Beta(bojovnice pestrobarevná) nechce žrát

Od: Datum: 26.03.16 17:58 odpovědí: 7 změna: 27.03.16 00:46

Dobrý den, v úterý jsem si zakoupila betu,ale nechce žrát. Zkoušela jsem už několikrát vybrat to staré jídlo a dát jí tam nové jenže se toho stejně nedotkla. Jídlo mám vločky. Máte nějakou radu? Předem děkuji za odpověď. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.16 19:24

Beta je masožravá.Dojte jí paví očko a uvidíte.Bude ho honit až jej sežere.Na vločky nejsem ani já,natož dravá ryba.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.03.16 19:46

Jinak je v pořádku? Jak se chová? Sleduje vás, když k akváriu jdete, sleduje u hladiny i prozkoumává zákoutí, nebo je apatická? Ploutve má v pořádku? Vytváří bublinkové hnízdo? Bety jsou kontaktní, takže už druhý den po přinesení z obchodu je vidět zájem. Pokud by jí nevyhovovalo vločkové krmivo (mohl být zvyklý na jiné), pozná se to podle toho, že si ho zobne, ale potom hned vyplivne. Během pár dnů už ale není problém. Podle toho co píšete je buď nemocný, nebo přežraný. V obou případech by neměl zájem o krmení. Zdravá ryba se intenzivně zaměří na pohyb na hladině a pokud uvidí potravu (ta tam ale nesmí dlouho plavat), tak si zobne - uloví jí.

Pokud vyloučíme nemoc, nechte den dva hladovku a pak tam špetičku zkuste dát. Uvidíme. Mona

doplněno 26.03.16 21:06: Není zač.
Beťáci jsou úžasní.
doplněno 26.03.16 22:19: @tarantel - jistě bych se zeptala, pokud bych si myslela, že velikost akvárka, filtrace či osazení mají vliv na chuť k jídlu. Stejně tak teplota. I bez vytápění neklesne pod teplotu v místnosti, což je většinou nad dvacet stupňů.
Ohodnoceno: 2x

Od: katherine
Datum: 26.03.16 20:58

Ano,všechny znaky,které jste napsala dělá. Zdá se mi úplně v pořádku a čilá. Děkuji vám za radu,vyzkouším tu hladovku,snad to pomůže. :)

Datum: 26.03.16 21:44

A na podmínky chovu se nezeptá někdo? Velikost akvárka, filtrace, osazení, teplota?

doplněno 27.03.16 13:45:

mp: a to bych právě tak úplně netvrdila, že betty jsou odolné ryby. V těch pidi akváriích bez filtrace a topení jich prostě 90% chcípne.

doplněno 27.03.16 13:46:

btw. zadavatelka píše jen, že v úterý zakoupila bettu, nic o zaběhnutém akvárku v textu není. Takže proto se ptám na podmínky.

Od: mp
Datum: 27.03.16 00:16

Bety jsou dost odolné, takže ani velikost akvária nehraje takovou roli. Obyčejně základní chybou začínajících akvaristů je překrmování rybek. Hlavně sledujte, jestli se ve vodě netvoří zákal z nespotřebovaného krmiva - v tomto případě odkalit a vyměnit co nejvíce vody. Rybky vydrží v zaběhnutém akváriu hodně dní bez krmení. Vždycky si stejně něco najdou, řasy a pod. Přesně jak píší ostatní, zdravá ryba je živá, plave, prostě chová se přirozeně, asi to neumím dobře popsat. Varovné je, když se drží na jednom místě, rychle dýchá, plave u hladiny, či sedí na dně. Pokud je nafouklá, jde na bok, či dokonce hlavou vzhůru, tak to už je hodně špatné. Jako kluk jsem měl k rybičkám citový vztah, čím jsem starší, tak to beru jako život (a akvarijní rybka ho obyčejně nemá moc dlouhý)

doplněno 27.03.16 00:34:

Hlavně je nutné dodržovat základní a zásadní pravidlo krmení rybek - vždy dávat jen tolik krmení, které dokážou ryby sežrat tak za 2 až 3 minuty. A je jedno, jestli je v akváriu ryba jedna nebo jich je sto. Nesmí se nic válet na dně, či na hladině. po těch třech minutách, vše musí být sežrané, v opačném případě snižte dávku krmení. Mě se nejvíce osvědčilo automatické otočné krmítko Eheim. Doplním jednou za týden, mám nastaveno krmení 3x denně. Jsem sice ochuzen o krmení rybiček takzvaně z ruky, ale funguje to. Mám i otočný karusel (ten má výhodu, že můžete i měnit jednotlivé druhy krmení v závislosti na denní době, ale to už je moc složité), ale ten se blbě plní (chce to čas).

Ohodnoceno: 1x

Od: mp
Datum: 27.03.16 00:46

Jinak přesně jméno této zajímavé rybky z Indočíny je Betta Splendens - Bojovnice pestrá.

doplněno 27.03.16 00:47:

A ona fakt bojuje, i sama se sebou, když jí nastavíte zrcátko.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.