Línání králíka a česání

Od: Datum: 16.11.12 13:08 odpovědí: 4 změna: 20.11.12 21:36

Je nutné čtyřměsíční mládě zakrslého králíka při línání vyčesávat? Není dvakrát mazlivá a přítulná a příliš nedrží, takže nevím, jestli ji mám za každou cenu nutit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.12 14:01
avatar

Mladého králíčka by jste měla česat denně nebo obden. Zacuchané chlupy později už bez problémů nevykartáčujete. Kartáč nesmí být ostrý a není dobré na něj ani tlačit. Někteří jedinci nemusí být přítulní, ale vlídným slovem a zacházením se dá králíčkovo chování upravit. Mělo by se pro vás stát denním pravidlem, že budete králíčka hladit, chovat a kartáčovat. Věřím, že králíček si zvykne na všechno, jenom je potřeba se mu více věnovat. Pokud se mu česání moc nelíbí, tak ho k tomu postupně přivykejte, dopřejte mu čas, on si zvykne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sindy*
Datum: 16.11.12 15:29

Na česání ji zvyknout zkusím, pokud to nutné je. Nicméně se jí denně věnuju několik hodin, hladím ji, drbu, chování nesnáší. (Údajně to tak má ale většina králíků.) Škrábe a kope. Jinak neustále běhá, je dost aktivní, takže udržet ji pár minut v klidu na česání bude asi oříšek. (Navíc ve čtyřech měsících to vidím na počínající pubertu a tím spíš perfektní neovladatelnost.) Kdybych si myslela, že její chování můžu zvýšenou péčí ovlivnit tak, aby se česat dala v pohodě, asi se tak blbě neptám, jestli je to nutné a mám to lámat přes moc. Ne z každého králíka člověk péčí vychová mírné a přítulné zvířátko.

Datum: 16.11.12 16:24
avatar

Musíte králíčka navyknout, protože bude žít mnoho roků a vy budete mít stále chlupy po celém bytě a na všem svém oblečení a králíček bude jako strašidlo. Zcumplošené, zplstnatělé chlupy, pod kterými se pokožka zapaří. Musíte najít něco, čím to půjde bez trápení. Existují takové rukavice a žínky na česání a vyčesávání. Také se to dá punčochou nebo punčocháči navlečenými na ruce. ;) Musíte najít způsob, čeká vás dlouhý společný šas.

doplněno 19.11.12 10:58:

http://www.veterinarnipece.cz…gumovy-dlanovy-trixie-23.html *hej*Nemusí to být zrovna tento kartáč, ale podobný z vašeho obchodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 21:36

Ano, měl by se česat nejlépe denně, protože jinak zůstanou vypadané chlupy v srsti a budou se tvořit chuchvalce. Králíček se nemůže nechat zdivočet, musí být zvyklý na lidskou ruku, hlazení, zvedání, manipulace, nošení, mazlení a také česání. A pokud nedrží, tak si jej dejte na klín na polštářek a na ten mu dejte např. kousek mrkvičky, aby se nějak zabavil. =)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.