Kočka před porodem

Od: Datum: 03.04.16 00:35 odpovědí: 18 změna: 20.08.16 22:39
Dobrý den, dá se zjistit, jestli je kočka před porodem, když nevím kdy se spářila? Jde poznat, že se chystá na porod?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.16 09:27
avatar
Kočka, která se chystá na porod, již nějaký ten týden před porodem zkoumá vhodná místa pro porod. Před porodem je pak viditelně neklidná a záleží na povaze kočky a vztahu k vám - buď bude vyhledávat klid nebo za vámi chodit a vyžadovat pozornost. Těsně před porodem jsou pak vidět na břiše stahy..
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 14:40
Chodí za mnou a vyžaduje pozornost i když březí není. Když si mi lehne na klín, tak se jí břicho hýbe, jak se v ní hýbou koťata. No, už jsme jí radši pod stolek dali krabici s mým starým tričkem, hned si tam vlezla, tak snad přijde porodit domů.
Od: lego®
Datum: 03.04.16 10:20
avatar

Podle bricha.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 10:28
avatar

Kočka je jen doma? Nebo je jen venkovní? Nebo je doma a chodí i ven?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 14:45
Je doma i chodí ven. Proto právě nevíme, kdy se spářila. Ale jak jsem psala výš, už jsme jí připravili krabici s mým tričkem, pod stolek, aby tam měla klid a šero a zvykla si tam. Jinak si totiž doma lehá kam chce.
Datum: 03.04.16 15:34
avatar

Zklamu Vás, ale že si tam zvykla, nemusí vůbec znamenat, že tam porodí. Hlavně tam za ní VŮBEC nechoďte. Prostě vůbec, když tam je, dělejte, jako by nebyla; je dobré, když je to v místnosti, která se nepoužívá. Kočky rodí tam, kde si jich nikdo nevšímá. Ty naše si na to vždycky našly to nejbláznivější místo - ale naštěstí v domě. Ono porod není žádná hračka, starost o koťata taky ne, tak rodí tam, kde je sucho a naprostý klid, protože klid = bezpečí. U nás okrajové části domu, kam nikdo nechodí - půda, sklep, kumbál nebo místo, kam na ni nedosáhneme - za ložnicovou stěnou :-D

Jestli Vám to pomůže, takových 24 hodin před porodem se už kočka chystá na to svoje místečko, tzn. u nás se to projevovalo tak, že vůbec nepřišly domů, hledali jsme je. Nemá velkou potřebu žrát. Jo a jedna chodila kolem dokola a hlasitě mňoukala, byla neklidná, ale byla najednou velice plachá, vůbec nenechala nikoho, aby se k ní přiblížil.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.16 00:05
Brejlí nám asi hodně věří. Porodila v té připravené krabici, která je pod nízkým stolkem v sednici (bydlíme ve staré roubence). A ani jí nevadilo, že jsou doma tři feny. Ostatní jsem popsala níže
Datum: 03.04.16 17:29
avatar

Každá kočka se před porodem chová jinak. Některá zaleze do připravené bedny, některá jinam. Některá vyžaduje Vaší pozornost a přítomnost, některá ne. Každopádně 24 hodin před porodem už kočka přestane žrát, polehává, je neklidná. Mamka má chovatelskou stanici, porodů jsem viděla hodně. Budu držet palce ať to s kočičkou zvládnete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.04.16 15:51
avatar

Napište, až budou koťata na světě. Prosííím. Jak to bylo? *hej*A fotka bude velmi vítaná. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 19:59

Určitě se ozvu. Zatím Brejlí ze shora vypadá jako trojúhleník s ocáskem :-D bříško už má pěkné, tak doufám, že už to bude brzy.

Datum: 12.04.16 23:58
Tak naše Brejlí včera porodila *uspech* Máme 4 kocourky a 1 kočičku. Porod proběhl hladce, Brejlí to zvládla sama. Asi je jiná, večer normálně žrala, skoro celou noc spala se mnou v posteli, jak to dělá často. Porodila v připravené krabici. O koťátka se perfektně stará. Ještě ráno v 7 ležela se mnou v posteli tak v polospánku jsem vnímala, že má asi stahy nebo se v ní mlela koťátka. A když jsem v 8 vstávala, tak už v posteli nebyla. Ale z krabice jsem slyšela kňourání. A všechny tři hafiny byly jak na jehlách, protože nevěděly odkud ty zvuky jsou
Datum: 13.04.16 07:10
avatar

Mylady, gratuluji. Je to krásné! A taky dojemné.;)

Jen bych vám chtěla říci, že tohle jste už tedy zažili, kočka taky a až příjde čas, nechejte ji vykastrovat. Není to velký probém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 08:13
S kastrací určitě počítáme.
Od: trtr
Datum: 13.04.16 08:32

Zdravím, pěkné. ;), ;) Přeji ať se jim daří a podaří se najít vhodné umístění pro všechny koťata.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pb®
Datum: 13.04.16 09:02

Tak bacha na to, kočka může znovu zabřeznout už 3týdny po porodu a pokud chodí volně ven, tak zcela jistě zabřezne letos minimálně ještě jednou. Naštěstí se dá kastrovat i v první polovině březosti, takže až bude koťatům nějakých 5-6týdnů a začnou přijímat pevnou stravu a chvilku to bez mámy vydží, běžte na kastraci. Neotálejte, jinak můžete mít za nějakých čtvrt roku dalších 5 koťátek. Nebo třeba rovnou 8.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.16 21:43
Tak jsme to nevychytali Brejlí včera porodila 7 koťátek. 2 kočičky a 5 kocourků Na kočičky a 1 kocourka máme zájemce, ty jsme jí nechali, ostatní jsme utratili. Porod zvládla zase sama, ale tak dvě hodiny před si pro mě přišla do postele. Takže až do porodu prvního kotěte jsem seděla vedle její krabice, hladila jsem ji a mluvila jsem na ni
Od: pb®
Datum: 20.08.16 22:19

Nevychytali? Ne, vy jste se na to prostě vysrali! První vrh kočka porodila v dubnu! Jasně jsem psala, že je třeba kastrovat za nějakých 5-6 týdnů po porodu, jinak bude mít koťata zas. Kočka je březí 2 měsíce, kastrovat se dá v první polovině březosti. Tedy ani za 3! měsíce po prvním porodu jste jí nenechali vykastrovat. Tak znovu. Je srpen, kočka může zabřeznout už 3 týdny po porodu a to si piště, ze zvládne 3 vrhy koťat během roku, i když ten poslední bude na podzim. Kočku je třeba nechat kastrovat v nějakých 5-6ti týdnech věku koťat, jinak hrozí, že bude zase nakrytá a porodí. Pevně věřím, že se poučíte a nyní už to "vychytáte".

Ohodnoceno: 3x
 
Od: blanka33*
Datum: 20.08.16 22:39

Dobrý den, z komentáře pb si nic nedělejte, prostě jste s tím dalším vrhem nepočítali.. Tentokrát se poučíte a už ji necháte vykastrovat ;).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.