Včela pískorypka

Od: Datum: 08.04.16 08:53 odpovědí: 5 změna: 14.04.16 17:27

Dobrý den, pracuji v mateřské škole. Tento týden jsme zjistily,že pískoviště misto dětí obsadilo velké množství těchto včel.

Pískoviště je plné otvorů do kterých včely zalézají a poletují nad pískovištěm. Prosím poraďte co s nimi. Nejsem nepřítel včel, ale pískoviště v MŠ není vhodné k chovu včel.

Díky B. Smítka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.16 10:31
avatar

Pískorypka- od slova rýpat ne ryba. :-D http://www.vcelynastrese.cz/atlas/piskorypky.html

Kolem takových všeliček jsme chodili na procházku několik let. Byly za domem, v mírném svahu plném modřenců, na slunečné straně. Včelek bylo opravdu hodně. Nebyly agresívní, hleděly si svého. Vloni přišel člověk s rozprašovačem a postříkal je. Bylo po včeličkách. Asi si někdo z domu stěžoval a majitel pozval deratizátora. *sok* Vám asi nezbude nic jiného, než včelky takto vyhubit. A u provozovate školky požádat o odstranění kontaminovaného písku a navezení nového, nezávadného. Vidím to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.04.16 10:31
avatar

Dobrý den, záleží na tom, jak velký jste ekolog a milovník přírody. Ta včelka si tam dělá hnízda a bude se tam množit. Nemá to být druh včelky agresivní, ale žihadlo má.

Chemii do dětského pískoviště asi nepoužijete, tak snad zakrývat písek plachtou a tu včelku zahubit. Další možnost je vysvětlit dětičkám, že toto zvířátko tam nyní bydlí a udělat jim jiné pískoviště a to hned důsledně zakrývat plachtou (což je vhodné např. i proti kočkám).

Zdravím!

doplněno 14.04.16 17:36:

bohumilsmitka - vidíte, jak je důležité v dotazu uvádět více a podstatných informací.

Nyní už je to jasnější. Poradil jste si sám a likvidátor zlikvidoval to, co jste zlikvidovat chtěl. Příroda prohrála s člověkem a jste za hrdinu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sepi®
Datum: 08.04.16 11:24
avatar

Taky jsem se divila, co to máme na zahradě za včelky ))a ejhle)) zde odpověď)})) *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 16:37
avatar

Zdravím, nám se zase v domečku vedle pískoviště uhnízdily jakési podivné vosy, ale ty naše typické "české" to nejsou. Třikrát do měsíce srazím začínající hnízdo, ale jsou tam pořád, děti holt dávají pozor...

Nešlo by je vykouřit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohumilsmitka
Datum: 14.04.16 17:27

Děkuji všem za rady, pískoviště jsou dvě a obě mají rozměry 4x8m, dětí je zde zhruba 150. Vysvětlovat dětem a nebo spíše jejich rodičů že na pískovišti teď bydlí včeličky je naprostý nesmysl, a stavět jiné na omezeném prostoru školkové zahrady také neni dobrý nápad. Proto byl zalvolán deratizer a ten za 4500 obě pískoviště vystříkal nějakým přípravkem. Skoro všechny včely zahubil, zbytek byl vyhuben manuálně. Pískoviště se nechá několik dní odvětrat, proleje dezinfekcí a přerýpe.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.