Pomoc-rada agresivita psa po kastraci

Od: odpovědí: 17 změna:

Dobrý den, mám velký problém s mým 6,5letým psem AST.Před kastrací jsme řešili strachovou agresi a byli jsme již cca na 80% úspěšnosti/opětovnou socializací a mým výcvikem dle Cesara Millana/,ale museli jsme na kastraci ze zdrav.důvodů.Pak se velmi změnil- venku vyjíždí na psy a bohužel i lidi. Nevšímá si po mém povelu jen malých psů a fenek.Pracujeme s verzí: škubnutí s obojkem, odvedení pozornosti pamlskem, nebo odvedení pryč od místa problému již při prvních náznacích./bojový postoj/Ovšem ne vždy to zabere. Můžete mi prosím poradit, co ještě mohu kromě důslednosti pro něj - nás udělat? Děkuji za každou radu. P.S. Používám i homeopatika, ale přímo na toto chování jsem nic nedohledala.Mám vyzkoušet i Bachovu květovou terapii?

17 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar aja1946

Tak to jsme na tom stejně, čekala jsem zklidnění a mám teď pocit, že nesnáší daleko více psů než dříve a taky vyjíždí.


Nepsala jsem, že dostane pamlsek když špatně reaguje, napsala jsem : odvedení pozornosti pamlskem. Mlsku dostane jen tehdy, až je zcela klidný a poslechne na následující povel.Chování psa pozoruji stále, jelikož jsme před kastrací řešili strachovou agresi.


Koukněte na Cesara Millana- znalec psí duše. Někdo na něj nadává, nám pomohl.Taková prkotina : kdysi mě venčil pesan, po shlédnutí CM ho venčím já a jde hezky u nohy, když chci.Po 10minutách pochopil, co po něm chci.Já pak z toho úspěchu probrečela půlku noci. Stojí to za to.Vřele doporučuji.Teď i běží na Prima Zoom v úterky večer a opakují v pátky po obědě.Jinak na Youtube.

 


2x
avatar jakoola

Dobrý den .

Jak dlouho je po kastraci? Strachovou agresi má vrozenou nebo získanou?

Podle Vašeho popisu bych řekla , že se mu povaha nezměnila , spíš mi to připadá , že díky narkoze se výchovou korigované negativní vlastnosti projevili naplno a mu mozek mu nezpracovává doposud naučné povely k sebeovládání .Asi bych se snažila mu ,,rozhýbat,, mozek - nové cviky , nové povely , nové hry.

Vypadá to , že v podstatě budete začínat se socializací a výchovou znova. Důslednost je vám zřejmě jasná. Jak na socializaci to Vám není potřeba říkat . Osobně bych zkusila ještě jednu možnost , naučit psa aby vnímal jen mě a soustředil se jen na mě .Říkám tomu ,, naše intimní chvilka :),, Blbě se to popisuje , ale praxe je taková , že páníček je se psem na zemi , drbe mu břicho, nebo masíruje a cokoli psovi šeptá . Jde o to aby se mozek soustředil na prožitek . Po čase by se měl naučit soustředit se jen na Vás i za přítomnosti jiné osoby atd. Celé je to jen o zklidnění a soustředění se na Vás , protože podle Vašeho popisu začne jančit a nevnímá vás.

Co se týká Bachových kapek , odzkoušeli jsme je u psa se strachem z hluku a zejména bouřky . Trochu to pomohlo , ale ne 100%. Držím Vám oběma palce .


Díky.S narkózou to nemá prý nic společného - konzultuji vše i s vetem.To by už blbnul dříve, má za sebou bobek jeden už 4narkózy. Strachovka byla získaná po několikerém napadení jiným psem a ještě k tomu bohužel v čase cca 3let- čili v dospělosti. A o té "intimní chvilce",vím co máte na mysli,děláme, ale bohužel vše je na dlouhou trať...Chci jen pro něj udělat vše, co se dá! Zaslouží si to,je to moje zlatíčko.

 


2x
avatar babkazov

Nedovolí mi označit odpověď @jakoola, tak alespoň takto *palec* Jen musím přidat několik vět z jiného pohledu. Potkávám 3 paní, jejichž pes vyjíždí. Všimla jsem si a pak jim to řekla, že jejich pes chápe cukání a přitahování vodítka, jako sdělení "Bacha, nebezpečí! Chraň, mě! Jsem ohrožená!" Ověřily jsme si to, fakt to tak funguje. ;) Myslím si, že se moc dobře stavíte k problému a když budete všímavá, souvislosti vám dojdou. Podstata problému je ve strachu. Řešení bude v posilování sebevědomí psa. Určitě na řešení příjdete! Nepochybuji. ;)

Tak to je velmi zajímavé, dám si na to pozor.


Jde o to, přesně vystihnout okamžik, kdy škubnout.Pokud to uděláte jen o chvilku později a pes je na "stupni 7-8 "bere to přesně tak, jak jste to psala.Snažím se ho zastavit již při stavení se do postoje. Předtím pomohl CM a to,že jsem se ho dotkla.Trvalo to i rozhodně kratší dobu a pochopil!Mohli jsme procházet/po mém NE / okolo velkých psů, plotů se šíleně štěkajícími psy...atd.Klidné asertivní chování, socializace a výcvik pomohl,nyní je to opravdu jinak a bylo mi i cvičitelem řečeno, že to strachovka není.Proto jsem se obrátila i sem, zda mi někdo nemůže pomoci.Fakt nevím, co si mám myslet,ale budu -budeme na zlepšení pracovat,nevzdám to! Moc Vám děkuji. P.S. První vítězství dnes : podařilo se nám odejít od od RW který šel naproti nám, za kratší dobu "šílenství".

 


1x
avatar naufrago

Kdybych měla podobný problém já, začala bych tím, že přestanu psa odměňovat za špatné chování. Když dostane pamlsek za to, že po někom/něčem vyjede (a můžeme to klidně nazývat odváděním pozornosti), tak bude vyjíždět, aby dostal pamlsek.

Ale mám dobrou zkušenost s tím odvedením od místa problému. Když jsem ještě venčívala naši ovčandu, měly jsme problém kolem sousedova plotu, jela po jeho feně. Když jsme přišly k místu, šla na vodítku na krátko, k tomu povel "nesmíš", ostrý dohled (kdyby přece jenom) a když to zvládla, dostala pamlsek, "hooodná holka" a pomazlení. Dnes stačí povel "nesmíš" a nevyjede. Ale pečlivě ji sleduji, jakmile nastraží uši (třeba venku, když jsou srnky), tak zasahuji. To je základ venčení psa, který ne vždy na 100% poslechne...


doplněno 01.04.16 18:44:

Saxano, pokud je pes v momentě podání odměny klidný a poslouchá, tak jakou pozornost odvádíte tím pamlskem?

 


0x

Jste si jistá, vzhledem k plemeni, že ta agrese je strachová? Byli jste u nějakého specialisty na konzultaci?


Nepsala jsem, že jde o strachovou agresi!

 


0x
avatar jmlc

kdyby byl můj pes po kastraci agresívní, nakopal bych ho do kuliček za každou agresi


doplněno 01.04.16 18:52:

*hi*Schizofrenní nápad – pardon... já si chtěl na apríla udělat aspoň někde srandu...


doplněno 01.04.16 19:37:

njn, však jsem se omluvil... já si vzpomněl na jeden vtip...

Já měl kocoury - po každé kastraci byli nějakou dobu zavření a v klidu - po 2-4 týdnech se ztratili. Vím jen o jednom, kterého si přivlastnila "kočičí paní". Ale taky vím, že kastrace je dost nepříjemná... takže posledního kocoura jsem nechal tak. No a už má přes rok a je veselý... Ale to jste také nechtěla vědět...


Já se nesmála...Sháním informace na řešení problému.


doplněno 01.04.16 19:31:

Kdyby jste tu napsal dotaz co na blechy, odpověděla bych Vám že trpělivost! To by myslím sranda byla...

 


Ne, nechtěla... ale kdyby na ni ze zdrav.důvodů nemusel, nikdy bych na to nepřistoupila!

 


0x

Samozřejmě se mu po kastraci mohla vrátit dřívější nejistota (strachová agrese), je to zásah do těla. Pokud to tedy skutečně byla strachová agrese.


doplněno 01.04.16 21:55:

Já mám také kastrovaného psa. Strachovkou teda netrpí,ale někteří psi vůči němu vysílají divné signály nebo ho považují za fenu, což ho tedy naštve. Ostatní psi kastráta obecně divně přijímají. Držím Vám palce ať se to srovná.


Byla to strachovka, kastrace ji ovšem neřeší,to vím, ale takové zhoršení chování psa ...i vet si to nedokázal vysvětlit.Prostě jsme opět na začátku na 0% a mohu použít jen stejný postup jako před kastrací na strachovku.Ještě jsem objednala tablety pro psy Anti-stress, snad i ony pomohou.

 


0x
avatar wlezley

A co když mu ta kastrace jen rozhodila hormonální hladiny? Výsledky kastrace se projeví klidně za rok a během té doby se dějí hodně zvláštní věci. Mám Amerického Pit Bull Teriéra a postřehy za ten rok by vydaly na knížku postřehů.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]