Jaký akvarijí komplet?

Od: odpovědí: 3 změna:

Zdravím,

chci si koupit nějaký akvarijní set od 100 do 150 litrů. Jenže na interentu je jich obrovské množství a já se nedokážu rozhodnout, který vybrat.

Můžete mi nějaký poradit? Já jsem zatím nejvíce pro Juwel Rio 125.

Děkuji

3 odpovědi na otázku

 

 


0x
Mám jedno akvárium taky od této značky. Je pěkné, ale drahé. Koupil bych normální akva, normální osvětlení, s filtrem a topítkem. Za zbytek ceny bych měl kytky a rybičky.
Například trubice v osvětlení používají schválně nestandartní délky, abyste museli měnit jen za jejich dražší. U té stopětadvacítky stojí jedna sice jen dvě stovky, ale stejně je to dost. Je pravda, že jejich kryt filtru se mi líbí. Jenže když zdechnul motorek, měl jsem co dělat, abych tam napasoval vhodnější od jiné značky.
Každému doporučuju portál rybičky.net. Tam načíst, co potřebujete, pak se líp rozhodnete. Třeba ho pak stejně koupíte, ale budete vědět proč.

 


0x

Taky chováme rybičky...předtím jsme nastudovali spoustu všeho možného...musím po pravdě říct,že nejlíp nám poradili v prodejně,kde se vyptali na to,jak velké akvárko,jaký druh rybiček atd.atd. - taky kolik do toho chceme investovat peněz a času.Doporučuju .

avatar
Upozornění od sys ladinpraha 03. 04. 2016 22:14:07
!Pravidlo Z4: je zakázáno odkazovat tazatele na vyhledavače ve smyslu: "tady si to najdi" a na místa, kde problém vznikl (úřady, instituce, zaměstnavatele apd) ve smyslu: "tam se zeptej, podívej". Tazatelé nejsou hloupí, aby o této možnosti nevěděli, ale z nějakého důvodu volí Poraďte.cz, respektujme to!

 


0x

Trochu jsem to skouknul, tak set Juwel Rio je i se skříňkou tak v ceně cca 8000 kč (bez cca 5000kč). V té ceně je akvárium, osvětlení, topítko, filtr a podstavec. Takže žádný velký set. Pod tím pojmem bych si už i představoval vnitřní osazení - kameny, písek, kořeny, pozadí a pod. Dále třeba automatické krmítko a pod. Když jsem si zadal jednotlivé části, tak mě vyšlo akvárium asi 1200 kč, filtr tak 500 kč, topítko je zanedbatelná cena, nejdražší je na tom asi osvětlení cca 2500 kč a hlavně skříňka - ale u té záleží hlavně na provedení, tady jsou cenové rozdíly velké. Takže sestavit si akvárium sám, podle mě získáte za stejné peníze větší akvárium a silnější filtr. Rozhodně bych si nenechal radit přímo v krámě. Tam Vám přinejlepším radí tak, jak je pro ně výhodné, jak kterou značku prodávat (jakou na ní mají marži), nebo co jim leží na krámě a potřebují to prodat. Orientovat se musíte sám, nejlépe z nezávislých zdrojů. Přeji dobrý nákup.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]