte si jí nebo můžete zkusit nějaký útulek.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.04.16 18:39

No jasně, nedat nažrat. To si člověk hned neuvědomí, když to na vás hladově kouká :) Pes jí ze začátku proháněl, ale pak se jednou nedala na útěk, očuchali se a bylo to. Myslel jsem jestli existuje nějaká ověřená tutovka, jako třeba proti bobrům se potírají stromy vlčím trusem, proti králíkům se rozhazují po zemi lidské vlasy a tak (teda ten trus snad ne :) ). Jestli ne, tak má náš gaučák smůlu, pokud nebudeme doma, bude muset být venku s kočkou.

Datum: 10.04.16 18:56

Jo tak tohle jsem jednou zažila a dones mám špatné svědomí. Taky k nám začla jedna toulavá nma chalupě chodit, dávali jsme jí najíst, ale za pár dní mi došlo, že by si zvykla a co v zimě. Nikdo ze vsi ji nepostrádal, nikdo jí nechtěl, prý mají svýich koček dost. Odnesla jsem ji na druhý konec vsi, druhý den byla zpět. Další den zase. Zkusila jsem nedávat jídlo, přišla a mňoukala, tak jsme ji odvezli do vesnice asi 20 km vzdálené a dones mě to tíží, zda se chudinky někdo ujal.

Ohodnoceno: 2x

Od: t
Datum: 28.04.16 22:44

Tak to je fakt hnus, co jste udělala *blee*

Od: dota
Datum: 28.04.16 23:12

Není vám to dost hloupé co jste napsala včetně toho smajlíka?

Od: plysovamys
Datum: 01.05.16 19:31

To teda *bum*

Škoda, že se dotyčná v tu chvíli nevžila do situace a pocitů té bezbranné kočky :(

doplněno 01.05.16 19:34:

Doufám, že dotyčnou pěkně tíží svědomí... Má totiž proč *blee*

doplněno 02.05.16 19:13:

Pardon, ale snad jsem se svým komentářem nijak neprovinila, jen bych možná podotkla ještě cosi o božích mlýnech... Dotyčná co nechala kočku bůhvíkde napospas osudu by si zasloužila to samé, odvézt někam kde to nezná a trápit se tam stejně jako ta ubohá kočka... ( tím uživatelce nepřeji nic špatného nebo zlého, jen je mi prostě líto té kočky ) *nevi*

Upozornění od sys ladinpraha 02. 05. 2016 08:28:49
!Pravidlo Z1: je zakázáno psát nesmyslné odpovědi a otázky nebo úmyslně poskytovat špatnou radu.
Otázka zní: Jak se zbavit cizí kočky?

Datum: 01.05.16 23:17

Škoda, že Vy se nedokážete vžít do pocitů té paní obtěžované cizími kočkami."Neodsuzuj nikoho, pokud jsi nestál v jeho botách!" Mimo jiné, taková "ztracená" kočka si poradí, nastěhuje se ke chlívku, nebo do kravína a přidá se k hordě jiných koček, které se tam přiživují. Všeho s mírou, i soucitu s cizími kočkami, které obtěžují, přednější by měl být člověk. Kolik jich zakousnou psi, kolik jich přejedou auta, kolik jich utopí a jinak utratí , a Vy z toho budete dělat až takovou vědu? Pomalu pranýřovat člověka, že si to nechce nechat líbit? Dělá to tak spousta lidí, jiné řešení zatím není. Mí přátelé to řeší stejně, vl. kočku nemají a cizích plnou zahradu. (Podělanou). A jak je příjemné, když si cizí kocouři značkují jejich pergolu, kam zvou návštěvy a kde připravují jídlo, grilují apod., si asi soudný člověk umí představit. Sama mám kočku, kočky mám moc ráda, ale taky mám zdravý rozum. Až sama vymyslíte lepší způsob, tak se přihlaste.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 02.05.16 06:19

Ano, budu z toho dělat až takovou vědu, protože je to hnus a pro mě je kočka daleko plnohodnotnější a potřebnější tvor než mnozí lidé, kteří nestojí za nic *fn*

Datum: 02.05.16 13:29

V tom případě můžete chodit den co den po okolí, sbírat toulavé kočky, krmit je z vlastního a nechat je u sebe, neodčervené, neodblešené. Myslím, že na to nemáte - tak nevnucujte ostatním, aby to dělali.

Datum: 02.05.16 19:21

Nikomu nic nevnucuji, jen mi to přijde ubohé a bezcitné vůči tomu zvířeti, odložit ho někde kde v životě nebylo a nechat ho tam napospas osudu, nic víc...

Já si mohu dovolit kmit i cizí kočky, poskytovat jim azyl na své zahradě a také jim to ráda dopřeji. Pochopitelně je mi jasné, že ne každý to tak má a chce to činit s takovým potěšením. Snad každý ale může kočku dopravit na místo kde o ni bude postaráno a ne ji jen tak někde pohodit, pro kočku na zcela neznámém místě, jako nějakou nepotřebnou věc *nevi*

Datum: 02.05.16 10:26

plysovamys - Z těch vašich výkřiků není poznat, jestli jste sem dala odkaz na pravidla kvůli špatné otázce, nebo odpovědi. Mě se zdá odpověď od aja1946 jako nejrozumější a vůči kočce nejméně násilný.

Datum: 02.05.16 08:21

Já také moc nechápu ty nenávistné reakce. Kočka je šelma, není smečkové zvíře a to že dnes spí v posteli a má svůj záchod v bytě je móda posledních let. To s tím odvozem mi nepřipadá nijak drastické, kočka se uživí všude, v přírodě i kolem obydlí, a pokud to ještě umí s lidma, její plus. Určitě je lepší nabídnout jí jiné teritorium, než jí třeba utopit. Teď se panelákoví ochránci zvířat určitě otřesou odporem, ale vězte, že kočka žere i myši *smich*​. Ale pokud ty nechtěné kočky chce někdo zachránit u sebe doma, rád mu pošlu adresu a domluvíme se na dodání.

Datum: 02.05.16 10:30

Opravdu jste mě oba dva "pobavili". Kočka se uživí všude, nevadí když se odveze někam do p*dele...ale jinak jste milovníci zvířat zcela jistě. Kdyby vás osudy opuštěných zvířat SKUTEČNĚ ZAJÍMALY, tak by ste tu nemohli plodit takovéhle nesmysly. Hlad, nemoci, smrt, to je REALITA. Jen konejšíte vlastní svědomí.

doplněno 02.05.16 10:53:

Tak cizí divokou kočku nahlašte městu aby si jí odchytili. Kočka se oficiálně jako divoká zvěř nikam nepřeváží a už vůbec ne svépomocí.

Datum: 02.05.16 10:35

Možná by to chtělo před reakcí přečíst zadání a ostatní komentáře. Jedná se o CIZÍ divokou kočku. Podobně postupují i záchranáři ostatních divokých zvířat, odvezou je prostě tam, kde neškodí. O zvířata, která jsme si pořídili sami, se samozřejmě staráme k jejich spokojenosti.

Datum: 10.04.16 20:33

Varianta 1) kočku postupně ochočit a udělat z ní kočku domácí. Varianta 2) zavolat odchytovou službu a kočku nechat převézt do útulku. Varianta 3) dát kočce něco do žrádla po poradě s veterinářem a uspanou jí nechat kastrovat, odčervit a odblešit, aby se s ní česem stejně stala kočka domácí. Na odvoz někam, nebo likvidaci bych neměla žaludek.

doplněno 11.04.16 21:29:

Tak vidíte, jedna kočka, to nejsou skoro žádné starosti:) Jen aby pak nedovedla i koťata, proto jsem pro odchyt a kastraci. Samozřejmě jí můžete nějak vyhnat, ale tím se stejně jen problém přesune na někoho jiného. Bezprizorních koček jsou mraky, málokdo je vítá u svých dvěří zatímco jiní je dál vesele množí.

Datum: 11.04.16 10:57

Máte problém s jedinou kočkou. To já mám několikanásobně větší. Asi /odhadem/ nejméně s 25 kočkami.

Kočku nemáme žádnou, nemáme ani psa. Sousedka nad námi má prý, jak sama říká, víc, než 10 koček. Prý 12 - 15, přžesně že neví. A pořád přibývá. Kastrace či antikoncepce jsou pro ni španělská vesnice. Na žrádlo není také příliš štědrá. A tak ta polohladová horda lítá kolem a snaží se něco urvat.

Druzí sousedé jich mají 5. No a další? Nevím kolik, ale i na ostatních dvorcích vidím často kočku.

Sežerou z hladu našim slepicím i míchanici z chleba, šrotu, vody, brambor...Nejvíc mi ale vadí zaneřáděná zahrada. Kopu, pleju, a najednou...no fůůůůj! *blee* Protože je jich v okolí tolik a u nás jim nehrozí pes, udělaly si u nás ty mrchy veřejné záchodky.

Záchytnou službu pozvat nemohu, jsou to kočky "něčí", i když by potřebovali lapit do sítě spíš majitelé. Dřív mi kočky nevadily, teď na to strašné množství už jsem alergická. Vím, že jim nevysvětlím, že tato zahrada je naše a ať si sé...doma. CO S TÍM? Existuje něco, co by je odpudilo? Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.04.16 12:30

Tak teď bych měl mít radost že máme jen jednu :) I když už jsem viděl další dvě, ty ale zatím před psem prchají. Vám by pomohl jen nějaký ostřejší pes, než je ten náš trouba. Na kočky by měl platit i malej. Pro pobavení - co s kočkama dělá salátová okurka :) - http://zabavnej.cz/video-8339-proc-se-kocky-boji-okurek

Datum: 15.04.16 06:49

Pejska si zatím nemohu pořídit, kvůli 91 leté silně dementní tchýni. Snad jednou...:)

Ale napadlo mě záhonky osázet sazeničkami salátových okurek. To by byl mazec! Už vidím velkou zelenou okurku, jak si tam na záhonku leží, 2 kočky jdou proti sobě, uvidí ji. Leknou se, vyskočí, náraz hlavami do sebe a pád. A já je pak už jen budu za ocasy tahat do kontejneru. To jich té sousedce z jejích 15 kousků určitě něco ubude! *smich*

Sama na sebe se zlobím, jakákoliv zvířata mi nikdy dříve nevadila, ale čeho je moc, toho je příliš. Jaga.

Datum: 15.04.16 18:31

babojago a zkoušela jste to řešit s nějakým místním úřadem? Protože to už je opravdu extrém tolik koček a v takových podmínkách. To je pomalu i o lidské zdraví...

Datum: 16.04.16 11:34

Taranteli, paní, která vědomě zakládá tu "kočičárnu", je členkou obecního zastupitelstva. Sice taková jednodušší, neublíží, ani neprospěje, spíš se jen veze s davem. Ale ono spáchat u nás kandidátku nebylo lehké, byli rádi za každou dušičku, která projevila zájem. Nic proti paní jinak nemám, každý jsme nějaký. To bych ale se stížností na OÚ asi příliš nepochodila. *plac*Jaga.

Od: dota
Datum: 16.04.16 12:07

Dobrý den, když jsem si zadal do googlu jak odpudit kočky, tak mi to našlo nějaké rady, jaké rostliny, popřípadě jiné věci kočky odpuzují - například zde - http://cs.wikihow.com/Jak-odpudit-ko%C4%8DkyNásledně jsem četl zkušenosti lidí, jedni psali, že to funguje, druzí zase že ne. Každopádně to za vyzkoušení stojí. Pokud by to nefungovalo, tak mě napadly dvě věci. První věc je vybudovat vodní příkop, když kočky vodu nesnáší, ale to uznávám, že je blbost, jen mě to prostě napadlo a druhá věc je mít okolo zahrady ohradník, tak jak to mají na koně, ovce atd. Kočka přijde, kopne jí to a už se tam nepřibíží. Kdysi jsem tak šel se psy okolo takového ohradníku a to sem netušil, že to ohradník je, psi tama chtěli projít, koplo je to a už se mu vyhýbali.

Od: kejki
Datum: 16.04.16 23:21

To s tou okurkou je vtip, pustí jí nějaký zvuk, aby se lekla. Na kočky postřikovač s PIR čidlem, jinak snad nic.

Datum: 02.05.16 13:44

Před dvěma lety jsme řešili podobný případ.Jednu kočku už jsme měli,a tak nám ten příchozí vyhublý kocourek s hrubou srstí připadal jak vetřelec.Ale člověku to nedá,a tak jsme mu dali nažrat.Snažili jsme se ho odhánět ale vždy se objevil.Ale protože jsme na kočky zvyklí,tak nám nějak na zahradě nevadil.Prostě jsme se s ním podělili o jídlo.Také byl plachý,ale během pár dní si zvykl.Během půl roku jsme přišli o kočičku a tak jsme vzali zavděk kocourkem.Nechali jsme ho vykastrovat,aby se netoulal.Dneska po skoro třech letech je to náš nejmilejší člen rodiny.Pravidelnou stravou se mu srst tak nádherně zlepšila,že je jak nejjemnější samet.Na rozdíl od pejska můžeme odjet na celý den pryč a víme,že večer nás jde přivítat k vrátkům když se vracíme.

Dejte prosím kočičce šanci na hezký život.Věřte že za pár dní si na vás zvykne a budete moci ji odvézt k veterináři k očistě a eventuelně ke szterilizaci.

Od: sofie
Datum: 02.05.16 19:05

To jste napsala moc hezky, mluvíte mi z duše *palec*

Datum: 02.05.16 16:30

Planetko, ten článek je pravdivý. Moji mladí dali okurku na zem a kočičáci se seběhli, aby ji očichali. Ale když ji tajně dali kočičákovi za záda, tak to vypadalo, že vyskočí z kůže. Až nám ho bylo líto, jak se leknul. :-D

Od: kejki
Datum: 04.05.16 14:24

Díky za vysvětlení, moji kocouři jsou salámisti, ty k výskoku jen tak něco nedonutí.

Datum: 05.05.16 07:26

Před více než 30 lety jsem bydlela v domě kde jsme měli topení na uhlí ve sklepě- kotel Několikrát jsem viděla kočičku jak se mě lekla a přes uhlí pelášila ven rozbitým okénkem.Venku mrazy , bylo mi jí líto. Přes všechny starosti se třemi menšími dětmi jsem ji dala krabici s dekou za kotel a denně ráno jsem ji tam dala plnou misku.Kočička se zabydlela a už přede mnou neutíkala. Nechala se i pohladit. dětem jsem o ní řekla a šly se na ní podívat , ona se jich bála a utekla. Takhle jsem to denně praktikovala.Na jaře seděla venku a čekala na mne. Ale v tu dobu jsem si všimla že má špatnou srst a celé holé místa. Moje známá veterinářka si myslela že to je herpes- prašiivina. Tak jsem se bála aby to děti nechytily , už se od nich nechala hladit. Hned jsem jim to zakázala a doktrka přišla a měla pravdu.Bylo mi ji velice líto ale nebylo zbytí.V domě též lidi nad ní ohrnovaly nos. Dostala injekci a šla do kočičího nebe.Bylo to nebezpečné. Aspon jsem jí pár měsíců zpříjemnila život. Dnes mám 6kg kocoura - nalezence.Ted je na chatě a myslím že by neměnil ze žádným jiným.

Od: sofie
Datum: 05.05.16 13:40

To je moc hezké, že jste se nad ní slitovala a ujala se jí. Kéž by bylo takových lidí více... I těch pár měsíců, kdy jste její život udělala lepším, za to stálo, to mi věřte ;)

Ta číča si to určitě uvědomovala a byla Vám vděčná. Před měsícem u nás doma zemřel patnáctiletý kocour Míša, kterému před lety umřeli páníčci a od té doby se protloukal jak mohl. Přehraboval se v odpadcích, hubený na kost, evidentně nemocný, začervený. Hlasitě a zoufale mňoukal o pomoc. Nikdo mu nepomohl, naopak ho dospělé děti jeho zemřelých páníčků mlátili kovovou tyčí, pálili ho cigaretou, uřízli mu ouško, nekrmili ho, kopali do něj a polévali ho vařící vodou. Pomohli jsme mu my, vyléčili ho a vykrmili tak, že po nějaké době už připomínal spokojenou vykynutou vánočku :-D

Bydlení měl zajištěné u nás na zahradě, byl v teple a ve dne v noci měl k dispozici plné misky dobrot. Úžasně se zlepšil, po všech stránkách. Neustále dával najevo jak je spokojený a jak je u nás rád, vděčnost z něj přímo sálala. Před měsícem zemřel stářím u nás doma a v jeho očích jsem viděla smíření a vděk. Věděla jsem, že odchází šťastný, že ta trpělivost, nervy, peníze a čas za to stály a absolutně toho nelituji. Míša už odpočívá na zahradě s ostatními kočičkami, které nám odešly a to vědomí, že jsem mu udělala z pekla ráj mě těší každý den, kdy si na něj vzpomenu *slunce*

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.