Co je zač?

Od: Datum: 09.04.16 20:28 odpovědí: 8 změna: 10.04.16 23:37
Objevil se nám doma tento brouk. Co to může být?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.16 21:05

Skoro mi to připadá jako chroust nebo chroustík, ale na ty je snad brzo

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.04.16 23:52

Chroustek to není.

Od: ben®
Datum: 09.04.16 21:13

Dobrý den, řekl bych, že je to tesařík (možná krovový nebo smrkový=?). Zdravím!

doplněno 10.04.16 06:37:

mylady - tesaříků je hodně druhů a jsou i různě zbarvení. Z Vašeho obrázku jsem vyhodnotil zbarvení hnědé, protože červenou barvu tam nevidím - zřejmě rozdíl skutečnost vs. fotka.

Ovšem, druh brouka je asi určen správně.

doplněno 10.04.16 23:07:

radko - ani se necítím býti vyveden z omylu .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.04.16 23:55

Vypadá to na tesaříka obecného. Ten náš je červený a co jsem našla na netu, tak červené jsou samičky tesaříka obecného. Asi jsme to přitáhli ve dřevě na topení.

Datum: 10.04.16 10:10

Je to TESAŘÍK KROVOVÝ. Bývá častý v domech, zvláště pak v dřevěných stavbách. Jeho larvy totiž žijí v suchém dřevě, čímž je ničí /pevnost trámů/. Proto je to pro stavby opravdu škůdce. Tam, kde se vyskytují, je třeba dřevěné trámy dobře naimpregnovat. Jaga.

Od: jofa®
Datum: 10.04.16 10:52

Já se domnívám, že to není tesařík. Podle mne to je jeden z druhů červotočů (červotoč umrlčí, červotoč proužkovaný). Pokud je kole 7-8 mm velký. což podle foto broučka na látce odpovídá.

Od: radko
Datum: 10.04.16 22:54

Zdravím. Vyvedu všechny z omylu - jedná se o tesaříka Pyrrhidium sanquineum. Fotka sice není kvalitní, ale je na ní poznat že je červený a s štít a krovky má s červeným tomentem - http://www.cerambyx.uochb.cz/ps.htm . Preferuje duby, tak jestli tam někde v okolí máte složené dubové dřevo... A samička tesaříka obecného Stictoleptura rubra, i když je červená, tak vypadá úplně jinak - http://www.cerambyx.uochb.cz/rubra.htm Navíc vyletuje až koncem června jako jeden z posledních tesaříků.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.04.16 23:37

Tak to bude on. Dočetla jsem se, že by na dřevě v domě škodit neměl. Asi jsme ho opravdu přinesli domů se dřevem na topení.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.