Jak se zbavit těchto brouků?

Od: Datum: 07.04.16 14:13 odpovědí: 7 změna: 03.10.16 12:55

Dobrý den chtěla bych se zeptat o jakého brouka se jedná a jak se jich zbavit Děkuji mocSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.16 14:27

Řekl bych, že je to svinka. Ukrývá se tam, kde je vlhko.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.16 15:10
avatar

On to není brouk. Je to opravdu svinka. Lze na ni použít například REBELa, ale je spousta jiných prostředků. Svinka není škodlivá, živí se zbytky organizmů a rostlin.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 07.04.16 16:30
avatar

Tyhle potvůrky jsou neškodné a jak už bylo napsáno, žijí tam, kde je vlhko a nějaké organické zbytky. Zbavíte-li se vlhka a potravy (zahnívajících zbytků) těch tvorečků, odstěhují se sami. Když je jen vyhubíte, ale příhodné podmínky pro ně zůstanou, časem se nastěhují další.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.16 22:23
avatar

janka, budete se divit, já se taky divila, ale svinka nepatří vůbec mezi hmyz,patří mezi suchozemské ráčky.Svinku poznáte podle toho,že se v případě ohrožení stáčí do klubíčka (proto ten název). Jestli se nestáčí, tak je to její příbuzná stínka.Ať už je to tak nebo tak, oběma vyhovuje vlhké a tmavé prostředí, proto se vyskytují mimo jiné hojně ve sklepech, kde pokud jsou uskladněná jablka, mohou napáchat nějakou škodu.Jinak jsou prakticky neškodné,fungují totiž jako úklidová služba, která rozloží veškeré rostlinné zbytky na humus a zejména v kompostu jsou nenahraditelné. Pokud jsou hodně rozmnožené ve vlhkém skleníku, mohou napáchat škodu na salátu, ředkvičkách nebo okurkách. Záleží tedy na tom, kde se vám vyskytly. Postřik např. CYTROL DUST na ně funguje ,ale pokud neodstraníte příčinu, tedy vlhké prostředí, po čase se vám stejně objeví opět.Můžete je také zkusit odstranit mechanicky a to tak, že pod velký hliněný květináč rozkrájíte jablíčko , pod jehož okrajem zůstanou škvíry tak akorát pro ně, naleze jich tam velké množství a můžete je jednoduše přenést do přírody či na kompost nebo tam, kde pěstují slepice. Jak říkám, záleží,kde se vám vyskytují. Tož, tak.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.04.16 09:46

My jí mame doma přestěhovali jsme so do nového bytu který je hned nad sklepem lezou nám po stěně v obýváku i v dětském pokoji ...je to docela nepříjemné během dne i desítky ks. jích chytneme ...:/

Datum: 02.10.16 20:03

janka ..tak to je děs,,já je nacházím pod vlhým dřvem a cihlami jsou rrády ve vlhku,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.16 12:55
avatar

to není brouk, ale vzdálený příbuzný krabů, pavouků a trilobitů. Jako děcka jsme jim říkali Beruna.

Co s nimi. Začněte tím, že ve sklepě uděláte pořádek. Ať v něm nejsou žádná naházená prkna a žádné skladiště krámů, se kterými už 100 let nikdo nehnul atd a zmizí i tihle "brouci". :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.